Pintér Bence miniszterelnök-jelölti vitára hívta Orbán Viktort és Magyar Pétert

Dömötör Gábor 2025-11-05 14:11:00
A győri polgármester szerint itt az ideje, hogy a két legerősebb politikai erő vezetője nyíltan vitázzon egymással.

Győr polgármestere, Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) közösségi oldalán jelentette be, hogy miniszterelnök-jelölti vitára hívta Orbán Viktor miniszterelnököt és Magyar Pétert, a Tisza Párt elnökét. A városvezető szerint a magyar politikában évtizedek óta nem zajlott valódi vita a kormányfői poszt várományosai között, pedig a jelenlegi helyzet ezt sürgetően szükségessé tenné. „Tisztában vagyok vele, hogy miniszterelnök-jelöltek között nagyon rég nem volt vita, de azt is tudom, hogy ez nincs rendben így” – fogalmazott Pintér, hozzátéve: az ország politikai légköre ma különösen kiélezett.

Fotó: Magyar Péter Facebook

A polgármester bejegyzése szerint a felhívás apropóját az adja, hogy november 15-én mindkét pártelnök – Orbán Viktor és Magyar Péter – Győrbe látogat. „Úgy gondolom, ez megfelelő alkalom arra, hogy találkozzanak, megvitassák nézeteiket; a magyar polgárok pedig meghallgathassák őket arról, merre és hogyan kormányoznák az országot” – írta Pintér Bence. A városvezető szerint a demokratikus vita hiánya mára súlyos problémává vált, amit most Győrben lehetne orvosolni.

A vita helyszínéül a győri városháza dísztermét ajánlotta fel, mondván, ez méltó tér lenne a két fél találkozásához. Pintér szerint a vita szabályait és moderátorát a felek közösen határozhatnák meg, hogy mindkét oldal számára elfogadható és korrekt keretek között menjen végbe az esemény. Ezzel a felajánlással a győri polgármester láthatóan a nyilvánosság és az átláthatóság fontosságát hangsúlyozta.

Pintér Bence egyúttal témákat is javasolt a vitához. Elsőként a helyi önkormányzatiság kérdését emelte ki, mondván, az elmúlt 15 év kormányzati gyakorlata után új alapokra kell helyezni az önkormányzatok és az állam kapcsolatát. „A Tisza Párt önkormányzatokhoz való hozzáállásáról, konkrét terveiről igencsak keveset lehet tudni. Éppen ezért elsőként javaslom a helyi önkormányzatiság kérdéskörét megvitatni” – fogalmazott.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A polgármester szerint a győrieket a nemzetközi gazdasági és politikai helyzet is különösen foglalkoztatja. „Városunk régóta meghatározó ipari központ, még a világ legnagyobb motorgyára is itt található, illetve, mint tudjuk, Magyarország Európa egyik legnyitottabb gazdasága” – írta. A második vitatémának ezért a magyar külpolitika és külgazdaság jövőjét javasolta, utalva arra, hogy ezek a kérdések a következő években döntően befolyásolják majd az ország helyzetét.

A bejegyzés végén Pintér Bence azt írta, hogy a hivatalos meghívót már mindkét fél megkapta, és november 10-ig várja válaszukat, valamint esetleges további témajavaslataikat. „A szükséges szervezési lépéseket időben el kell végeznünk” – jegyezte meg, hozzátéve, hogy a vitát élőben közvetíteni is fogják, így minden magyar választó közvetlenül követheti majd a két vezető pártelnök első nyilvános összecsapását.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.