4 és fél millió forint mínusszal zárta a tavalyi évet a győri Papagájmentő Alapítvány

Farkas Bazsi 2025-07-07 08:48:19
Temetni még nem kell a szervezetet, így is 24 és fél millió forint saját tőkéje maradt.

2022-ben került be az országos sajtóba is a győri Papagájmentő Alapítvány. A szervezetet ugyanis Győr korábbi polgármesterének, Dézsi Csaba Andrásnak (Fidesz-KDNP) a felesége, Dézsiné Szentes Veronika vezeti. Az alapítvány pedig - ahogy azt korábban megírtuk - akkor nyert 8 millió 500 ezer forintot a kormány által kiírt civil pályázaton, amikor Dézsi még polgármester volt. 

Fotó: Papagájmentő Alapítvány Facebook

A támogatás egy 500 millió forintos keret része volt. A hvg.hu írt róla korábban, hogy a pályázatot az az Ovádi Péter, az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos jelentette be, aki Dézsinének személyesen javasolta az alapítvány létrehozását. 

Az alapítványt 2021-ben hozták létre. Az nyilvánosan elérhető beszámolók szerint 2 millió 321 ezer forint volt ebben az évben az alapítvány saját tőkéje. Az évet pedig 1 millió 821 ezer forintnyi eredménnyel zárták.

2022-ben érkezett a fentebb már említett 8 millió 500 ezer forintos támogatás. Ezzel együtt ebben az évben 21 millió 942 forint bevételt produkált a szervezet. A saját tőke pedig az alig több, mint kétmillió forintról 14 millió 915 ezer forintra duzzadt. Az adózás utáni eredménye az alapítványnak 12 millió 594 ezer forint volt.

2023-ban szintén sok pénzt kaptak támogatásként a papagájmentők. 20 millió 167 ezer forint volt a bevétel. A saját tőke még tovább nőtt, 29 millió 124 ezer forintot mutatott a 2023. december 31. állapot. Igazán jól zárta az évet az alapítvány, hiszen 14 millió 209 ezer forintos eredményt produkáltak.

2024 azonban már nem volt ennyire sikeres. Mindössze 1 millió 506 ezer forint bevételt tudott lekönyvelni a szervezet. A saját tőke közel 5 millió forinttal csökkent, így 24 millió 577 ezer forintot mutatott az ez a sor.

Az éves eredmény pedig negatívba csúszott, így - 4 millió 548 ezer forint volt az adózott eredmény.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.