Lázár János: “Sem Szombathelyt nem hagyjuk magára, sem a Haladást nem hagyjuk magára!” 

Farkas Bazsi 2025-06-14 11:08:00
Az építési és közlekedési miniszter az Ugytudjuk.hu-nak beszélt Hende Csaba utódlásáról, és a szétrohadó határátkelők jövőjéről is.

Szombathelyen tartott Lázárinfót pénteken Lázár János (Fidesz-KDNP) építési és közlekedési miniszter. A fórumon leginkább országos témákat érintettek. Bár Horváth Gábor (Fidesz-KDNP) szombathelyi önkormányzati képviselő kérdésére a miniszter kitért arra is, hogy a SZOVA deviza kötvény ügyének rendezéséhez folyamatosan folyik a konstruktív párbeszéd a kormány és a szombathelyi városvezetés között.

Fotók: Farkas Bazsi

 

A januárban bejelentett Kőszeg-Szombathely, Szombathely-Körmend 2x2 sávos gyorsforgalmi utakkal kapcsolatban a miniszter kijelentette, konzorciumi partner bevonásával kívánják megvalósítani a közel 400 milliárdos beruházást, ami így 2029-re el is készülhet.

A konstrukció lényege, hogy a konzorciumi partner pénzt tesz a kivitelezéshez, ennek fejében övé lesz az üzemeltetés, az állam ezért évente fizet a útdíjból befolyó összegből. 

Fotók: Farkas Bazsi

 

A fórum után volt alkalmunk feltenni kérdéseinket a miniszternek.

Elsőként azt kérdeztük, hogy mi a véleménye arról, hogy a Vas01-es választókerület, vagyis Szombathely és térségének parlamenti mandátumát egy ózdi politikus kapta meg.

Fotók: Farkas Bazsi

 

A szabály az az, hogy a választásoktól 10 hónapra már nem tartunk egyéni országgyűlési választást. Ez a szabály egy kőbe vésett dolog és helyes is fölösleges volna most a jövő áprilisi választások előtt, egy időközi egyéni országgyűlési választást tartani, itt Szombathelyen. Viszont egy kompenzációs rendszer van, hogy az a párt, aki a mandátumot elveszíti, megüresedés miatt. Az a saját listájáról bedegálhat bárkit. Itt azért az is egy megfontolás volt, hogy Hende Csabát nem nem veszítette el Szombathely, hiszen Szombathely nyert egy alkotmánybírót, azért az nem kevés a mai világban, ha van egy alkotmánybírója egy városnak. Ki tudja még mire lesz ez jó. Másrészről pedig itt van Ágh Péter, aki Vas megyei és részben szombathelyi illetőségű, és azért a miniszterelnök úr mérlegelte ezt, hogy az egyik miniszterhelyettes kollega, egy kiváló államtitkár, egyik legerősebb minisztériumban - mármint, anyagiak, és feladat, és hatáskör tekintetében - legerősebb és legösszetettebb minisztériumban államtitkárként dolgozik. Tehát itt a szombathelyi ember.

Fotók: Farkas Bazsi

 

De nem övé a Vas01-es választókerület mandátuma. Övé a Vas02-es.

10 hónapig kettőt is el tud látni. 

Akkor ezt tolmácsolhatom az olvasók felé, hogy Ágh Pétert keressék a szombathelyi ügyekkel?

Fotók: Farkas Bazsi

 

Állunk a választópolgárok rendelkezésére, nagyon hálásak vagyunk a szombathelyieknek, mert 22 ezer szavazatot kaptunk, majdnem 50%-ot ez óriási eredmény. A Fidesz soha nem kapott olyan sok szavazatot, mint ‘22-ben. Talán majd ‘26-ban kapunk többet.

Amikor Ausztriából átlépünk a határon, és jövünk hazafelé, nem csak egy nagy döccenő jelzi az úton, hogy megjöttünk, hanem az elhanyagolt határátkelők is. Mi lesz a sorsuk?

Hegyeshalmot már lebontottuk, mindegyiket le kell bontani, és egy új határátlépési rendszert fogunk csinálni. Mindent le fogunk bontani, ami régi.

Fotók: Farkas Bazsi

 

Mikor?

Hegyeshalom lesz a mintaprojekt, csináljuk folyamatosan. Kiadtam a megbízásokat.

Idén márciusban 470 millió forintot utalt át a kormány a Haladás VSE-nek. A sportegyesület hozzátartozik a szombathelyi identitáshoz, 1919 óta létezik. A 2024-es beszámolójuk azonban sötét jövőt jósol. -250 millió forint volt az éves eredményük, -605 millió forintban van a saját tőkéjük, és 1 milliárd 700 millió forint volt az egyesület rövid lejáratú kötelezettsége.

Sem Szombathelyt nem hagyjuk magára, sem a Haladást nem hagyjuk magára! 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Szombathely az ötödik legbiztonságosabb magyar város

A hévíziek érezhetik leginkább biztonságba magukat, Győr a 16. a listán.

Egy old timer Volkswagen bogárral gurul az Őrségbe Magyar Péter

Zala megy és Vas megye következik az országjárásban.

Milyen legyen a karikagyűrűd?

Te mit gondolsz, hogyan lehetne a legjobban kihangsúlyozni a karikagyűrűd stílusát? Ha valami igazán különlegesre vágysz, a mai karikagyűrűk között számos felületkezelési lehetőség közül választhatsz.

Az otthon fűtési rendszer karbantartása: a biztonságos és hatékony működés kulcsa

Otthonunk kényelme és biztonsága nagymértékben függ attól, hogy a fűtési rendszereink milyen állapotban vannak.

Pótfelvételi kisokos: még nem késő egyetemet választani

Július 30. és augusztus 7. között lehet jelentkezni. 

Az adagoló szivattyú: javítsd vagy cseréld?

Gondoltál már arra, hogy mi történik, ha egy adagoló szivattyú felmondja a szolgálatot? A legtöbb jármű és gép számára az adagoló szivattyú kulcsfontosságú, így meghibásodása nem csupán kényelmetlenséget okoz, hanem akár súlyos károkat is eredményezhet.

A bevallások nem megfelelő gyakoriságára figyelmeztet a NAV

Ma indul az új adategyeztetési kampány. 

Nem adott elsőbbséget és balesetet okozott egy férfi Szombathelyen

Az utasa súlyos sérülést szenvedett, őt pedig eltilthatják a vezetéstől. 

Több mint 350 millió forint ment el a VOKS2025 szavazólapokra 

Nem ellenőrizték, hogy valaki többször is kitöltötte-e, elhitték bemondásra, hogy nem. 

Medencék alá műpázsit: Praktikus és esztétikus megoldás

Sokan szembesültek már azzal a problémával, hogy a kerti medencéjük alja megsérült az éles kövektől vagy a felszín alatti gyökerektől. Ez sajnos nem ritka, és többeket elgondolkodtatott már, mivel is lehetne megvédeni a medence alját, hogy ellenállóbb legyen.

14 és fél milliárd forintból bővíti körmendi gyáregységét az Egis

Az állam 3 és félmilliárd forinttal száll be a költségekbe.

Alig fél éves működés után bezár az Oladi Posta és szatócsbolt

A munkaerőhiány miatt nem tud tovább üzemelni az üzlet.