Nagycsaládra hivatkozó cigi csempészeket fogott a NAV az M1-esen

Dömötör Gábor 2025-06-06 08:23:38
A bolgár házaspár 5 milliónyi cuccal bukott le. 

 A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bevetési Igazgatóságának sajtóreferense a következő hírt osztotta meg szerkesztőségünkkel. 

„Öt gyermeket nevelünk, de nem dolgozunk”: így próbáltak magyarázkodni, amikor a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei megtalálták náluk a több ezer doboz elrejtett cigarettát.

A pénzügyőrök az M1-es autópálya, Ausztria felé tartó oldaláról tereltek ki egy bolgár rendszámú személyautót. A járműben egy házaspár utazott, akik Franciaországba tartottak. A járőrök kérdésére, hogy szállítanak-e jövedéki terméket, azt válaszolták: csak a megengedett mennyiséget viszik. Azonban az egyenruhások átvizsgálták a járművet, és a motortérből, a tetőkárpitok alól, a padlóból, valamint az ajtókból összesen 2 066 doboz, különféle márkájú, bolgár cigaretta került elő.

Lebukásukat követően a házaspár elmondta, hogy egyikük sem dolgozik és – saját állításuk szerint – öt gyermeket nevelnek. A cigaretta birtoklását a feleség vállalta magára, mert a férj a felelősséget áthárította.

A járőrök a több mint ötmillió forint értékű dohányterméket lefoglalták, jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás bűncselekmény miatt indult eljárás. A nő akár hétmillió forint bírságra is számíthat.

A NAV pénzügyőrei az egész országban végeznek ellenőrzéseket, hogy kiszűrjék azokat a jogsértéseket, amelyek veszélyt jelentenek az emberek biztonságára, vagy az Európai Unió és tagállamainak gazdaságára.

Szólj hozzá!

Szombathely az ötödik legbiztonságosabb magyar város

A hévíziek érezhetik leginkább biztonságba magukat, Győr a 16. a listán.

Egy old timer Volkswagen bogárral gurul az Őrségbe Magyar Péter

Zala megy és Vas megye következik az országjárásban.

Milyen legyen a karikagyűrűd?

Te mit gondolsz, hogyan lehetne a legjobban kihangsúlyozni a karikagyűrűd stílusát? Ha valami igazán különlegesre vágysz, a mai karikagyűrűk között számos felületkezelési lehetőség közül választhatsz.

Az otthon fűtési rendszer karbantartása: a biztonságos és hatékony működés kulcsa

Otthonunk kényelme és biztonsága nagymértékben függ attól, hogy a fűtési rendszereink milyen állapotban vannak.

Pótfelvételi kisokos: még nem késő egyetemet választani

Július 30. és augusztus 7. között lehet jelentkezni. 

Az adagoló szivattyú: javítsd vagy cseréld?

Gondoltál már arra, hogy mi történik, ha egy adagoló szivattyú felmondja a szolgálatot? A legtöbb jármű és gép számára az adagoló szivattyú kulcsfontosságú, így meghibásodása nem csupán kényelmetlenséget okoz, hanem akár súlyos károkat is eredményezhet.

A bevallások nem megfelelő gyakoriságára figyelmeztet a NAV

Ma indul az új adategyeztetési kampány. 

Nem adott elsőbbséget és balesetet okozott egy férfi Szombathelyen

Az utasa súlyos sérülést szenvedett, őt pedig eltilthatják a vezetéstől. 

Több mint 350 millió forint ment el a VOKS2025 szavazólapokra 

Nem ellenőrizték, hogy valaki többször is kitöltötte-e, elhitték bemondásra, hogy nem. 

Medencék alá műpázsit: Praktikus és esztétikus megoldás

Sokan szembesültek már azzal a problémával, hogy a kerti medencéjük alja megsérült az éles kövektől vagy a felszín alatti gyökerektől. Ez sajnos nem ritka, és többeket elgondolkodtatott már, mivel is lehetne megvédeni a medence alját, hogy ellenállóbb legyen.

14 és fél milliárd forintból bővíti körmendi gyáregységét az Egis

Az állam 3 és félmilliárd forinttal száll be a költségekbe.