Az önkormányzati bérlakásban élők is felvehetik az Otthon Start hitelt Győrben - írta Pintér Bence

Dömötör Gábor 2025-10-13 08:47:39
A polgármester javaslatát a Fidesz frakció is támogatta, így a lakásbérlők előtt is megnyílt a lehetőség a saját otthonra.

Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum), Győr polgármesterének javaslatára a győri közgyűlés a határozatlan idejű önkormányzati lakásbérlők előtt is megnyitotta a lehetőséget az Otthon Start Program kedvezményes hitelének felhasználására. A közgyűlés szeptember 30-ai döntéséről a polgármester közösségi oldalain számolt be.

Fotó: Miniszterelnöki Kabinetiroda

„A győri polgárok közül is bizonyára többen értesülhettek a magyar kormány által bevezetett Otthon Start Programról, amely fix kamatozású hitelt biztosít első lakás vásárlására.” - foglalta össze a program lényegét a városvezető.

Majd felvetette a megoldandó helyi problémát: „Győrben az önkormányzat ott kapcsolódik be ebbe a történetbe, hogy számos önkormányzati lakás bérlője határozatlan idejű szerződéssel rendelkezik, és akár több éve is érdeklődik az iránt, hogy megvásárolja az ingatlant.”

Szerinte ez most egy olyan helyzet, hogy a város érdekével ez egybeesik, az Otthon Start Program pedig segítséget nyújthat ahhoz, hogy ezt a lépést valaki megtegye.

A polgármester ugyanakkor kritikát is megfogalmazott a kormányzati intézkedéssel szemben: „Az országos lakáspolitika súlyos hiányossága, hogy a keresletet növeli, de a kínálati oldalt nem, ezzel növeli az ingatlanok piaci árait.”

Szerinte ugyanakkor a szóban forgó közgyűlési döntésük a kormányzati program negatív hatásait enyhítheti hosszú távon: „A legutóbbi közgyűlésen hozott döntésünkkel, az Otthon Start Program esetleges becsatornázásával eladott lakásokból befolyó összegekből építeni tudunk bérlakásokat, tehát a kínálati oldalt gazdagítjuk.”

Fotó: Dömötör Gábor

A közgyűlési döntés azért volt fontos és időszerű, mert a helyi szabályozás eddig gyakorlatilag kizárta, hogy a kedvezményes hitelt sikeresen vegye igénybe a potenciális lakásvásárló határozatlan idejű önkormányzati bérlakás esetén.

„Ezért javaslatomra – melyhez a Fidesz-frakció is csatlakozott – a programban meghirdetett június 30-ai határidőig módosítjuk a vonatkozó rendeletünket. Ennek eredményeképpen a vásárlási szándékkal rendelkező győriek igénybe tudják venni ezt a lehetőséget is.” - írta bejegyzésében Pintér Bence.

Azoknak tehát, akik Győrben az Otthon Start Program kedvezményes, fix kamatozású hitelét az általuk határozatlan idejű szerződés keretében bérelt önkormányzati bérlakás vételére szeretnék igénybe venni, 2026. június 30-ig van lehetősége ezt megtenni. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.