Sárga fedeles, otthoni szelektív gyűjtésre alkalmas kukákat oszt a GYHG

Dömötör Gábor 2025-10-03 12:38:17
Személyivel és lakcímkártyával veheti át mindenki a saját településén. 

A GYHG, Győri Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. közleménye szerint a vidéki háztartások mostantól új, sárga fedeles kukákat kaphatnak a szelektív hulladékgyűjtéshez. Ezek a 240 literes gyűjtőedények a műanyag, papír és fém csomagolóanyagok otthoni válogatására szolgálnak, és a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. biztosítja őket térítésmentesen minden olyan ügyfél számára, aki rendelkezik hulladékszállítási szerződéssel.

Fotó: GYHG

Az új szolgáltatás minden olyan háztartást érint, amely jelenleg is használ maradék- vagy biohulladék-gyűjtő kukát. Egy háztartás egy darab szabványos edény átvételére jogosult. Az edények kiosztása a fenntartható hulladékgazdálkodás országos rendszeréhez kapcsolódik, amely 2023 júliusától került a MOHU felügyelete alá.

Az új kukákat az érintett lakosok személyesen vehetik át a kijelölt osztási pontokon, lakcímkártya és személyazonosító igazolvány felmutatásával. Amennyiben a kuka nem saját tulajdonú ingatlanhoz kerül, meghatalmazás is szükséges az átvételhez. A kiosztást minden településen a GYHG és a helyi önkormányzat közösen szervezi, a pontos időpontokról és helyszínekről külön tájékoztatót adnak.

Az edények elszállítása a háztartások feladata lesz. Az új kukák körülbelül egy méter magasak, 74x58 cm alapterületűek, vagyis könnyen elférnek egy átlagos udvarban vagy tárolóhelyiségben. A kezdeményezés célja, hogy egyszerűbbé és egységesebbé váljon a szelektív hulladékgyűjtés vidéken is.

Szólj hozzá!

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt.