Az férfi pólóválogatott is ezüstérmes lett a szingapúri vizes vb-n 

Dömötör Gábor 2025-07-24 17:33:00
Az utolsó negyedben dőlt el. 

A dobogó második fokára állhatnak fel férfi vízilabdázóink, a szingapúri vizes világbajnokságon, miután a döntőben 15–13‑as vereséget szenvedtek az Európa -és világbajnok spanyol válogatottól. A mérkőzés legizgalmasabb pillanatai a negyedik negyedre maradtak, amikor a spanyolok 6–3‑ra nyertek és fordítottak az addig szoros találkozón. A magyar védekezés a végjátékban nem tudta tartani Alvaro Granadost és Bernat Sanahuja-t, akik összesen tíz gólt szereztek a döntőn.

Az egész tornán végig kiváló formában játszó magyar póló kontingens, a szerdai női ezüst után ezzel a második érmét szerzi Szingapúrban. A döntőt megelőző napon a férfi válogatott szoros, kiélezett mérkőzésen győzte le a világklasszis szerb csapatot 19–18-ra az elődöntőben, amivel bejutott a világbajnoki fináléba.

A magyar válogatott vasárnap óta mutatott formája kifejezetten biztató, a csoportkörben régi mumusnak számító kemény ellenfeleket is legyőztek, majd a középdöntőben is magabiztosan uralták a medencét. A negyeddöntőben a korábbi világbajnokokat, a horvátokat verték – ahogy a hölgyek is –, majd a szerdai sikert követően csütörtökön a spanyol csapat ellen játszottak éles és szoros döntőt.

Fotó: MTI

A torna összképét nézve a magyar pólóválogatott újra bizonyította, hogy a világ élvonalához tartozik, a kemény védekezés, a taktikai felkészültség és a gyors, magabiztos támadójáték most egy ezüstre volt elég. A spanyolok viszont végig kontrollálták a meccset,  különösen a záró negyedben mutatták meg, miért értek oda ismét a világ tetejére. Bár az arany elmaradt, az ezüst – a férfiaknál és a nőknél is – tisztességes eredmény, és remek alap a jövőre nézve.

Szólj hozzá!

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.