A szombathelyi városvezetők több tételt, többek között az ELTE gépészmérnök képzés támogatásának 140 millió forintját, a Szombathelyi Fedett Uszoda és Termálfürdő működési támogatásának, és a helyi közlekedés közszolgáltatási szerződésének 100-100 millió forintos tételét, valamint a városi civil alap 12 millió forintját is a Versenyképes Járások Programba vezették át. De a tételek között szerepel egy a térségi hatású nagy rendezvényekre szánt 73 millió forintos megnevezés is.
A Versenyképes Járások a kormány egy új programja. A lényege, hogy a települések az iparűzési adó többletet ide fizetik be, majd a járásban lévő települések polgármesterei összeülnek és döntenek arról, hogy a pénzt mire költsék el.
Most beérkezett az első 500 millió forint a közösbe. Szombathely pedig 250 milliót szeretett volna ebből.
A mai szombathelyi közgyűlésen Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester azt mondta, hogy a polgármesterek nem támogatták a szombathelyi elképzeléseket ⅔-os többséggel. Ehhez egyetlen polgármester támogatása hiányzott.
Információink szerint az egyik vétózó Zsolnai Zoltán (független) Vasszécseny polgármestere volt.
Zsolnait telefonon értük el, aki értesüléseinket nem cáfolta, ám bővebben nyilatkozni nem akart.
Most a minisztériumnál a labda, hogy eldöntsék, hogy a szükséges ⅔ nélkül is, van-e akkora támogatottsága a Szombathelynek, hogy megkapja a Versenyképes Járásokból kívánt támogatást. Nemény polgármester azt mondta, hogy ő abban reménykedik, hogy a döntéshozók respektálják majd, hogy mégiscsak a többség a megyeszékhely mellett volt.
Támogasd a hatalomtól független újságírást! Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így. Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét. Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004. Köszönjük! |