Sorra büntetik meg szombathelyi Kárpáti Kelemen utcában száguldozókat

Farkas Bazsi 2025-11-13 08:29:50
Így járnak azok, akik nem tartják be a 40 km/h-ás sebességkorlátozást.

Régóta küzdenek a gyorshajtókkal Szombathelyen a Kárpáti Kelemen utcában, is. A gyorsulni vágyók ugyanis a Márton Áron utca, és a Kárpáti Kelemen utca egybefüggő hosszú szakaszát használják ki. Itt több kilométeren keresztül lehet úgy autózni, hogy a haladást semmi sem akadályozza meg, a becsatlakozó utak ugyanis mind alárendeltek, így még csak lassítania sem kell a sofőröknek.

Az itt lakók régóta hangoztatják, hogy az utca a gyorshajtók miatt balesetveszélyes. A Skanzen mögötti szakaszon például járda sincs. De megoldást látnának abban is, hogy ha forgalomlassító terelőszigeteket építenének ki a száguldozók megfékezésére. 

Az elmúlt időszakban többször is sebességmérést indítottak itt a rendőrök. Egyes információk szerint volt olyan alkalom, hogy 72 sebességtúllépőt regisztráltak. A 40 km/h-ás határt átlagosan 15 km/h-val lépték túl. Ez azt jelenti, hogy volt olyan autós, aki csak néhány kilométerrel, de olyan is volt, aki jócskán túllépte a limitet.

Egy másik alkalommal már csak 40 szabálysértőt mértek be. 

Megkerestük a rendőrséget, hogy hivatalos információink is legyenek, hogy a város ezen területén a statisztikájuk szerint hányan nyomták jobban a gázpedált a szükségesnél. A rendőrség azonban a fenti statisztikát nem tudta megerősíteni, azt viszont elismerték, hogy rendszeresen mérik a sebességet a Kárpátiban.

Mint az megkeresésünkre írták:

“A rendőrség nem vezet helyszínek szerinti statisztikai kimutatást a közúti közlekedési ellenőrzéseket illetően. 

A sebességmérések helyszíneit a rendőrség nem véletlenszerűen választja ki: azok kijelölését alapos elemző munka előzi meg, amelynek során kiemelt figyelmet fordítunk a közlekedésbiztonsági szempontokra.

A rendőrség hosszú évek óta rendszeresen kapcsolódik a „Speedmarathon” elnevezésű, egész Európát átfogó sebességellenőrzési kampányhoz, amelynek éppen az a lényege, hogy az ellenőrzési helyszínek kijelölése előtt a rendőrség bevonja a lakosságot, megvizsgálja és indokolt esetben alkalmazza is a lakosság által javasolt sebességmérési helyszíneket.”

Az azonban egészen biztos, hogy a Kárpáti és környékének lakói örömmel vették, hogy több alkalommal is mérte a sebességet a hatóság.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.