Czafit alpolgármester kötelezően megemelt fizetéséből és a felajánlott adó 1%-ból virágosodik Körmend

Farkas Bazsi 2025-10-03 11:04:35
Földcserével együtt, árvácskák kerülnek ki a közterületekre.

Még június közepén számoltunk be róla, hogy igen csak nem értett egyet Czafit Csaba (Változást a Városért) körmendi alpolgármester a kötelezően megemelendő fizetéssel.

Az ugyanis törvényi kötelezettség, hogy a településvezető polgármesterek bérét évről évre emelni kell. Mivel azonban a polgármesterek fizetéséhez igazítják az alpolgármesterek bérét, így ezek a bérek is automatikusan nőnek.

Körmenden legutóbb a június 19. ülésen került napirendre a fizetésemelés. A polgármester, Szabó Barna (Fidesz-KDNP) fizetését havi bruttó 1 millió 1 ezer 48 forintban állapították meg.
  
Mint arról akkor beszámoltunk Körmenden két alpolgármester van Czafit Csaba, és Faragó Gábor (Fidesz-KDNP). Az alpolgármesterek fizetése korábban havi bruttó 618 ezer 555 forint volt. A legutóbbi emelést követően ez az összeg havi bruttó 700 ezer 734 ezer forintra nő.

Czafit Csaba az ülésen azt mondta, hogy nem ért egyet azzal, hogy folyamatosan emeli a törvényalkotó az alpolgármesteri fizetéseket. Amíg ugyanis a polgármester bérének kompenzációjáról az állam gondoskodik, addig az alpolgármesteri tiszteletdíjakat a településnek saját magának kell kigazdálkodnia.

Az alpolgármester kiemelte, hogy az ő fizetésüket folyamatosan emelik, miközben a köztisztviselők bére az elmúlt 20 évben közel változatlan maradt.

A politikus akkor azzal zárt, hogy ezzel a rendszerrel nem ért egyet, és az alpolgármesteri fizetés növekményét közterületrendezési célokra ajánlja fel.

Ez pedig most virágágyások rendbetételében és virágosításban meg is mutatkozik. A Változást a Városért Egyesület friss posztban közös virágosításra hívja a körmendieket. 

Most szombaton 8 órára várják az önkéntes kertészeket Szabadság térre.

A felhívásban kitérnek arra, hogy a tervezett munka nagysága miatt várhatóan 3 hétvége kell annak elvégzésére.

Az árvácskák ültetése, és az ágyások földcseréje összesen 1 millió forintot emészt fel. Ezt Czafit Csaba felajánlott tiszteletdíja és az egyesülethet befolyt adó 1%-ok összegéből fedezik. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

“Rendelkezésünkre áll a klub és az ELTE közötti teljes levelezés”

SZKKA szülői munkaközössége is reagált arra, hogy az ELTE kitette az kéziseket a sportcsarnokból és az irodákból is.

Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Uros Rosic elhagyta a Kaposvár csapatát és a férfi kosárlabda NB I-ben címvédő Falco KC Szombathely színeiben folytatja pályafutását.

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

A megszűnő Közszolgálati Közalapítvány helyett létrejönne a Független Közmédia Testület.

Magyar Péter: az illegális migráció elleni harc az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugsága

A miniszterelnök szerint az előző kormány hazudott a költségvetési számok, az uniós források, az orosz-ukrán háború, a rezsicsökkentés kapcsán, és az ország társadalmi helyzetéről is.

Nem vagyunk “haveri kivitelezők “-k!

Közleményben reagáltak Magyar Péter kijelentésére a hónapok óta a pénzükre váró honlapfejlesztők, akik részt vettek a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” Programba.

Polgármesteri dicséretet kaptak Győr legkiválóbb diákjai

A város először rendezte meg az Érdemes Diákok Köszöntése ünnepséget, ahol tanulmányi, sport- és közösségi teljesítményeket ismertek el.

Tóth Péter: Az olvasás ünnepe a győri könyvhét

A kabinetvezető szerint a személyes találkozások és a könyvek közös felfedezése ma talán fontosabb, mint valaha.

Hétfőtől sávbővítés és forgalomkorlátozás lesz a Fehérvári út és a Zöld utca csomópontjában

Június 15-én kezdődik az a fejlesztés, amelytől a torlódások csökkenését és a közlekedés gördülékenyebbé válását várják.

Szombathelyen tart kihelyezett ülést a Parlament Élő Környezetért Felelős Bizottsága

Jövő héten csütörtökön a Megyeházán tanácskozik a grémium. A téma az azbeszt lesz.

Nyolcan haltak meg két egymást követő balesetben az M1-es autópályán Győr közelében

Egy teherautó és egy munkagép ütközése után újabb tragédia történt, amikor egy kisbusz belerohant a torlódás miatt álló járműbe.

A közép-európai régió fiataljainak fele már találkozott online bántalmazással gyerekkorában

A Republikon V4-es kutatása szerint a probléma nem elszigetelt jelenség, Szlovákiában és Lengyelországban különösen aggasztóak az adatok.

Pődör Zoltán, az SZKKA ügyvezető elnöke szerint az egyetemnek mindig előre fizették a terembérletet, bár most tartozásuk van

Az ELTE és a kézilabda klub viszonya annyira megromlott, hogy a kézisek sportterem, és iroda használatát is felmondta az egyetem.

Ha nem tudod, hogy mit csinálj a hétvégén - mutatjuk az összes győri programot

Ünnepi könyvhét, Mozgás Éjszakája, gólyagyűrűzés, hadijáték, kiváló koncertek, miegymás. 

Elítélték a volt győri rendőrkapitány fiát – a letartóztatott Váczi Attila még a börtönben is lebukott

Hamis fegyverátírás miatt született jogerős ítélet, miközben a korrupciós perben milliárdos megrendelések, luxusautó és bizalmas rendőrségi iratok is előkerültek.

Pár hónap alatt közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter vagyona

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Kitette az egyetem az SZKKA-t a sportcsarnokból

A kézilabda csapat szerződése június 16-án lejár, új szerződést pedig nem kíván az egyetem kötni. Már a " D" épületben bérelt irodákban sem maradhatnak sokáig.

Bezárt a Győr-Szol ügyfélszolgálata az ETO Parkban

Az ügyintézés ezentúl kizárólag az Orgona utcai és a Jókai utcai irodákban érhető el.

Gólyák, állatbemutatók és családi programok várják a látogatókat Győrszentivánon és Szanyban

Június 12-én és 13-án testközelből ismerkedhetnek meg az érdeklődők a fehér gólyákkal, miközben egész napos programokkal készülnek a szervezők.