Minden várakozást felülmúlt az idei Győri Rotary Fröccsnapok

ugytudjuk.hu 2025-07-23 08:25:30
Rekord összegű felajánlással zártak.

Az elmúlt napokban az ország egyik legkülönlegesebb jótékonysági fesztiválja hatalmas sikert aratott Győrben, amit jelez a többi között az, hogy a jelenlévő Rotary Clubok rekordbevétellel zárták a rendezvényt. Korábban három napos volt az esemény a városban, ám most két nap alatt több bevételt, vagyis adományt sikerült gyűjteniük a szervezeteknek, mint az azt megelőző fröccsnapok bármelyikén. A színvonalas fesztivál után így velünk marad a buboréknyi boldogság, hiszen nemes ügyeket támogatnak a klubok, hála a fesztiválozók felajánlásainak. 

Már a pénteki nyitónapon is hosszú sorok kígyóztak a faházaknál, ahol több mint tíz Rotary Club és öt további szervezet várta mindazokat, akik szórakozva, nemes ügyeket támogatva jótékonykodnának. Kiváló koncertek és kísérőprogramok színesítették a 2025-ös Győri Rotary Fröccsnapokat, mely új elrendezéssel, kellemes környezetben várta a Dunakapu térre érkezőket. Szombaton Marót Viki és a Nova Kultúr Zenekar fantasztikus, másfél órás zenei kavalkádja koronázta meg a rendezvényt, ezrek táncoltak a felejthetetlen slágerekre.

A klubok nevében Tóth Virgil összegezte az eseményt, hisz mint kiderült, a fesztivál két nap alatt nagyobb sikert könyvelt el, mint a korábbi években három napon át tartó fröccsnapok bármelyike.

„Szervesen Győrhöz kötődik már ez a fesztivál, hagyományokon, tradíciókon alapul. Nagyon jól sikerültek az idei programok, a fesztiválhoz kapcsolódó játékokat kicsik és nagyok egyaránt örömmel próbálták ki, és a koncertek hozzá illő stílusában is segítették a rendezvény sikerét. Rekordbevétellel zártunk, ami azért is különleges, mert két nap alatt sikerült elérnünk mindazt, amivel korábban három nap után zártuk a fesztivált. Azt tapasztaltuk, hogy amikor tudatosult a látogatókban, hogy a faházakban jótékony célokra gyűjtenek a szervezetek, akkor nagy örömmel a minimális összeg többszörösét is felajánlották. A más városokból, határon túlról érkező klubok is pozitívan értékelték a Győri Rotary Fröccsnapokat, országos viszonylatban a Rotary-k tekintetében pedig ez az egyik legnépszerűbb rendezvény az évben” – árulta el a Rotary Clubok részéről a főszervező.

Hasonlóan nagy sikerként könyvelte el a két napos fesztivált a Győr Projekt Kft. is, a cég az idei évben vette át a Győri Rotary Fröccsnapok szervezését. „Számunkra is izgalmas ezeknek a rendezvényeknek az összeállítása és lebonyolítása, és az ilyen jellegű tapasztalatok hatalmas visszaigazolást jelentenek arra vonatkozóan, hogy jó úton járunk. Amikor pedig látjuk a mosolygós arcokat, a generációk találkozását és a felhőtlen szórakozást Győr városában, akkor érezzük igazán, hogy megéri a befektetett munka” – nyilatkozta a rendezvény után Szombati-Serfőző Eszter, a Győr Projekt Kft. ügyvezetője. 

Szólj hozzá!

Lépj be az életmentők közé: a plazmaadás hálás feladata

Sokan tisztában vannak azzal, hogy a véradás nélkülözhetetlen a modern orvoslásban, viszont a plazmaadás jelentőségét kevesen ismerik.

Magyar Péter levelet kapott Mészáros Lőrinctől – vagy Várkonyi Andreától – miszerint a TV2 nem eladó

A leendő miniszterelnök szerint dehogynem, csak a milliárdosnak elfelejtettek szólni. Aki  ezzel a levéllel végre beismerte, hogy a csatorna az övé.

Nem áll le a szemétszállítás május 1-jén Győrben

Az ünnepnap a gyűjtést nem érinti, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva tartanak.

A Fidesz-frakció tagja lesz a TISZA számára láthatatlan képviselő

Nagyon úgy néz ki, hogy Ágh Péter felveszi a mandátumát.

Pintér Bence visszaszerezte az adatbetekintés jogát Győrben – „Átvilágítjuk az önkormányzati cégeket”

Másfél év után újra ráláthat a városi cégek működésére a polgármester, de a kulcsjogkörök továbbra is a Fidesz kezében maradtak.

Országos sikertörténet Győrben - a szakképzés legtehetségesebb diákjai mutatták meg tudásukat, tehetségüket

A döntő ismét megmutatta, hogy ezekben a diákokban hatalmas potenciál rejlik.

A megállapodás szerint városi delegáltnak is kell lennie az SZKKA felügyelőbizottságában, de úgy delegált a cég új tagot, hogy a szombathelyi önkormányzat erről még csak nem is tárgyalt

Az állami 15 millió forintos mentőöv is kevésnek bizonyult, továbbra is végrehajtás van a helyi profi kézilabdát üzemeltető Kft-én. 

Természet ihlette árnyalatok uralják a burkolatok piacát

A külső tér kialakításakor a választott színek központi szerepet töltenek be.

Vámos Zoltán főispán szerint politikai támadás a kormányhivatali kamu foglalkoztatások ügye

Eljárásról sem nekem, sem a Hivatalnak nincs tudomása - írja a hivatal vezetője.

Kósa Lajos sem ül be a Parlamentbe

A Fidesz tisztújító kongresszusán sem indul egyetlen tisztségért sem.

Nem ment át a közgyűlésen a Móricz Zsigmond rakpartra tervezett monstrum épület terve

A győri látképet romboló társasház egyöntetű elutasítást kapott. 

Lannert Judit vezeti az oktatást – újabb minisztert nevezett meg Magyar Péter

A TISZA Párt elnöke szerint a gyermek- és oktatásügy élére egy több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakember kerül.

A közgyűlés elfogadta a Győr+ és az önkormányzat vagyonkezelői szezrződésének módosítását

Változnak a plakát kihelyezési szabályok, és hamarosan kiderülhet az is, hogy pontosan mekkora bajban van a médiacég. 

Komoly összegben fogadnánk, hogy elhoztuk az összes győri programot a hétvégére

Autós nyílt nap, anyák napi készülődés, hangfürdő, egy csomó koncert és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: “Én azt gondolom hogy önök az igazuk bizonyítása érdekében megtévesztették a győrieket!”

Az alpolgármester szerint a Győr-Szol Zrt. trükközött az adatokkal az ominózus "Nokiás-dobozos" közgyűlésen. 

Vitézy Dávid és Kátai-Németh Vilmos is miniszter lett a TISZA-kormányban

A közlekedési és a szociális tárca vezetőit jelentette be Magyar Péter - délután az oktatásügy miniszterének személyére is fény derül. 

Nem oszlatta fel magát, tovább dolgozik a győri közgyűlés

Fekete Dávid a frakciójával szemben szavazott, Szeles Szabolcs inkább tartózkodott.