Orbánék az internet helyett az Arénában gyűlnek össze szeptemberben

Dömötör Gábor 2025-08-11 16:46:23
Új fideszes találmány a digitális honfoglalás offline.

Úgy tűnik, hogy Magyarországon már javában zajlik a ‘digitális honfoglalás’, de hogy legyen benne valami NERedeti csavar: most épp offline módon teszik ezt a hívek. Orbán Viktor miniszterelnök és a Digitális Polgári Kör tagjai ugyanis szeptember 20-án a Papp László Arénában tartják első országos találkozójukat. Igen, jól olvasta, a digitális közösség nagy része nem az interneten, hanem egy hatalmas csarnokban gyűlik össze, hogy megvitassák, hogyan tovább, de hát ki lepődik meg egy országban ahol lombkorona sétányról láthat az ember zebrát. 

Fotó: Getty Images

A miniszterelnök állítása szerint, a már közel 50 ezres tagsággal bíró digitális társaság célja, hogy egy személyes, hazaszerető és építő online közösséget teremtsen, ami mind szép és jó, de az lenne itt az igazi kérdés, hogy miért nem a neten beszélgetnek róla. Helyette élőben szerveznek nagygyűlést, ahol beszédek, zene és szellemi kiállítás is lesz, némi közpénzből nyilván, mert az másra már úgysem kell. Lehetett volna ez egy olyan zoom-meeting ami a Holdról is látszik, de úgy tűnik, hogy ha a Harcosoknak járt a pompás nyitóbuli, a konszolidált net-gyalogság sem maradhat esemény nélkül. 

Orbán bejegyzése szerint a gyűlölet nem játszik, és ahogy a következő Kossuth-díj első számú várományosa, ‘női bordára ütésre biztató koszorús Pityinger Dopeman László’ is mondta, “a végén mindannyian magyarok vagyunk”. Ennek persze lehet örülni, csak míg a digitális térben vívott harc leginkább az anonimitásról és a gyűlöletről szól, így az igazi kérdés, hogy vajon az új közösség mennyire tud majd változtatni ezen, miután fizikálisan is volt lehetőségük meglapogatni egymás hátát, és recepteket cserélni a Papp Lászlóban.

A rendezvény ingyenes, viszont regisztrációhoz kötött, és csak a Digitális Polgári Kör tagjai vehetnek részt rajta. Ha közben úgy alakul, hogy túl sokan szeretnének részt venni a találkozón, akkor a szervezők sorsolnak, mert hát a digitális világ szabadsága itt azért véget ér. Szóval, ha szeptember 20-án valaki épp arra vágyik, hogy ‘digitális polgári offline honfoglalás’ részese legyen, annak lassan el kell kezdenie regisztrálni. Azt még a neten kell.

Szólj hozzá!

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs. 

TNT-nagykoncerttel, vízi programokkal és fáklyás felvonulással jön a Pinnyédi Hídpiknik Győrben

Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.

Hajtó Péter: másfél év alatt 70-nel nőtt az üres önkormányzati lakások száma Győrben

A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.

Hogyan használhatod ki a Google hirdetések új kampányait?

Az online marketing világában az újítások folyamatos megjelenése állandó kihívást jelent a vállalkozások számára.

Tárlatvezetésekkel és kiállításmegnyitóval folytatódik a Rómer Múzeum augusztusi programsorozata Győrben

Agyagkatonák, modern művészet és a Győri Nemzetközi Művésztelep zárókiállítása várja a közönséget.

Nem csak vetítőterem: a mozi mint városi közösségi tér

A mozi jövőjéről legtöbbször nézőszámok, jegyárak és streamingplatformok kapcsán beszélünk, pedig legalább ilyen fontos kérdés, hogy milyen szerepet tölt be egy mozi a város közösségi életében.

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.