2 gólos vereséget szenvedett, és kiesett a Konferenca-ligából az ETO FC

Dömötör Gábor 2025-08-28 21:46:20
Bécsben ért véget a győriek nemzetközi kalandja

Nem sikerült történelmet írnia az ETO FC-nek, a csapat ugyanis 2–0-s vereséget szenvedett a Rapid Wien otthonában a Konferencia-liga selejtezőjének utolsó fordulójában. Az osztrákok összesítésben 3–2-vel jutottak tovább, így a győrieknek továbbra is várniuk kell első főtáblás európai kupaszereplésükre.

A bécsi Allianz Stadionban több mint 22 ezer néző előtt játszották a találkozót, köztük mintegy 1800 ETO-drukker is ott volt, akik hangos biztatással próbálták segíteni a csapatot. A Rapid azonban már a 7. percben előnybe került, miután Claudy M’Buyi lecsapott egy kipattanóra. Bár a győriek bátran futballoztak, a helyzetek befejezésébe rendre hiba csúszott, így az első félidő 1–0-s hazai vezetéssel zárult.

A szünet után lendületesen kezdett az ETO, de negyedóra elteltével ismét a bécsiek vették át a játék irányítását. Bár a Rapid több hibával játszott, a hajrához közeledve egy eladott labda után ismét M’Buyi volt eredményes, eldöntve a párharcot. A győriek mindent megpróbáltak a hosszabbításért, de a gól nem jött össze.

A Rapid Wien, amely a tavalyi kiírásban a negyeddöntőig menetelt, így magabiztosan jutott a főtáblára, míg az ETO számára véget ért a nemzetközi szereplés. A győriek azonban így is sok tapasztalattal gazdagodtak, hiszen őszi kupakalandjuk során értékes győzelmeket arattak, és hosszú idő után ismét felhelyezték magukat az európai futball térképére.

A Konferencia-liga 36 csapatos alapszakaszának sorsolását pénteken tartják Monacóban, ahol kiderül, kik ellen folytathatja menetelését az osztrák együttes. A győri szurkolóknak pedig marad a remény, hogy a következő években újra hasonló esély kínálkozik majd a klub előtt.

Szólj hozzá!

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.