A Győr+ vezetősége szerint semmiféle szerződés nincs a cég és a városi képviselők között

Farkas Bazsi 2025-05-26 06:26:00
De akkor milyen alapon használják a fideszes politikusok a cég alkalmazottai által készített fotókat?

Az áprilisi győri közgyűlésen a vita során került szóba a Győr+ és az önkormányzat viszonya. Egészen pontosan az, hogy az önkormányzat által küldött társadalmi célú, közérdekű közleményeket a szerkesztőség csakis pénzért kívánja megjelentetni.

Mint azt az akkori friss tudósításunkban megírtuk a polgármester beszámolójából kiderült, a városvezetésnek kötelezettsége van bizonyos hivatalos információkat a Győr Plusz nyomtatott sajtójában közzé tenni, ráadásul ez pénzébe kerül a hivatalnak. A város sokszáz millió forintjából működő médiacég, ami ráadásul ingyen használja a város hirdetési platformjait, pénzt kér a polgármesteri hivataltól ha az szeretné megnevezni például a Szent László-díj jelöltjeit, vagy épp egy hivatalos ingatlan hirdetményt jelentetne meg. 

Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester akkor azt mondta, hogy szerinte ez kabaré, ráadásul a győriek pénzét elveszi a Győr Plusz, cserébe a fideszes propaganda termékei ingyen és bérmentve készülnek, akár a várost nem érintő településeken is.

Érdekes kérdés volt, hogy a fideszes képviselők közösségi média felületein használt magas minőségű Győr Plusz fotóit milyen szerződés keretében bocsájtja a politikusok részére a cég. 

Sárkány Pétert a Győr Szol Zrt. vezérigazgatóját is megszóltották a témában az ülésen, aki szerint bizonyos információk nyilvánosságra hozatala, beleértve a cég és a képviselők között esetlegesen létrejött szerződéseket is, üzleti titkot sértene. 

Szerintünk azonban az nem képezhet üzleti titok tárgyát, hogy van-e szerződés a Győr+ és az egyes önkormányzati képviselők között. A Győr+ ugyanis közpénzből működik, így pedig egy ilyen esetleges szerződés közadatak minősül.

Hogy megtudjuk van-e ilyen dokumentum a következő közérdekű adatigénylést nyújtottuk be a médiacégnek:

“Kérem, szíveskedjen elektronikus másolatban megküldeni részemre, azoknak a szerződéseknek a másolatát, amelyek 2019. év január 1-től kezdve a mai napig (2025.05.09.)  keletkeztek, és amelyek a Győr+ Média Zrt., valamit az ez idő alatt győri önkormányzati képviselői mandátummal rendelkező önkormányzati képviselők, alpolgármesterek, polgármesterek között köttettek.

Amennyiben ilyen dokumentumok nem keletkeztek, úgy ennek tényéről tájékoztatni szíveskedjen.”

Válaszában Sárkány Péter vezérigazgató azt írta, hogy nem kezelnek ilyen adatokat, vagyis nem léteznek ilyen szerződések.

A kérdés ezután már az, hogy a fideszes képviselők milyen jogon használják a Győr+ munkatársai által használt fotókat. Ahogy az a gyorplusz.hu-n is olvasható, a képeket szerzői jogvédelem védi:

"Tilos a gyorplusz.hu bármely fotójának, írott, videó és audió anyagának vagy részletének a szerző, illetve a kiadó írásbeli engedélye nélküli újraközlése."

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Cross motorozás: egy sport, ami megragadja a fiatalok figyelmét

A cross motorozás izgalmai túlmutatnak a sebességen és a versenyzésen.

Fegyelmi eljárás indult a mosonmagyaróvári és a dunaújvárosi női kézilabdaklubbal szemben

A licenceljárás során mindkét klub valótlan tartalmú nyilatkozatot küldött be.

Fenntartható vízgazdálkodás műanyag tartályokkal

A víz azok közé a természeti erőforrások közé tartozik, amelyek védelme különösen fontos.

25 tonna azbeszttel szennyezett kőzúzalékot szállítottak el Bükről

4 millió forintot költött el a település a mentesítésre. A polgármester szerint szigorúan követték a veszélyes anyagra vonatkozó protokollt.

Feljelentést tett a Külügyminisztérium a 2020-as lélegeztetőgép-beszerzések miatt

A Legfőbb Ügyészségnek tett feljelentés a Szijjártó Péter által vezetett minisztériumban 2020 márciusában és áprilisában a Covid-járvány elleni védekezés kapcsán, körülbelül 300 milliárd forint értékben lefolytatott, közbeszerzés alóli kivételként kezelt beszerzéseket érinti.

Hargitai István súlyos kérdéseket tett fel a Pintér-kabinetnek, amikről nekünk is eszünkbe jutott egy: a betyárbecsület is lehet közéleti minimum?

A polgármester és stábja kínos válaszok előtt állhat, ugyanakkor fontos tisztázni, hogy mi motiválta az ex-polgármesteri biztos kritikáját. Véleménycikk következik. 

10 gyakori hiba, amit a kezdő DJ-k elkövetnek

Sok kezdő DJ úgy gondolja, hogy egy sikeres klubfellépéshez elegendő elsajátítani a zeneszámok összekeverésének alapvető technikai fogásait, a gyakorlatban azonban számos kevésbé nyilvánvaló részlettel találkoznak.

Bor, zene és hagyomány: csütörtökön kezdődnek a Győri Bornapok

Tizenöt borvidék 45 pincészete érkezik a Dunakapu térre, három napon át koncertek és boros programok várják a közönséget – az idei rendezvény egyben Győr nyári programsorozatát is lezárja.

Ingyenes, vezetett túrán járhatjuk be a győri Városházát augusztus 27-én

A látogatók a dísztermet és a Bisinger termet is megnézhetik, a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Nem engedték felszállni a buszra, dühében szétrúgta a megálló üvegét egy nő Enesén

Ezzel 230 ezer forintos kárt okozott, rongálás és garázdaság miatt emelt vádat ellene az ügyészség.

BREAKING: Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe Szolnok mellett

A pilóta sikeresen katapultált és életben van, Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter a helyszínre indult.

Néher András: 868 milliárd forintból fejlesztik a magyar energiarendszert

Az alacsony dunai vízállás megmutatta, hogy az energiaellátás biztonságához a hálózat, az energiatárolás, valamint a szél- és geotermikus energia fejlesztésére is szükség van.

Hajtó Péter maga kért hatósági vizsgálatot az Ipari Park Kft.-nél végzett munkája miatt – több más ügyben is feljelentést tett

A független képviselő szerint Pintér Bence állításai nem felelnek meg a valóságnak, közben fiktív foglalkoztatás, hivatali visszaélés, valamint egyes építésügyi és városfejlesztési döntések miatt is a hatósághoz fordult.

Hajtó Péter, Ferenc pápa szavaival reagált Pintér Bence vádjaira

A független képviselő jogi lépéseket tesz a polgármester feljelentése nyomán.

A korábban Kondora Bálint vezette Vas Megyei Turizmus szövetség az utolsó forintig visszafizette az NKA-tól kapott 10 millió forintos támogatást

Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.