Demjén koncertben csúcsosodik ki az idei Szetivánéj Szombathelyen

Farkas Bazsi 2025-06-11 13:32:43
De jön az Éberkóma, Nemazalány, és Lotfi Begi is.

Az év leghosszabb napjához kapcsolódóan ismét megrendezésre kerül a Szentivánéji Vigasságok programsorozat, amely évtizedek óta meghatározó eseménye Szombathely kulturális életének. A város második legnagyobb szabadtéri rendezvényére 2025-ben is az Emlékmű domb és a Csónakázó-tó festői környezetében kerül sor.

A Szent Iván-naphoz kötődő néphagyományok – tűzgyújtás, tűzugrás, tüzes koszorúk készítése, ördögűző énekek – Magyarországon már a 16. század óta ismertek. Szombathelyen az 1960-as évek óta tartanak ehhez kapcsolódó eseményeket, a rendezvénysorozat azonban pénzügyi okok miatt a ’80-as években megszakadt. 1992 óta azonban újra rendszeresen megrendezik a nyárköszöntő ünnepet.

A Szentivánéji Vigasságok minden évben 15–20 ezer látogatót vonz, így a Savaria Történelmi Karnevál után a város második legnagyobb szabadtéri rendezvénye. A sokszínű kulturális programkínálat célja, hogy kortól és érdeklődési körtől függetlenül mindenki megtalálja a számára érdekes programokat. A nagyszínpadon a hazai könnyűzenei élet meghatározó előadói lépnek fel, a koncertélményt LED-kivetítő teszi még emlékezetesebbé.

A rendezvény méltó zárásaként éjféli tűzijáték színesíti a program területét, látványos élményt nyújtva a közönség számára.
A Szentivánéji Vigasságok az európai hagyományokra épülő, mégis modern, közösségi esemény, amely a kultúrát, az élményt és az együttlét örömét kínálja a szombathelyiek és a környéken élők számára.

Programok:

2025. 06. 20. péntek

19.00 Éberkóma 
20.00 Herceg 
21.00 Nemazalány x Szofi 
22.00 Fiesta25 koncert 

2025. 06. 21. szombat

18.00 Tücsök Zenekar
20.00 Betty Love 
21.00 Demjén koncert 
23.15 Lotfi Begi 
24.00 Tűzijáték 

Vidámpark, extrém játékok adrenalin függőknek, élménypark és hagyományos vásári játékok kicsiknek és nagyoknak. Gasztronómiai és kézműves vásár.

A rendezvény az Érezd Szombathelyt! programsorozat keretében valósul meg.

Szólj hozzá!

Felülvizsgálják a szombathelyi Bartók Béla körúti hidat

Ráfér az átvizsgálás az 1969-ben épült hídra.

Egy 5 éves óvodást fenyegetett meg egy férfi Körmenden

Azt mondta neki, hogy a családjával együtt fellógatja.

A 41.Vasi Vasember triatlonversenyt rendezik szombaton Szombathelyen

59 váltó és 414 egyéni induló áll rajthoz.

Letartóztatásba került a szombathelyi Paragvári utcai késelő

„Gyere ki! Megöllek!”, „Megölök mindenkit!” - ezt kiabálta a támadó.

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.

2 millió forintra nőtt a kőszegi polgármester, Básthy Béla fizetése 

Törvényi kötelesség a városvezetők bérét emelni. Az alpolgármester tiszteletdíja is nőtt.

Drágább lesz házasodni Kőszegen

2019 óta nem emelt árat az önkormányzat. Eddig.

A MOHU MOL 18 új kukásautót adott át Győrben

Az átadott új Mercedes típusú kukásautók modern, EURO 6E környezetvédelmi besorolásúak, használatukkal csökkenni fog a károsanyag-kibocsátás és a környezet terhelése.

Az ETO indulhat a konferencia ligában, a DAC nem

Egy tulajdonos csak egy csapatot nevezhet a pontvadászatba.

Elfogták a rendőrök a szombathelyi késelőt

A vita hevében egy személyt életveszélyesen, három másikat könnyebben sebesített meg a fiatal férfi.