Melega Miklós Semjén Zsolttal közös fotót posztolt, és biztosította a pártelnököt támogatásáról

Farkas Bazsi 2025-09-26 17:56:00
A párt korábbi elnöke úgy tudja, hogy minden párttagnak ki lett adva, hogy ki kell állni Semjén mellett.

Veled küzdünk az igazságért, veled küzdünk a hazugság ellen! - ezt posztolta Facebook-oldalára Melega Miklós, a szombathelyi KDNP elnöke, az íráshoz pedig egy fotót is mellékelt, ezen Semjén Zsolt, pártelnök mellett, Puskás Tivadar (Fidesz-KDNP) Szombathely korábbi polgármesterével, és Harangozó Bertalannal, párttársával, korábbi főispánnal látható.

Fotó: Melega Miklós Facebook-oldala

Mint ismert a héten nagy figyelem vetült Semjén Zsoltra. A Szőlő utcai javítóintézet egykori vezetőjével kapcsolatban Kuslits Gábor, a Fővárosi Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat egykori igazgatója adott egy interjút a Válasz-onlinenak. Ebben arról beszélt, hogy az igazgató viselt dolgait valószínű azért sikerült eddig asztal alatt tartani, mert magas rangú politikusok védték. Az egyiküknek a fiúkat, a másiknak a lányokat vitték.

A pletykák szerint a fiúk egyszer egy tévé adásban ismerték fel Zsolt bácsit, azt a férfit, aki a hírek szerint rendszeresen járt hozzájuk.

Arató Gergely, a DK politikusa szegezte neki a kérdést Semjén Zsoltnak, hogy ki az a Zsolti bácsi. Semjén erre magából kikelve bizonygatta, hogy neki egészen biztosan semmi köze nincsen ahhoz, amiről a híradások szólnak. Most pedig már ott tartunk, hogy a kormány eddig nem látott erőkkel állt neki felgöngyölíteni a Szőlő utcai esetet. A fideszes, és KDNP-s politikusok pedig minden lehetséges fórumon azt bizonygatja, hogy csalás, megtévesztés, csúsztatás, hazugság, hírbe hozás történt.

A KDNP a központból pedig azt adták utasításba, hogy a tagságnak ki kell állni a gyanúsítás kereszttüzébe került pártelnök mellett - erről a párt korábbi elnöke, Giczy György írt a Facebookon. Ezt azzal zárta, hogy:

“Én azonban úgy gondolom  -  és ezt egy keresztény szellemiségű párttól elvárható lenne  -, hogy az ügy igazi elszenvedőikért emeljen szót, akik az intézetek visszaélései miatt az igazi áldozatok.”

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Húszezer forintért, vizsgálat nélkül írt fel nyugtatót – a Győri Ügyészség vádat emeltek az orvos ellen

A Kapuvári járás egyik állami pszichiátriai szakrendelésén dolgozó férfi receptenként 10 ezer forintért állított ki vényeket. 

Megszüntették a nyomozást abban a feljelentésben, amit a tiszás előválasztás kapcsán Németh Martin tett meg

A politikus jelölt akkor úgy nyilatkozott, hogy szerinte választási beavatkozás történt, amiben akár a Fidesznek is szerepe lehetett.

Győr továbbra is takarékoskodik: nem kapcsolják vissza a díszkivilágítást, és a legtöbb szökőkút sem indul újra

Pintér Bence polgármester szerint az enyhülés csak átmeneti, ezért az újabb hőhullámra készülve fenntartják a víz- és energiahasználat csökkentésére hozott városi intézkedéseket.

Mit lehet tenni, ha a baba nem fogadja el a cumisüveget?

Sok szülő találkozik azzal a helyzettel, hogy a baba egyszerűen elutasítja a cumisüveget.

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Csillagok, hullócsillagok és napfogyatkozás: különleges csillagászati programok jönnek Győrben és Nyúlon

Három estén is az égbolt kerül a középpontba: távcsöves megfigyelések, zenés installációk és lézeres csillagtúrák mellett augusztus 12-én egy látványos részleges napfogyatkozást is megfigyelhetnek az érdeklődők.

Igazi ritkaság: kilenc nappal korábban nyitják meg a felújítás alatt álló Hecsei úti felüljárót

Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.

Kicserélték a győri kórházban meghibásodott transzformátort

Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.

Kánikula 2026 - enyhül a hőség, de még nincs vége: szombattól már “csak” másodfokú riasztás lesz érvényben

A július vége óta tartó harmadfokú hőségriasztást mérséklik, de a tartós meleg miatt továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.

Extra: a Vásárcsarnokban nyitja új évadát a Győri Filharmonikus Zenekar

A „Zenélő piac” című különleges koncerttel szeptember 7-én rendhagyó helyszínen találkozhat a közönség a klasszikus zenével.

Átadják a megújult Erzsébet ligeti KRESZ-Parkot Győrben – családi programokkal ünneplik a felújítást

Ügyességi versenyek, KRESZ-kvíz, ingyenes kerékpár- és e-rollerjelölés is várja a családokat augusztus 8-án.

Nőverő szombathelyi férfi ellen emelt vádat az ügyészség

A férfi a nyílt utcán kezdte verni áldozatát.