Szikével rabolta ki a dohányboltot egy férfi Mosonmagyaróváron

ugytudjuk.hu 2025-05-13 08:29:32
Roller, ruha, dohánybolt: az óvári férfi nem tudott leállni. 

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség arról számolt be, hogy vádat emelt egy 36 éves férfi ellen, aki 2024 szeptemberében szikével rabolt ki egy dohányboltot.

A Mosonmagyaróvári Járási Ügyészség vádiratának tényállása szerint a 36 éves férfi 2024 szeptemberében Mosonmagyaróváron és egy környékbeli kisvárosban követett el több bűncselekményt is.

Első alkalommal a férfi a kisváros egyik boltja elé leállított elektromos rollert lopta el, ezzel több mint 100 000,- Ft kárt okozott.

Pár nappal később Mosonmagyaróváron, egy áruházban próbált meg ruhát lopni, úgy, hogy a termékekről letépte az áruvédelmi eszközt. A biztonsági őrök azonban észrevették, így a cselekményt nem tudta befejezni. Ugyanakkor az áruvédelmi eszköz erőszakos eltávolítása miatt a termék megrongálódott, eladhatatlanná vált, így az áruháznak közel 15 000,- Ft kára keletkezett.

Újabb pár nap múlva a férfi ismét a kisvárosban követett el bűncselekményt. A terhelt egy dohányboltba ment be ahol egy kitolt pengéjű szikét mutatott az eladónak, és „ha odaadod a pénzt nem lesz baj!” felszólítással kényszerítette a bevétel átadására. Az eladó a bevételből a papírpénzeket adta át, így a vádlott pár százezer forint zsákmányra tett szert.

A letartóztatásban lévő férfit felfegyverkezve elkövetett rablás bűntettével és minősített lopásokkal vádolja az ügyészség, a vádlott beismerése esetére az ügyészség mértékes indítványa 7 év fegyház fokozatú szabadságvesztés, és közügyektől eltiltás büntetés.

Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Mosonmagyaróvári Járásbíróság fogja meghozni.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el. 

Matthias Zollner az Egis Körmend régi/új vezetőedzője

Kocsis Tamás és Érsek Marcell segítik Zollner munkáját.

Kamionja ajtajával mattolta a kerékpárost a külföldi sofőr Győrben

A figyelmetlen mozdulat során a sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. 

Mosonmagyaróváron Kapolka Judit és Porpáczy Krisztina folytathatja a Tisza előválasztás következő fordulójában

Molnár Ferenc ugyan nem jutott tovább, de a szerepvállalásáért jár a köszönet. 

Hallerné Nagy Anikó és Szabó Éva léphet tovább a Tisza előválasztás második, soproni körébe

Varga Szabolcs Gábor részvételét is köszöni a közösség, munkájára továbbra is számítanak. 

Németh Martin és Strompová Viktória jutott tovább a Tisza Vas02-es választókerületi előválasztásán

A második fordulóban már mindenki szavazhat, aki ebben a kerületben lakik.

Nyakunkon a Black Friday - erre figyeljünk, hogy ne verjenek át!

Az őrült akciók időszakában a tudatosság a legjobb védelem a csalódások ellen.

Advent első vasárnapján Székesfehérváron tart gyűlést a Tisza, a polgármester nyugalomra int

Cser-Palkovics András és Magyar Péter nyílt levelezéssel hangolódott a vasárnapra. 

Advent Győrben - fények, zene és ünnepi hangulat a belvárosban

Idén is varázslatos programokkal készül a város az adventi időszakra.

Miért fontos a matracvédő használata?

Akadnak olyan dolgok az otthonunkban, amik kezdetben jelentéktelennek tűnhetnek, de valójában mégis fontosak. Tudtad, hogy alvás közben akár egy liter izzadság is beleivódhat a matracba?

Pornográf képeket csalt ki kiskorú lányoktól egy győri férfi

Az ügyészség gyermekpornográfia bűntette és más bűncselekmények elkövetése miatt vádolja.

Elhunyt Mészáros Tibor 

Az erőemelő 58 éves volt.