Életveszélyes sérüléseket okozott egy kutya egy négy éves kislánynak Sopronban

ugytudjuk.hu 2025-05-12 08:51:00
Egytől hat évig terjedő börtön lehet a vége. 

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség arról tájékoztatott, hogy vádat emelt két férfival szemben, akik gondatlansága miatt egy 60 kg –os kutya a társasházuk udvarán megtámadott egy idős hölgyet és a négy éves unokáját. A néninek súlyos, a kislánynak koponyatöréssel, agyzúzódással járó életveszélyes sérüléseket okozott a kutya.

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség vádiratának tényállása szerint tavaly tavasszal Sopronban a kutyát – mely korábban sosem mutatott agresszivitást és amelyről a gazdája mindig megfelelően gondoskodott – a gazdája az ismerősére bízta, aki levitte a társasházuk közös udvarára. A kutya az udvaron a társasház szabályzata és az önkormányzati rendelet ellenére  - a tulajdonos egyetértésével - szabadon lett engedve. Az udvaron ekkor ott tartózkodott egy 72 éves sértett és a négy éves unokája egy pórázon tartott kistermetű kutyával.

Míg a kutyát felügyelő férfi a mobiltelefonjára koncentrált, a kutya megtámadta a kislányt, akinek testét, arcát harapta. A nagymama próbálta az unokáját védeni, ezért a kutya a karján és a lábán őt is többször megharapta. Ezt követően a kutyát felügyelő férfival együtt próbálták a kislányt menteni, azonban ez az eb erős harapása miatt nem sikerült. Ahhoz, hogy a kutyát a sértettről lehúzzák, a futva odaérkező kutya tulajdonos segítségére volt szükség.

Az erősen vérző gyermeket és nagymamáját kórházba szállították. A kutya okozta harapások a kislány törzsét, végtagjait, arcát, koponyáját érték és erős vérzést okoztak. A kislány sérülései életveszélyes állapotot eredményeztek, vélhető maradandó károkozás mellett. Az idős sértett végtagtörést szenvedett el a támadás következtében. A kutya alkalmas volt arra, hogy a gyermek életét kioltsa. Az ebet a hatóságok veszélyessé nyilvánították.

Az ügyészség mind a kutya tulajdonosát, mind az arra felügyelő férfit gondatlanságból elkövetett életveszélyt okozó testi sértés vétségével és gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés vétségével vádolta meg. Velük szemben a halmazati szabályok alapján egy évtől hat évig terjedő szabadságvesztés az irányadó büntetési tétel.

Címlapfotónk illusztráció.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Bár a DK állítja, nem lesz mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltje

Czeglédy Csaba DK támogatással, de függetlenként indul el a választáson. Így csak 105 egyéni jelöltje lesz a pártnak, amivel kampánytámogatást is buknak.

A zártkerti ingatlanok 10%-os beépíthetőségről döntött a győri közgyűlés

Ha nem lassítják a folyamatot, 2026. szeptember 1-jén léphet hatályba az új szabályozás. 

Ma begurult Szombathely első elektromos meghajtású busza

Ez volt az a fejlesztés, amit a fideszes képviselők nem szavaztak meg. 

Szigorúbb lesz mostantól az ellenőrzés a győri hulladékudvarokban

Március 4-től a már a kapun kívül nézik meg, mit viszünk - az udvarok továbbra is ingyenesek, de a szabályokat be kell tartani.

Kamion okozott halálos balesetet az autópályán Győr térségében

Heten utaztak a kisbuszban amivel ütközött, az egyik sérült a kórházban életét vesztette. 

Elfogadhatatlan a Beneš-dekrétumok 21. századi alkalmazása - állásfoglalást fogadott el az Országgyűlés külügyi bizottsága

A testület szerint a kollektív bűnösség elvére épülő szlovákiai joggyakorlat sérti a kisebbségi és tulajdonjogokat.

Egy kőszegi szálláshelyről terítette a drogot a dealer

A rendőrség 3 hónapra záratta be a szálláshely-szolgáltató üzletet.

Magyar Péter vezeti a TISZA-listáját

Rost Andrea a második helyet kapta.

MÁV-csoport: Menetrendi változások lépnek életbe a Győr-Bécs és az 1-es vasútvonalon

Pályakarbantartások miatt több járat közlekedése is módosul tavasszal.

Levette a napirendről a Győr-Szol átvilágítását a Fidesz-frakció

A közgyűlés ugyan elfogadta a költségvetést, de az eltűnt lakáskassza ügyéről továbbra sem tárgyalt a jobboldal. 

Bejelentették a Győrt is érintő magyar-cseh védelmi ipari együttműködést 

Ez volt az az esemény ahol történelmi távlatokat ígértek a Rábának, és ahol Szeles Szabolcs illetve Fekete Dávid képviselték Győrt a városvezetés helyett.  

Tárlatvezetések, beszélgetések és friss kiállítások a Rómer Múzeumban

Mézeskalács-történetek, festmény köré szervezett beszélgetés és több izgalmas időszaki kiállítás várja a látogatókat Győrben a következő hetekben.

Faültetés és apró zöld lépések Győrben

Újabb zöld fejlesztések indultak a városban, a természet és a fenntarthatóság jegyében.

Volt rendőri vezetők ellen emeltek vádat korrupció miatt

Letöltendő börtönbüntetés kiszabádát indítványozták.

Kényszermunkára kötelezte ismerősét egy férfi egy jánossomorjai sertéstelepen

Pénzt nem adott a munkájáért, és a rokonait sem engedte meglátogatni.

Magyar Péter: A Fidesz Vas megyében is a hulladékmaffia oldalára állt

A nagykölkedi gumihegy árnyékában fotózkodott a TISZA-párt miniszterelnöke.

A 4iG szerint nem a polgármester meghívását, hanem a komplett győri rendezvényt mondták le

Állításuk szerint levelük tartalma egyértelmű volt - néhány kérdés azért bennünk maradt.  

Győrújbarátra látogat Magyar Péter

Március 6-án pénteken láthatják a helyiek a TISZA-párt miniszterelnök-jelöltjét.