Szabó Tibor maradhat a szombathelyi Weöres Sándor Színház igazgatója

Farkas Bazsi 2025-06-19 15:07:00
Végre válaszolt Hankó Balázs miniszter, aki elfogadta, hogy meghívásos pályázaton válasszanak régi-új igazgatót.

Ahogy korábban írtunk, 2026. január 31-én lejár Szabó Tibor András, a szombathelyi Weöres Sándor Színház igazgatójának kinevezése. 

A színházat jelenleg két szereplő, a magyar állam, és a szombathelyi önkormányzat tartja fenn. Ahhoz, hogy az intézmény a továbbiakban is jogosult legyen az állami támogatásra, annak vezetőjét a törvényben rögzített módon kell megválasztani.

A törvény szerint ez két módon valósulhat meg. Az egyik az, hogy a kultúráért felelős miniszter és a fenntartó önkormányzat polgármestere, közös döntés alapján jelöli ki az intézmény igazgatóját. 

Fotó: Vágvölgyi Bálint

Ha ez nem vezetne eredményre, akkor pedig nyílt pályázatot írnak ki a poszt betöltésére. 

Nemény András (Éljen Szombathely!) szombathelyi polgármester május 19-én írásban kereste meg Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős minisztert annak érdekében, hogy meghívásos pályázaton újabb ciklusra a közgyűlés elé terjeszthesse a jelenlegi direktort, Szabó Tibort.

Csakhogy eddig hiába várta a választ az önkormányzat, a minisztérium nem küldött levelet. Az idő pedig sürgetett, mivel jogszabály előírásai szerint a szakmai munka folytonossága érdekében a vezetői megbízásra vonatkozó pályázatot a polgármester legalább hat hónappal a határozott idejű jogviszony megszűnése előtt hirdeti meg. A pályázat meghirdetésének napja a kultúráért felelős miniszter által vezetett minisztérium honlapján történő közzététel napja, amely legkésőbb 2025. július 31. napja. A pályázat benyújtásának határideje a közzétételtől számított harminc munkanap.

A mai városi közgyűlésen jelentette be Nemény András polgármester, hogy megjött Hankó miniszter levele, amelyben azt támogatja, hogy meghívásos pályázaton Szabó Tibornak adjanak lehetőséget a munka folytatására a színház élén.

A polgármester elrendelte az ehhez szükséges dokumentumok előkészítését.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

2 év múlva már kutatók érkezhetnek Kőszegre, az ENSZ Egyetem új intézményébe

A remények szerint addigra elkészül a volt MÁV gyermekotthon 16 milliárdos fejlesztése is. De ha nem, az sem fogja akadályozni a munkát.

Szúnyogot gyérít ma a Győr-Szol

Az esti órákban jön a melegköd. 

Elkapkodták a jegyeket az ETO, Rapid Wien elleni csütörtöki, Konferencia-liga visszavágójára

Teltházas lesz a vendégszektor Bécsben, a kupában pedig az Érd az ellenfél. 

Hogyan válasszunk tökéletes esküvői ékszert?

Az esküvőd napján az öltözeted fontos részletét képezik az ékszerek is, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy valóban felejthetetlen legyen a megjelenésed.

Csatornajavítási munkák miatt lesz forgalmirend változás Győrben a Nagysándor József utcában

Megértést és türelmet kér a Pannon Víz, várhatóan 5 hétig tart a munka.

A levegőhálózat jelentősége ipari környezetben

A modern ipari környezet elképzelhetetlen jól működő levegőhálózat nélkül.

30 éve nincs gazdája az M19-es autópálya győri felhajtójának

Tulajdonosa több is van, mégsem tartja karban senki. 

Térformálás tolóajtókkal: kreatív megoldások és praktikák

Lakások belsejének átalakításakor különböző tényezőket érdemes figyelembe venni, hogy az esztétikum és a funkció harmonikus egységet alkosson.

Zalaegerszeg fideszes polgármestere Nemény András vendége volt a Karneválon

Mindketten hiszünk a korrekt párbeszédben és egymás kölcsönös tiszteletében - írta Balaicz Zoltán.

Simon Attila: Nem én fúrtam meg Vígh Ferencet

Szurkolói pletykákra regált a labdarúgó edző.

Járműveket szanál a Győr-Szol 

Ha seprőgépet, öreg furgont, vagy konténerszállító-teherautót venne, most licitálhat!