18 %-kal vezet a Tisza a Fidesz előtt - állítja a 21 Kutatóközpont

Dömötör Gábor 2025-10-13 10:02:00
Ez az intézet volt az egyetlen, amelyik pontosan eltalálta az EP-választások végeredményét is. 

Magyar Péter friss Facebook-posztja szerint Orbán Viktor rendszere „totális pániküzemmódba” kapcsolt, miután a legfrissebb mérések alapján a Tisza Párt 18 százalékponttal vezet a Fidesz előtt. A politikus szerint a kormánypárt „hamisított dokumentumokkal”, AI-videókkal” és újabb háborús uszítással próbálja megtörni az ellenzék lendületét, sikertelenül. „A magyarok döntő többsége nem hisz Orbán Viktornak” – írta Magyar.

Fotó: Magyar Péter Facebook

A Tisza kommunikációja szerint egy „működő, emberséges ország” ígérete hozta meg nekik a stabil előnyt, adócsökkentést és nyugdíjemelést ígérnek, valamint „valódi békét” a mostani háborús retorika helyett. A 21 Kutatóközpont mérése szerint — amely egyébként az egyetlen intézet volt, amely pontosan eltalálta a 2024-es EP-választások végeredményét — a Tisza támogatottsága 53 százalék, míg a Fideszé 38 százalék a biztos pártválasztók körében.

A párt most a következő nagy mozgósító eseményre készül, október 23-án tartják a Nemzeti Menetet Budapesten, ahol Magyar Péter személyesen is megjelenik. A rendezvény célja, hogy a választói támogatottságot utcai jelenlétté formálják. A kormányoldal eközben kommunikációs ellentámadást indított, mesterséges intelligenciával készített lejárató videók és alternatív narratívák” lepték el a kormánypárti médiát, lásd Tisza-adó, Brüsszel által fogott Magyar Péter, ukrán szivárogtatás, etc."

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.