Étlen, szomjan hagyta két kutyáját egy sárvári férfi

Farkas Bazsi 2025-05-27 10:04:48
Állatkínzás miatt kell felelnie.

A Sárvári Járási Ügyészség tájékoztatása szerint állatkínzás bűntette miatt emeltek vádat azzal a férfival szemben, aki a vádirat szerint 2024 júliusában úgy távozott el a családi házából, hogy a kedvtelésből tartott két kutyájáról nem gondoskodott megfelelően, az állatokat elhanyagolta, hosszabb időre felügyelet nélkül hagyta, heteken keresztül nem biztosított nekik megfelelő mennyiségű, illetve minőségű táplálékot, ivóvizet, melynek következtében mindkét állat lesoványodott, egészségi állapotuk rendkívüli mértékben leromlott.

Az egyik - 3 méteres láncra kötve hagyott - eb erősen kiszáradt, nyakára a lánc rátekeredett, emiatt az állat alig tudott felállni, így nem tudott az időjárás viszontagságai, a nyári forróság és a tűző nap elől menedéket keresni. A vádlott magatartása alkalmas volt arra, hogy az állatok maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza, valamint a kutyáknak különös szenvedést is okozott.

A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Sárvári Járásbíróság fog dönteni.

Szólj hozzá!

Ősszel is erős maradt és továbbra is húzóágazat a hazai turizmus

Októberben 11 százalékkal nőtt a vendégforgalom Magyarországon a tavalyi évhez képest.

Adót emel a fideszes többségű kőszegi képviselőtestület

Minden érintett adónem közel a duplájára emelkedik.

Új utcanevekről döntött a győri közgyűlés

A város ikonikus alakjairól neveztek el közterületeket. 

Több mint 300 ezren szavaztak a TISZA jelöltállításának második fordulójában

A párt példa nélküli előválasztási rendszere újabb mérföldkőhöz érkezett, holnap megismerjük a végső befutókat. 

A Herényi Temetőben helyezik örök nyugalomra Mészáros Tibort

A család azt kéri, hogy a virágra, koszorúra költött pénzt valamelyik, az általuk megjelölt állatvédő szervezetnek adományozzák a gyászolók.

Antal Imre támadásként élte meg Pintér Bence kritikáját

A fideszes képviselő szerint nem gond, hogy frakciótársa cége újította fel a Bóbita Óvodában a falat. 

Pintér Bence - Tehetős embereket a város ne támogasson szociális alapon! 

Világnézeti vita bontakozott ki a megvásárolható bérlakások kapcsán.

A polgármester vállalta, hogy a január végi határidőre tető alá hozzák a győri Rába Quelle új közbeszerzésének kiírását

A fürdő sztorija már nem csak hosszában, hanem stílusában is kezd a dél-amerikai szappanoperákra hasonlítani. 

Borsi Róbert javaslatára bizottság alakult a győri parkolási botrány kivizsgálására

Pintér Bence polgármester szerint a TSZV áll a vizsgálat elé, mert az “igazság náluk van!”

Leköpték Bódis Krisztát

Magyar Péter szerint ide vezet Orbán Viktor gyűlöletkeltése.

Megugrott a Rába Nyrt. adózott eredménye az év első három negyedévében

Ingatlanértékesítések nélkül viszont 615 millió forintos mínuszban lenne a cég. 

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.

Néher András Marcalvárosból Londonig jutott, de visszahozta magával a tenni akarást a győri régióba

A TISZA jelölt saját családján keresztül is érzi a térség minden problémáját, és azt, hogy itt az ideje a változásnak.

Diószegi Judit évtizedek óta a gyerekekért, a közösségekért és Győrért dolgozik

Elhivatott lokálpatriótaként javítaná ki a rendszerváltás hibáit.