Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Farkas Bazsi 2025-07-21 16:08:47
A pályaudvaron a 2019-es felújítást követő legnagyobb beruházást hajtják végre.

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

Hegyi Zsolt felidézte: tavaly nyár végén, ősz elején két mozdony kisiklása is rávilágított arra, hogy a Keleti pályaudvarnak, az ország legnagyobb forgalmú vasútállomásának felújítását fel kell gyorsítani. A MÁV vezérigazgatójaként ezért az egyik első döntése a Keleti-program elindítása volt tavaly ősszel - emlékeztetett.

A munka oroszlánrésze azonban most jön, augusztus 25-től négy hétig teljes lezárás mellett újítják meg a pályaudvaron a műszaki állapotokat - fogalmazott.

A vezérigazgató ismertette: váltót, vágányt és felsővezetéket cserélnek, olyan volumenű beavatkozásokat végeznek, amelyek évekre rendezik a Keleti pályaudvar működését.

Az ország legnagyobb pályaudvarának lezárása soha nem jöhet jókor, mert a vágányzár mindig több utazási idővel és kényelmetlenséggel jár - fejtette ki. Hegyi Zsolt az utasok türelmét előre megköszönve elmondta: ahogy a rákosrendezői vágányzárnál, most is készülnek alternatív Volánbusz-járatokkal, és szorosan együttműködnek a BKK-val.
A Keleti-program a MÁV 2025-ben végzett legnagyobb pályakarbantartása - hangsúlyozta a videóban a vezérigazgató.

A MÁV-csoport közleménye szerint a megszokott járatok átmenetileg nem a Keleti pályaudvarra érkeznek, és nem onnan indulnak majd. A forgalmi változások jelentősen érintik a győri, pécsi, hatvani-miskolci és az újszászi-békéscsabai vasútvonalokon közlekedőket. Az érintett vonalak mentén a MÁV-csoport több átadópontot alakít ki Budapesten, ezek a HÉV és a VOLÁN járataival, valamint a BKK járataival is könnyen elérhetők a főváros minden részéről.

A tájékoztatás szerint a Keleti pályaudvaron a 2019-es felújítást követő legnagyobb beruházást hajtják végre. A beavatkozások nagyobb része a műszaki, kisebb része az utasforgalmi tereket érinti. A szeptember 20-ig tartó teljes forgalomszünetelés során éjjel-nappal dolgoznak majd a szakemberek és a munkagépek. Síneket, váltókat és több mint 2 ezer talpfát is cserélnek, ágyazatot pótolnak, és három kilométernyi szakaszon ágyazatrostálást végeznek, 14 kilométeren szabályozzák a vágányokat, és mintegy 16 kilométeren javítják a felsővezetéki hálózatot. Emellett a pályaudvar üzemi és utasforgalmi területeit ellátó elektromos elosztóberendezések karbantartását és cseréjét, valamint ezek távfelügyeleti rendszerbe kötését is tervezik. Átépítik az 1. és 2. vágányok közötti peront, az összes perontetőn is elvégzik a karbantartást, valamint javításokat végeznek a peronok járdáin.

A szeptember elejétől erősödő munkahelyi és iskolai ingázás ideiglenes forgalmi rendjének megszervezésére több megoldás is rendelkezésre áll, mint a nyáron hagyományosan erős távolsági forgalom átirányítására, így a beruházásokat tudatosan időzítették az iskolai szünet végéhez - írták a közleményben.

Szólj hozzá!

Közel félmillió forint kárt okozott egy soproni szállodának egy német férfi 

Angolosan távozott, csalással vádolja az ügyészség. 

Csigatörő mester és dalos kedvenc – az énekes rigó lett 2026 év madara

Az MME szavazásán győztes madár nemcsak szép énekével, hanem különleges szokásaival is belopja magát a természetbarátok szívébe.

„A nemzetek korszaka jön” - Orbán Viktor újra lerajzolta alternatív valóságát a Karmelitában

Évnyitó, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor, ahol a kormányfő külpolitikáról, Brüsszelről, gazdaságról és a 2026-os választás tétjéről beszélt - ismerős panelek, kevés újdonság, önkritika nélkül.

Tömeges rosszullét történt egy zalaegerszegi középiskolában

Több mint 440 diáknak és felnőttnek kellett elhagynia az intézményt.

34 éves korában meghalt Dudás Miklós világbajnok kajakozó

Értesülések szerint otthonában hunyt el a londoni olimpia hatodik helyezettje.

Megvan a Jobbik jelöltje az 1-es győri választókerületben 

Nemesné Nagy Izabella Kornélia indul a mozgalom színeiben - fókuszban a devizakárosultak.

Haszontalan médiaposztokról is beszélt Máhr Tivadar, sárvári alpolgármester újévi köszöntőjében

Ne ezekben lássuk meg az élet értelmét - tette jó tanácsként 2026 tarisznyájába.

Autó ütközött segédmotorkerékpárral Celldömölkön

Nem adott elsőbbséget, most eltilthatják a vezetéstől. 

Új regionális autópálya-matricát vezetnek be az M1-re 2026-tól

A bővítési munkák idejére kedvezményes, négy vármegyére érvényes éves matricát kínálnak az autósoknak.

Hasznos győri információk az évkezdéshez

Autóbusz-menetrend, bérletek, patikaügyelet, miegymás.

Akciósan kapja a közterületet az egyházmegye Kőszegen

Korábban fizetniük sem kellett a templom felújítások miatt foglalt területek után.

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

Napközben fagypont fölött lesznek a maximumok.

Olyan dunaszerdahelyi szervezet kapott 159 millió forintos támogatást a magyar államtól, aminek még honlapja sincs

Miközben a felvidéki magyar jogsérelmekben nincs előrelépés, a pénzosztás olajozottan működik.

Digitálisra vált a bérletes parkolás Győrben

Január 5-én indul az értékesítés, az árak nem változnak.

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.