Az Edelényi Járási Hivatal vezetője, Ózd parlamenti képviselő-jelöltje lett Hende Csaba utódja

Farkas Bazsi 2025-06-03 20:02:00
Egy évig Csuzda Gábor képviseli Szombathelyt és környékét az országgyűlésben.

Kiadta Király Nórának és Csuzda Gábornak Kovács Zoltán és Hende Csaba országgyűlési képviselői mandátumát a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden.

Kovács Zoltán a 2022-es parlamenti választáson a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség és a Kereszténydemokrata Néppárt jelöltjeként szerzett mandátumot Veszprém vármegye 4. számú egyéni választókerületében. A képviselő május 31-ei hatállyal lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról, miután a Magyar Nemzeti Bank felügyelőbizottságának tagjává választotta az Országgyűlés.

Fotó: Orbán Viktor Facebook

Hende Csaba szintén Fidesz-KDNP-jelöltként, Vas vármegye 1. számú egyéni választókerületében szerzett mandátumot 2022-ben. A képviselő szintén május 31-ei hatállyal mondott le mandátumáról, miután az Országgyűlés az Alkotmánybíróság tagjává választotta.

A jogszabály szerint az egyéni választókerületben szerzett mandátum megüresedése esetén időközi választást kell rendezni, de nem lehet időközi voksolást tartani az országgyűlési képviselők általános választását megelőző év április 1-je és az általános választás napja között. Abban az esetben, ha nem lehet időközi választást kitűzni, a jelölőszervezetek nevezheti meg, kinek kérik kiadni az országos listán eredetileg szereplő jelöltek közül a mandátumot.

A közös pártlistát állító jelölőszervezetek képviselői Kovács Zoltán megüresedett mandátumának betöltésére a közös lista 70. helyén szereplő Király Nórát, Hende Csaba megüresedett mandátumának betöltésére pedig a közös lista 169. helyén szereplő Csuzda Gábort jelentették be.

Mivel a bejelentések megfeleltek a törvényi előírásoknak, az NVB kiadta Király Nórának és Csuzda Gábornak az országgyűlési mandátumokat. Az NVB határozatai nem jogerősek, ellenük három napon belül lehet jogorvoslatot kérni a Kúriától.

A Borsod24 cikke szerint Csuzda jelenleg az Edelényi Járási Hivatal vezetője, vagyis fősipánja. 2024-ben ő volt a Fidesz-KDNP ózdi polgármester jelöltje, ám a szavazóktól végül 41,46 százalékot szerzett, ami nem volt elég a mandátum megszerzéshez.

A lap szerint Csuzda Gábor a várományosa a Borsod megyei 3-as választókerületben, vagyis Ózdon a parlamenti képviselőjelöltségnek.

Szólj hozzá!

Az aglaonema: a beltéri trópusok színpompás lakója

Az aglaonema, más néven rákvirág, a szobanövények közt egy igazán figyelemre méltó darab.

Orbán Viktor engedélyt adott a „firkás” minták felhasználására

Megnyugodhat mindenki, jó fej volt a miniszterelnök. 

Gulyás Gergely a Kormányinfón: megerősíti a kormány a gyermekvédelmet

A miniszter szerint megduplázzák a nevelőszülők járandóságát, új csecsemőotthon épül, és kétszáz gyámügyi állás jön létre.

Orbán firkálmánya letarolta a netet – de hiába, pólóra nem kerülhet

Jogvédett alkotásnak számít a miniszterelnök rajza, a gyártók sorra utasítják el a megrendeléseket.

Továbbra is erősek a külföldi vevők a magyar lakáspiacon – tavaly 309 milliárd forintért vásároltak ingatlanokat

A legtöbb vevő Németországból érkezett, de sok a kínai és a vietnámi érdeklődő is. 

Megállás nélkül dolgoznak - nagy erőkkel gyűjti a lehullott lombot a Győr-Szol

A város több pontján egyszerre zajlik a takarítás, a szolgáltató a lakosság türelmét kéri.

Buborékok bűvöletében: a légpárnás fólia varázsa

Valószínűleg már te is találkoztál a mindennapok során az apró, légbuborékokkal teli fóliával, amelynek pukkanása szinte lezser kikapcsolódást nyújt.

Elkapták a rendőrök a kőszegi becsületkasszák kifosztóit

Két borsodi fiatal nem tisztelte a kisváros hagyományait.

Aláírták - Magyarországon, Kőszegen jön létre az ENSZ Egyetem új oktató- és kutatóintézete

A volt Keleti blokkban elsőként létesülő ENSZ Egyetemi Intézet egyedülálló tudományos központként fog működni.

Délután kettőkor, a Bécsi kapu téren tartja szombaton győri programját Magyar Péter

Meleg ital és sütemény is várja a résztvevőket a november 15-i találkozón.

Hasplasztika: az álomalak elérésének útja

Hogy éreznéd magad, ha a hasad feszessé, formássá válhatna, optimális módon hozzájárulva az önbizalmad növekedéséhez?

A Sinsay nyitása is csúszik Körmenden

Továbbra sincsen használatbavételi engedélye a Rákóczi úti üzletsornak.

„A győrieknek joguk van tudni, mire ment el a pénzük” - írta Pintér Bence

Miközben a város uszodákat és könyvtárakat zárt be a válság idején, a fideszes politikusok milliós rezsitámogatásokat kaptak – állítja a polgármester. 

Újra ültették az Arrabona előtti fákat Győrben

Négy kun-szilfa ad majd árnyékot az arra sétálóknak. 

Hogyan őrizzük meg szivarjaink frissességét és zamatát?

A szivarok élvezetéhez nem csupán az ízlés szükséges, hanem a megfelelő tárolás tudománya is.

Pénteken indul a 24. Győri Könyvszalon, az ország egyik legnagyobb vidéki könyves eseménye

„Olvasni nagyon fontos, mert minden téren hozzátesz az életünkhöz” - Pintér Bence.

A bozsoki polgármester megfestette, Gagyi Levente átvette Trump portréját

Nem lehet azt mondani, hogy egy brutál realista alkotás született.