Most meg a szombathelyi Fő téren közlekedő elektromos rollerosok keltettek égig érő indulatokat

Farkas Bazsi 2025-08-17 16:36:41
Hát sosem lesz már nyugtunk?

Csak a gond meg a probléma - így tűnhet egy külső szemlélőnek az, ami a szombathelyi Fő téren zajlik. Azért a helyzet nem ennyire tragikus, de az biztos, hogy a manapság pattanásig feszült közéletbe elég csak egy picike szikrát vetni, és máris puskaporos hordóként robban fel a társadalom.

Pár hete a társadalom perifériájára, addiktív életmódjuk, vagy mentális betegségük miatt sodródott belvárosi padokon pihenő emberek miatt bolydult fel a város lakosságának egy része, most pedig egy néhány napja rögzített videó, amin elektromos rolleren a Fő téren keresztül guruló fiatalok láthatóak, kezdett saját életre kelni.

A videón az látszik, hogy fiatalok egy csoportja - ki gyorsabban, ki inkább lépésben - halad el a Császárkő mellett, egy a téren tartózkodó családapa pedig hangos kurvaanyaázással kommentálja a közlekedési stílust.

A megszaladt kommentek egy része a szokásos módon az ellenőrzés, a bűnüldözés hiányát veti fel. Rendőrt, városőrt, polgárőrt követelnek, néhányan pedig, akár drasztikus módon, de saját kezükbe vennék a száguldozó gyerekek megregulázását. 

Az ehhez hasonló témák egyébként félelmetes látleletet képeznek a mai társadalomról. A düh, a számonkérés, a mindenki jobban tudja, a hatóság alkalmatlanságáról, sőt nemtörődömségéről szóló vélemények tömkelege lát napvilágot.

De lássuk konkrétan mi a helyzet az elektromos rollerekkel. A témához segítségért Koncz Gabriellához, a Szombathelyi Rendőrkapitányság vezetőjéhez fordultunk, aki idén májusban a rendőrségi beszámoló alkalmával válaszolt, a Gazdasági és Jogi Bizottság egyik tagjának, rollerokkal kapcsolatos kérdésére:

"(...) a rollerek vonatkozásában, valóban viszonylag új mikromobilitási eszközökről beszélünk. Sajnos a KRESZ még nem is rendezte ezeket az eszközöket. Egyébként én kigyűjtöttem, a tavaly évben 8 sérüléses baleset következett be, illetőleg 2 anyagi káros baleset volt roller ügyben. Mi is nyilván megfelelő keménységgel próbálunk fellépni, de mivel még nincs meg a kellő szabályozottsága, ezért én azt gondolom, hogy nagyon ott nem lehet tenni a rendőröknek, de nagyon-nagyon figyelünk erre (...)"

Azt azért gyorsan hozzátesszük, hogy bízunk benne, hogy az alacsony statisztikai mutató 2025-ben is hasonló magasságokban, pontosabban mélységekben marad. 

Reméljük, hogy az elektromos rollerokon közlekedők pedig minden körülmények között úgy választják meg a sebességüket, hogy se magukra, se másra ne jelentsenek veszélyt.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

5 ezer 550 forintra nőhet az egynapos autópálya matrica 2026-ban

A 10 napos országos matrica 7 ezer forintra dárgulhat.

A DK kedvezményes tojás-és tésztavásárt indít országszerte

20 darab tojás 780 forintba fog kerülni náluk.

Hogyan találhatsz párra online társkeresés során?

Sokan tapasztalták már, milyen különleges érzés, amikor az interneten találják meg a másik felüket.

De vajon kit fenyegetett meg Orbán Viktor Kötcsén?

Mi lesz feljegyezve, és ki rendezi el azt, amit a kormányfő nem felejt?

A DK (is) országjárásra indul

Mind a 106 választókerületben ott lesznek. Előbb vagy utóbb.

Perl Zoltán az év kosárlabdázója, Forray Gábor az év edzője

A Falco játékosa, és a Körmend korábbi edzője szakmai elismerésben részesült.

Bekebelezi a 4iG a Rábát

25 milliárd forintért a Rába 74%-át vásárolja meg a Zrt.

Éremeső Győrben, Kolozsvári Lili duplázott a kajak-kenu vb-n

Fiatal tehetségek és parasportolók is történelmet írtak a maratoni versenyen.

Tervezett áramszünet várható Győrben

Hálózat karbantartás lesz két utcában.