Közleményben védte meg a Győr-Szol Fodor Roland tanácsadói szerződését

Dömötör Gábor 2025-08-08 09:44:00
Pintér Bence sem teszi ki az ablakba, amit Sárkány Pétertől kapott.

Hivatalos közleményt adott ki Sárkány Péter, a Győr-Szol Zrt. elnök-vezérigazgatója, miután Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester, közösségi oldalán bírálta a cég, Fodor Roland (Civilek Győrért) képviselővel kötött kommunikációs tanácsadói szerződését. Sárkány szerint a megállapodás teljesen jogszerű volt, nyilvános, és három ajánlat közül a legkedvezőbbet választották. Úgy véli, hogy a polgármester bejegyzése szükségtelenül rontja a város legnagyobb önkormányzati cégének hírnevét, tényeket kever össze, és olyan ügyekkel kapcsolja össze a szerződést – például önkormányzati lakásokkal és intézményvezetőkkel –, amelyekhez valójában semmi köze.

A vezérigazgató azt is kiemelte, hogy a szociális bérlakások lakóit az önkormányzat jelöli ki, ebben a Győr-Szolnak nincs szerepe. Sárkány ugyanakkor hozzátette, hogy Pintér egyik korábbi döntése - amikor késlekedett a városüzemeltetési szerződés aláírásával - 1 milliárd forintos forráshiányt okozott a cégnek, ami likviditási problémákat eredményezett. Tegyük hozzá, hogy ez egy átmeneti állapot volt, és a várost üzemeltető cég egyszer sem fogalmazott meg kritikát a Győrt konkrétan uraló, működését igen jelentősen befolyásoló Fidesz-KDNP frakció felé. Sőt! A Marcalvárosi kiserdőben történt emlékezetes fűnyírós bohóckodás inkább volt egy komoly featuring a többségi frakcióval, mint valós aggodalom a holnap iránt.

Az érintettek több malomban őrölnek

A polgármester Facebook-posztjában korábban azt írta: “Adok egy tanácsot én is a Győr-Szolnak, nem fog havi 800 ezer forintba kerülni, mint a tanácsok, amiket Fodor Roland képviselőtől kapnak: ha az előző évet 1,4 milliárdos mínusszal zárja a cég, ne vegyenek fel politikust a fizetési listájukra.” Pintér szerint a jelenlegi gyakorlat, miszerint képviselők önkormányzati cégeknek számlázhatnak be, elfogadhatatlan, és a közgyűlés összetételének változásával ezen változtatni kell.

Fotó: Pintér Bence Facebook

A politikai csörte alapját szerkesztőségünk cikke adta, amely a Győr-Szol honlapján közzétett közérdekű adatokból derítette ki, hogy a Civilek Győrért listáról a közgyűlésbe jutott Fodor Roland havi nettó 800 ezer forintért végez kommunikációs és marketing tanácsadást a cégnek. A szerződés 2025. február 1. és december 31. között érvényes, így a januári vagyonnyilatkozatában még nem szerepelhetett.

A képviselő lapunknak nyilatkozva elmondta, hogy régóta dolgozik üzleti tanácsadóként, és három ajánlattevő közül az övé volt a legkedvezőbb. Feladata a politikai támadások kezelésének segítése, a közbizalom fenntartása és a cég brandjének védelme. Etikai problémát nem lát abban, hogy képviselőként önkormányzati cég alvállalkozója, hiszen más képviselőknek is van civil állása. A városvezetés és a Győr-Szol között jelenleg kialakult, és egyre csak mérgesedő állapot ugyanakkor joggal veti fel a kérdést, hogy mennyire sikerült jó tanácsokat adni a cégnek, mert momentán nem a közbizalom az első szó, ami az ember eszébe jut a Győr-Szol kapcsán, és a brand sem csillog oly’ nagyon fényesen. 

Fotó: MTi/Krizsán Csaba

Ide tartozó plusz információ, hogy arra a kérdésre, hogy konkrétan milyen javaslatokat vagy közleményeket készített eddig a cégnek, arra Fodor Roland üzleti titokra hivatkozva nem adott választ. Pedig érdekes lenne tudni, hogy mi a fokmérője a képviselő elvégzett munkájának, és milyen érvrendszer alapján mondja a Győr-Szol, hogy ez megér neki havi 800 ezer forintot. 

A Győr-Szol és a városvezetés közötti konfliktus tehát nemcsak egy tanácsadói szerződésről szól, hanem sokkal inkább arról, hogy mennyire elfogadható a képviselők és az önkormányzati cégek üzleti kapcsolata, különösen akkor, ha a cég súlyos veszteséget termel, a kialakult vita pedig alkalmas gazdasági és társadalmi viták generálására. Egy biztos: a nyíltszíni üzengetés helyett az érintettek talán egyeztethetnének hivatalos fórumokon, hiszen a tét végső soron mégiscsak a város zökkenőmentes és transzparens működése, és ezért a Győr-Szol és a hivatal közösen felel. De nem akarjuk elvenni Fodor Roland munkáját.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.