Nem sikerült a puccs, de elnökségi tag maradt a Magyar Atlétika Szövetségben a szombathelyi Németh Zsolt

ugytudjuk.hu 2025-06-02 17:20:00
Továbbra is Gyulai Zsolt vezeti a szövetséget.

Gyulai Miklós elnök és a vele szemben álló elnökségi tagok is maradnak pozíciójukban a Magyar Atlétikai Szövetség pénteki közgyűlése után, amelyen a tagok elfogadták a szakmai és pénzügyi beszámolókat és terveket, ugyanakkor az alapszabálymódosításokat nem.

A MASZ éves rendes közgyűlése, melyeken a tagság dönt az előző éves beszámolókról és az adott évre vonatkozó tervekről, ritkán hoz komoly vitákat, ezúttal viszont más hangulatra lehetett számítani és lényegesen komolyabb volt a tanácskozás tétje, mint általában.

A MASZ elnöksége ugyanis két táborra szakadt. Gyulai Miklós egy szerdai sajtóbeszélgetésen elárulta, hogy az elnökség több tagja azt kérte a tagszervezetektől, pénteken ne szavazzák meg a különböző beszámolókat, amit ő puccsszerű fellépésnek nevezett.

Gyulai és Kriszt Balázs elnökségi tag, valamint Deutsch Péter vezérigazgató a sajtóbeszélgetésen egyetértettek abban, ha a beszámolókat megszavazza a tagság, akkor az ellenük fellépő két alelnöknek, Németh Zsoltnak (Dobó SE) és Zsivoczky-Farkas Györgyinek (Honvéd), valamint Tölgyesi Előd (ARAK) elnökségi tagnak le kell mondania.

A közgyűlést a Magyar Olimpiai Bizottság részéről Fábián László főtitkár, míg a Magyar Paralimpiai Bizottság részéről Szabó László elnök köszöntője vezette fel.

Fábián hangsúlyozta, hogy a magyar atlétika eredményessége az utóbbi időben szemmel láthatóan fejlődött, aminek az állami támogatás mellett a jó szakmai munka az alapja.

Jelezte, a MOB-nak fontos, hogy a szövetségeknél rend és nyugalom legyen, egyúttal reményét fejezte ki, hogy a közgyűlésen nyugodt körülmények között zajlik majd a zárszámadás. Kiemelte, hogy a MOB elégedett a MASZ-nál folyó munkával.

Szabó László arra hívta fel a figyelmet, hogy a legutóbbi paralimpiai ciklusban az eredményességet tekintve az atlétika az első öt sportág között volt Magyarországon, míg a párizsi paralimpián az úszás mögött a legeredményesebb magyar sportág volt.

A sajtóban napvilágot látott feszültségekkel kapcsolatban annyit jegyzet meg, hogy a sportág belügyeibe senki nem szólhat bele, viszont azt kérte, hogy a személyes kvalitásokat és az együttműködési készséget is vegyék figyelembe, amikor döntenek. Hozzátette, hogy Gyulai Miklóssal és a szövetség vezetésével kiváló a munkakapcsolata az MPB-nek, amit külön megköszönt.

A köszöntők, megemlékezések és díjátadások után következett a legizgalmasabbnak és legfeszültebbnek ígérkező rész. A napirendi pontok előtt Németh Zsolt kért szót, majd miután - szavai szerint a jelen lévő sok új arc miatt - bemutatkozott, azt kérte, hogy egy kivételével valamennyi pontról titkos szavazást tartsanak.

Egyúttal felhívta a figyelmet arra, hogy a napirend hatodik pontjaként felvett alapszabálymódosítás egyik - általa lex Macának nevezett - javaslata arról szól, hogy őt, a világversenyeken szerzett magyar érmek kétharmadát elérő klub vezetőjét kizárják az elnökségből.

Egyben új napirendi pontként szavazást kért Gyulai Miklós visszahívására, kiemelve, hogy a közgyűlések között az elnökségnek kellene irányítani a szövetséget, ezzel szemben az elnök nem az alapszabályban foglaltaknak megfelelően végzi tevékenységét, és a szövetség irányításában nem biztosítja az elnökség közreműködésének lehetőségét.

