A tavalyihoz képest növelni tudták a városi civil alap összegét Körmenden - erről a helyi testület többségét adó Változást a Városért Egyesület adott hírt.
Mint írják, idén összesen 46 civil szervezet pályázott. Ebből a kulturális területre 18 pályázat érkezett 18 millió 104 ezer forint értékben, sportra 21 pályázat futott be 56 millió 120 ezer forint értékben. A szociális területen pedig heten pályáztak, összesen 3 millió 766 ezer forintra.
Ha ennyi pénzt nem is tudtak kiosztani, de a minden pályázó kapott támogatási összeget, ami összesen 40 millió forintot tett ki.
Kultúrára 9 millió 400 ezer forint, sportra 29 millió 250 ezer forint, szociális területre pedig 1 millió 350 ezer forintot osztottak ki.
Tavaly egyébként az egyesül területekre kevesebb pénz jutott. 2024-ben kultúrára 5 millió 800 ezer forintot, sportra 26 millió 350 ezer forintot, a szociális területre pedig mindössze 850 ezer forintot tudott költeni Körmend.
Támogasd a hatalomtól független újságírást! Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így. Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét. Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004. Köszönjük! |