Saját autó nélkül fejezte be politikai karrierjét Hende Csaba

Farkas Bazsi 2025-07-04 14:13:13
Viszont szombathelyi, budapesti, és balatoni ingatlannal is büszkélkedhet.

1998 óta dolgozott az országgyűlésben Hende Csaba (Fidesz-KDNP), aki 2002 óta mint parlamenti képviselő tevékenykedett, egészen idén májusig, amikor is az országgyűlés alkotmánybírónak választotta.

Hende a szabályoknak megfelelően mandátuma visszaadásakor záró vagyonnyilatkozatot adott le. Ebből az derül ki, hogy a június 18. állapot szerint a képviselőnek nem volt saját autója, sőt, semmilyen gépjárműve.

Igaz az ez előtti 2025. januári vagyonnyilatkozatban sem tüntetett fel autó a politikus.

Az ingatlanok területén sem köszöntött be gyökeres változás. 

Hendének egy 130 négyzetméteres szombathelyi ház 1/1-ben, egy 108 négyzetméteres budapesti lakás ½-ben, egy 10 négyzetméteres garázs, és egy 53 négyzetméteres balatonszemesi lakás fele része van a nevén. 

Megtakarításként 28 millió 103 ezer 336 forintot tüntetett fel. 

Januárban egyébként több pénze volt még a frissen kinevezett alkotmányjogásznak. Ekkor 29 millió 501 ezer 255 forint volt a megtakarítása.

Hát ennyivel távozott a leköszönő képviselő.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Tovább szárnyal az OTP - sikeres harmadik negyedévet zártak

Bencsik László szerint a bankcsoport idei menetelése folytatódhat, és 2026-ban is erős növekedés várható.

A Szovjetunió felbomlása címmel tartanak előadást az Esterházy-palotában

A  Múzeumi Találkozások sorozatának következő vendége Kolontári Attila történész lesz.

Focicsapatot vegyenek! Székesfehérvár önkormányzata kiírta a pályázatot a Videoton FC értékesítésére

Csak azok jelentkezzenek, akik 5 éven keresztül legalább egymilliárd forintot tesznek a csapatba.

Magyar–amerikai nukleáris megállapodás született Washingtonban

Szijjártó Péter és Marco Rubio új nukleáris együttműködést írtak alá – amerikai fűtőelemek érkezhetnek Paksra, és modern tárolási technológiát is vásárol Magyarország.

Korrupciós bűncselekmény elkövetése miatt letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bíróság a Központi Nyomozó Főügyészség egykori ügyészét

Jogtalan előnyért cserébe egyes büntetőeljárásokról információkat szolgáltatott különböző személyek részére.

Bringalámpát, libát és jó zenét ígérnek a hétvégi győri programok

A Márton-nap közeledtével libás menük, koncertek, színházi előadások és még egy Halloween utódiszkó is várja az érdeklődőket.

Csalót fogtak el a rendőrök Vasban

Pénzt és ékszereket csalt ki egy idős nőtől.

27 méter magas óriáskerék lesz az idei szombathelyi adventi vásár dísze

Fradi-kamion, Magashegyi Underground, Caramel, Brand Nyúl, és Vastagh Csaba is emeli majd az advent fényét.

A szombathelyi majálison verekedőket ítélete el a bíróság

4 fiatal felnőttnek kellett felelnie garázdaságért.

Minőségi alkoholos italok – Neked mi a kedvenced?

Az alkoholos italok fogyasztása évezredek óta kíséri végig civilizációnk fejlődését.

Marihuána termesztővel szemben emeltek vádat a vasi ügyészek

Felfüggesztett szabadságvesztéssel büntetnék.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.