Már országszerte igényelhető az ingyenes influenza elleni védőoltás 

Dömötör Gábor 2025-10-27 14:02:20
A hatóságok szerint most érdemes beadatni az oltást, mielőtt az influenzavírus járványos méreteket ölt.

Országszerte elérhetővé vált a 2025/2026-os szezonra gyártott influenza elleni védőoltás, közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ. Az MTI arról számolt be, hogy a vakcinák kiszállítása lezárult, így minden háziorvosi rendelőben és foglalkozás-egészségügyi szolgáltatónál ingyenesen kérhető az oltás. A hatóságok arra figyelmeztetnek, hogy a vírus még nem terjed járványosan, így most a legalkalmasabb az időpont a védekezésre.

Megkapja egy dolgozó a Pfizer-BioNTech koronavírus elleni vakcináját a Pest Megyei Flór Ferenc Kórház oltópontján 2021. január 5-én.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A térítésmentes oltás elsősorban a kockázati csoportba tartozóknak ajánlott. Ide sorolják a 60 év felettieket, a krónikus légzőszervi, szív- és érrendszeri, illetve anyagcsere-betegségekben szenvedőket, valamint a csökkent immunitású embereket és a várandós vagy gyermekvállalást tervező nőket. Ingyenesen kérhetik a vakcinát az egészségügyi és szociális intézmények dolgozói, valamint az idősotthonok lakói is.

Az NNGYK kiemelte, hogy a védőoltás a leghatékonyabb eszköz az influenza súlyos, akár szövődményes formáinak megelőzésére. A mostani szezonban 650 ezer adag 3Fluart vakcina áll rendelkezésre a 3 évesnél idősebbeknek, míg a 3 év alatti gyermekek számára 4 ezer adag Vaxigrip és 2 ezer adag Fluenz orrspray biztosított.

A statisztikák szerint a tavalyi szezonban 557 184 ember kapott térítésmentes oltást, és az oltottak több mint 70 százaléka 60 év feletti volt. A hatóságok abban bíznak, hogy idén még többen élnek a lehetőséggel, így sikerülhet megelőzni a súlyos járványhelyzet kialakulását.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.

Éjszakai vasúti karbantartások lesznek a Győr–Hegyeshalom vonalon

Abdán és Öttevényen is zajjal járó munkákra kell készülni június végén, a MÁV a vasúti pálya biztonságos üzemeltetése érdekében végez karbantartásokat.

Hétfőn hajnalban kizuhant egy diák, egy székesfehérvári kollégium ötödik emeletéről

A diák életben maradt, az oktatási és gyermekügyi miniszter közleményt adott ki a témában.

Hogyan válaszd ki az ideális fogszínt?

A fogszín kiválasztása több figyelmet igényel, mint azt elsőre gondolnánk.

Gyermekotthon vezetője és nevelői ellen emelt vádat a Soproni Ügyészség

A vádlottak bántalmazták, és büntetésben részesítették a speciális gyermekotthonban élő gyermekeket.

Több fa, új kutyafuttató és megújuló játszótér – bemutatták a Bisinger sétány terveit

Lakossági fórumon ismertették a belvárosi park megújításának részleteit. 

Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen azbesztet tartalmazó kőzúzalék miatt

Lezárják a Szombathely-Szőlős megállóhely mellett kialakított P+R parkolót is.

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén

A Városházán köszöntötték az oktatási intézményeiben dolgozó szakembereket, átadták a Győr Oktatásügyéért és a Győr Sportjáért díjakat is.

Fekete Dávid egyszerre tagad és vádol a győri szállal is rendelkező parkfenntartási-mutyi kapcsán

Szerinte Pintér Bence inkább azzal foglalkozzon, hogy Szakács András tudhatott-e a korrupciós hálózatról. Ő addig is mossa kezeit, és áll bármilyen vizsgálat elé.

Monstre programajánlót hozunk az első győri, nyári hétvégére 

Final Fourt játszanak a kézis lányok, zajlik a DUNAFESzT, rengeteg koncert és családi program vár mindenkit - és még az idő is jó lesz.

A természet nem luxus, hanem létfeltétel – ezt üzeni az idei környezetvédelmi világnap

A szakemberek szerint az egészséges ökoszisztémák nélkül nemcsak a klímavédelem, hanem az élelmiszer- és vízbiztonság is veszélybe kerülhet.

A nemzeti összetartozás erejét ünnepelték Győrben

Az Országzászló-emlékműnél tartott megemlékezésen a trianoni veszteségekre és a magyarság összetartozására emlékeztek.

Reggel 6 és 9 között lezárják az Árpád parkolóház bejáratait Győrben

Burkolatfestési munkák miatt pénteken reggel három órán át nem lehet majd behajtani a létesítménybe.

Kiegyezett az ellenzék és a hivatal - elfogadták Körmend 2025-ös zárszámadását

Újabb ügyet sikerült kompromisszumos megoldással rendezni.