A Tisza Pártot lejárató kampány videót fizetett közpénzből privát Facebook-oldalán az energiaügyi miniszterhelyettes - állítja a Momentum

Dömötör Gábor 2025-09-01 15:39:09
Vajon Czepek Gábor helyett az Energiaügyi Minisztérium, vagyis a magyar emberek fizették a számlát?

Érdekes esetre hívta fel a figyelmet a Momentum Sajtóosztálya. Czepek Gábor Facebook-oldalát böngészve jött szembe az energiaügyi miniszterhelyettes egyik posztja, amivel, kapcsolatban ezt írták. 

“Újabb szintet lépett az állami propaganda, már egy minisztérium fizeti nyíltan a Tiszát lejárató hirdetést, bizonyíthatóan közpénzből – derül ki abból a bejegyzésből, amit a Momentum Mozgalom tett közzé Facebook-oldalán.

A magyar állam alkalmazottja, az energiaügyi miniszterhelyettes és kormánybiztos, Czepek Gábor a közpénzt nem az emberek hiteles tájékoztatására fordította, hanem a Tiszát lejárató, hazug videókampányt hirdetett belőle a Facebookon.

Fotó: Momentum Mozgalom Facebook

Czepek Gábor ráadásul nem a saját pénzéből fizette a kampányt, mert feketén fehéren olvasható a Facebook hirdetési adatbázisában, hogy Finanszírozó: Energiaügyi Minisztérium.

A magyar állam szolgálatába szegődött alkalmazottak alapvető etikai kötelessége, hogy semlegesen, oldalaktól és a saját politikai meggyőződésüktől is függetlenül lássák el a köz szolgálatát. Az pedig már nem csak etikai, de büntetőjogi kérdés is, hogy a közpénzzel felelősen, a törvényeket betartva gazdálkodjanak.

Lantos Csaba minisztert felszólítjuk, hogy folytasson le vizsgálatot az ügyben, haladéktalanul szüntessék be a törvénytelen gyakorlatot és a miniszter térítse meg az adófizetőket ért kárt.”

A Momentum azt ígéri ezután kiemelten fogja figyelni a kormány- és propagandaoldalak Facebook-hirdetéseit és nyilvánosságra hozzák, ha ehhez hasonló visszaélést találnak. A párt kiemelt célja a tiszta választások biztosítása 2026-ban. 

Amennyiben az inkriminált ügynek lesz folytatása és Lantos Csaba, vagy Czepek Gábor részéről reakció, cikkünket frissíteni fogjuk.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

5 jel, hogy a vállalkozásod kinőtte a régi működési rutint

Vannak pillanatok, amikor egyértelművé válik, hogy a régi módszerek már nem tartanak lépést a vállalkozásod növekedésével.

Távozott a Vas Népe, a Kisalföld, és a KEMMA összevont divízió főszerkesztője

A továbbiakban Pásztor Zoltán megbízott főszerkesztőként irányítja a szakmai munkát.

A lakás komfortja sokszor egyetlen rossz döntésen múlik

Egy otthon kényelmét könnyű természetesnek venni egészen addig, amíg valami nem működik úgy, ahogy kellene.

Felolvasólánccal és ingyen elvihető könyvekkel ünneplik az Olvasás Világnapját Győrben

Szeptember 8-án a Honvéd Ligetben várja programokkal a győrieket a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér.

Locsolással kezelték a felbontott azbesztes zúzalékot Bükön

Megkaptuk a 25 tonna szennyezett kőzet felszedésének protokollját.

Női seriff lesz a városban: megválasztotta az Országgyűlés Unger Annát a vagyonvisszaszerzési hivatal élére

137 képviselő támogatta az NVVH új elnökét - a hivatal szeptember 1-jén kezdi meg működését.

Ismét nem működik a röntgengép Sárváron 

Celldömölkre kell utazniuk a betegeknek.

Az önálló varrógépkezelés művészete: tanfolyamok, amik segíthetnek

Sokan álmodoztak már arról, milyen lenne önállóan kezelni a varrógépet és saját ruhadarabokat alkotni.

Gyere! Mutatjuk, mit csinálj Győrben a nyár utolsó hétvégéjén!

Zajlanak a bornapok, de rengeteg minden mást is kínál a város. 

Jó hír a győrieknek: szeptember 1-jén újra megnyitják a Zrínyi utat, és a buszok is visszatérnek eredeti útvonalukra

Az iskolakezdésre befejezik a legfontosabb munkákat, a járdák helyreállítása azonban még szeptember első felében is folytatódik.

Diószegi Judit: A jogerős ítélet előtt is van lehetőség kényszerintézkedések alkalmazására

A TISZA Párt győri országgyűlési képviselője szerint félreértésre adhat okot az NVVH elnökjelöltjének meghallgatásán elhangzott kijelentés a jogerős ítéletekről.

DÖNTÉS - Leaszfaltozza az azbeszttel szennyezett utakat a szombathelyi önkormányzat!

Jövő hét hétfőn rendkívüli testületi ülésen engedhetnek zöld utat a képviselők Nemény polgármester akaratának.

Jelentős változások jönnek Győr vasúti közlekedésében: több vonat helyett pótlóbusz közlekedik hamarosan

Szeptember 11. és 22. között pályakarbantartás miatt vágányzári menetrend lép életbe, az utazóknak hosszabb menetidővel is számolniuk kell.

Győriek figyelem: szombaton ismét a Tarcsay utcába költözik a Dunakapu téri piac

A Győri Bornapok miatt egy napra visszatér korábbi helyére a sokadalom, a Tarcsay parkolóban pedig már péntek estétől változik a forgalmi rend.

Borítékolható einstand: állami kézbe kerül az MCC, a Batthyány Lajos Alapítvány és Áder János Kék Bolygója

Augusztus 31-től megszűnik a három szervezet különleges vagyonkezelői státusza, feladataikat és vagyonukat az állam veszi át – jelentette be Magyar Péter.

Jelentett a KSH: 754 700 forint volt a bruttó átlagkereset júniusban

A nettó átlagkereset 529 700 forintot tett ki, a medián ugyanakkor ennél jóval alacsonyabb, nettó 438 ezer forint volt.

Iskolafelújítások Győrben: idén 19 intézményben végeznek munkákat önkormányzati forrásból

Az állami fenntartású iskolák karbantartására 39 pályázat érkezett közel 123 millió forint értékben, ezek közül 19-et tudott támogatni a város.

Mi is az a központi hővisszanyerős szellőztetés?

A modern technológia már az otthonok légcseréjében is kulcsszerepet játszik.