Halász Bence edzőjének felvetései után vita alakult ki közte, Tölgyesi Előd, illetve a levezető elnök Deutsch Péter között abban, hogy milyen szavazatarány szükséges a titkos szavazás kérésének, illetve az új napirendi pont felvételének elbírálása. Végül a jelen lévő 66 szavazati joggal rendelkező tag többsége a titkos szavazást is elvetette és az elnök visszahívásának kérdést sem vette a napirendre.

Következtek a tavalyi költségvetési és szakmai beszámolók elfogadásáról szóló szavazások, valamennyit a küldöttek túlnyomó többsége megszavazta, így az idei szakmai és költségvetési terveket is.

Gyulai Miklós még a tavalyi szakmai beszámoló szavazása előtt beszélt a szeptemberi újraválasztása óta elért eredményekről, kiemelte a magyar atlétika fedett szezonját, többek között Molnár Attila Európa-bajnoki címét és a férfi 4x400-as váltó világbajnoki bronzérmét.

"Őszintén kérdezem, mit tudunk még jobban csinálni?" - tette fel a kérdést, hozzátéve, hogy tudja, mindig lehet jobban teljesíteni és azt is, hogy nincs olyan döntés, amivel mindenki elégedett, viszont ő az elmúlt 15 évben mindig a magyar atlétika érdekében cselekedett.

Majd kijelentette, hogy Zsivoczky-Farkas Györgyi, Németh Zsolt és Tölgyesi Előd puccsisták.

A beszámolók elfogadása után ismét szót kért, hangsúlyozva, hogy ezt ő bizalmi szavazásnak tekintette és köszöni a bizalmat, ugyanakkor elvárja, hogy Németh Zsolték levonják a megfelelő következtetéseket.

Következtek az alapszabály-módosításokra vonatkozó javaslatok, köztük az összeférhetetlenségi, mely kizárta volna az elnökségből az edzőként is dolgozó Németh Zsoltot. Ám sem ez, sem a BHSE és az ARAK által benyújtott módosítások nem kapták meg a szükséges többséget.

A közgyűlést követően Németh Zsolt az MTI-nek elmondta, örül, hogy a lex Macát nem fogadták el és a tagság többsége kiállt mellette, majd beszélt arról is, mi várható a folytatásban. Kijelentette, nem mondanak le.

"Színt vallott a magyar atlétika, egy része azt szeretné, maradjon minden a régiben, más része viszont úgy látja, legyenek olyanok is az elnökségben, akik egy másik vonalat képviselnek" - fogalmazott.

"A visszahívás kísérlete váratlanul ért, bár tudtam, hogy valamivel készülnek" - mondta az ülést követően Gyulai Miklós az MTI-nek. Megjegyezte, hogy a visszahívás kérdésének elvetésekor már érezte, megvan a bizalom vele szemben, majd ő is kitért a folytatásra.

"Ők azt mondták, hogy a küldöttgyűlés akaratának megfelelően akarnak dolgozni. Ez a mostani szerintem egy világos kinyilatkoztatása volt a küldötteknek. Ha így megyünk tovább, akkor várjuk őket szeretettel." - közölte.

Szólj hozzá!

Egy friss felmérés alapján a magyarok fele szerint a Fidesz elcsalhatja a választást

Sokan tartanak manipulációtól, orosz befolyástól és az MI-alapú kampánytrükköktől is.

Vádat emelt a győri ügyészség egy 44 éves férfi ellen, aki figyelmetlensége miatt átment a piroson, aminek súlyos baleset lett az eredménye

Maradandó fogyatékossággal járó sérülést okozott, akár 3 év szabadságvesztést is kaphat.  

Csütörtökön este Győrbe látogat Magyar Péter - finisben a kampány és az országjárás

A TISZA Párt elnöke Sopron és Mosonmagyaróvár érintésével érkezik. 

Épül már a szombathelyi kórházhoz vezető gyalogátkelőhely

A 16 millió forintba kerülő “zebrát” egy vállalkozó magán felajánlásban építteti meg.

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.