Közel 100 mélyszegénységben élő embert kényszerítettek munkára egy Győr melletti gazdaságban

Farkas Bazsi 2025-09-26 15:08:00
A nyomozó hatóság a férfiakat emberkereskedelem, kényszemunka bűntettével, valamint más bűncselekmény elkövetésével gyanúsította meg.

A Győr – Moson- Sopron Vármegyei Főügyészség indítványozta annak a két férfinak a letartóztatását, akik ebben az évben közel száz anyagilag kiszolgáltatott, mélyszegénységben élő sértettet használtak mezőgazdasági munkára úgy, hogy bérüket nem, vagy nem teljesen fizették ki.

A megalapozott gyanú szerint 2025. évben a két férfi jellemzően internetes hirdetés útján keresett anyagilag kiszolgáltatott, mélyszegénységben élő sértetteket Győr környéki mezőgazdasági munkára. A gyanúsítottak szállást biztosítottak, azonban a túlzsúfolt szállásokon a higiéniás körülmények rosszak, élhetetlenek voltak, az ígért élelmezés nem volt biztosított, a munkavállalók bérét pedig nem, vagy nem teljesen fizették ki. Azokat a sértetteket, akik a munkavégzést abba akarták hagyni bántalmazással fenyegették.

A nyomozó hatóság a férfiakat emberkereskedelem, kényszemunka bűntettével, valamint más bűncselekmény elkövetésével gyanúsította meg.

A főügyészség indítványára a Győri Járásbíróság nyomozási bírája egy hónap időtartamra elrendelte a férfiak letartóztatását tekintettel arra, hogy velük szemben fennáll a bizonyítás megnehezítésének, valamint a bűnismétlésnek a veszélye.

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.