Hivatalosak az augusztus 20-i győri programok 

Dömötör Gábor 2025-08-12 15:37:25
Egy kvízjáték már ma elkezdődött. 

Kedden délután 15 órakor Győrben, a Bécsi kapu téri Szent István lovasszobornál tartott sajtótájékoztatót Kósa Roland (TSZV-LMP-Momentum-MSZP) Győr Megyei Jogú Város alpolgármestere, Szombati-Serfőző Eszter a Győr Projekt Kft. ügyvezető igazgatója és Borsi Róbert (Fidesz-KDNP)  Győr Megyei Jogú Város kulturális tanácsnoka, ahol bemutatták az augusztus 20-i, nemzeti ünnepünk alkalmából szervezett programok összefoglalóját.

Az idei ünnep egyik érdekessége, hogy egy történelmi kvízjátékkal ez Győrben már a mai napon elkezdődött amit a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Térrel karöltve állított össze a város. 

Az online történelmi kvízjátékot augusztus 31-ig lehet kitölteni az alábbi linken:

Játszani szeretnék!

Komoly a tét, hiszen három szerencsés játékos ajándékcsomagot nyer. A Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum egy különleges, szabadtéri kiállítást készített ‘Szent István győri öröksége’ címmel, mely a Bécsi kapu téren, a Vaskakas Taverna előtt tekinthető meg augusztus 31-ig. Ahhoz, hogy az online történelmi kvíz összes kérdésére hibátlanul lehessen válaszolni, érdemes ellátogatni a Bécsi kapu téri kiállításra.

Fotó: National Geographic

Programok tekintetében igazi kavalkád várja a győrieket. A teljesség igénye nélkül, Győrben augusztus 20-án, Szent István ünnepén, a nap már kora reggel emelkedett hangulatban indul: 9:00-kor koszorúzási ünnepség lesz a Bécsi kapu téren, Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester és Borsi Róbert (Fidesz-KDNP) kulturális tanácsnok részvételével, a Rezeda Népzenei Együttes közreműködésével.

Délelőtt és délután a családoké a főszerep. A Központi Könyvtár kézműves foglalkozásokkal várja a kicsiket, a Radó-szigeten pedig a Virgonckodó Játszópark kínál népi játékokat, hagyományőrző programokat, óriás csúzlit és lovas kishintát.

A kultúra kedvelői ingyenesen látogathatják a ‘Munkácsy – Egy remekmű születése’ kiállítást az Esterházy-palotában, 16:00-kor és kora este nyitott tárlatvezetéssel. A nap folyamán a ‘Szent Korona installáció’ is megtekinthető a Városház téren, amely egy mini-múzeum formájában mutatja be a magyar államiság jelképét.

Este indul az igazi fesztiválhangulat: a Szentlélek téren egész napos koncertsorozat várja a közönséget. Fellép többek között az Iszkiri Zenekar, Király Duó, FLM, a The Biebers, majd a Dolly Plusssz zárja a bulit.

Akik inkább nyugodtabb estére vágynak, 21:00-kor a Radó-szigeten szabadtéri mozizás lesz: a legendás István, a király rockopera kerül vászonra piknikhangulatban. Közben büfé is üzemel, így elég, ha a plédet hozza magával a közönség.

Győr augusztus 20-án nemcsak a nemzeti ünnepet, hanem a közösséget is ünnepli – koncertekkel, kiállításokkal, játszóparkkal és hagyományőrző programokkal, hogy minden korosztály megtalálja a kedvenc élményét.

Szólj hozzá!

A Vasvári Rendőrkapitányság vezetője fokozott ellenőrzést rendelt el

Jogsértő cselekmények elkövetésének megelőzése a cél.

Továbbra sem tud drága használt autót venni a magyar

A piac 40%-a 2,5 millió forint alatt cserél gazdát. 

Vádat emeltek egy sofőr ellen Szombathelyen, aki halálos közlekedési balesetet okozott

Mindkét fél hibázott, de a motoros sajnos a helyszínen életét vesztette. 

Orbánék az internet helyett az Arénában gyűlnek össze szeptemberben

Új fideszes találmány a digitális honfoglalás offline.

Ákos zárja a nyarat Győrben 

A város a szokásos ingyenes koncerttel búcsúzik a vakációtól.

Akár 39 fok is lehet a héten

Tiszta erőből nyár.

10 külügyi vizsga vár Bebes Istvánra ahhoz, hogy főkonzul lehessen

Szeptembertől Düsseldorfban látja el a feladatot.

El akarta hallgattatni a molesztált diáklányokat az igazgató, most mégis újra kinevezhetik a Soproni Tankerület egyik általános iskolájában

A direktor bevédte volna az első fokon szeméremsértésért elítélt néptánctanárt, őt pedig a tankerület.

V.Németh Zsolt Szentpéterfán beszélt arról, hogy árvizek tekintetében Magyarország az egyik legveszélyeztetettebb Európában

Vas vármegyében az árvíz utáni helyreállításra összesen több mint 560 millió forintot fordítanak.