Strompová Viktória önkormányzati képviselő szerint Sárváron sok esetben olyanok is szociális alapon kapnak önkormányzati lakást, akik erre nem feltétlen szorulnak rá

Farkas Bazsi 2025-05-06 08:54:27
A fürdőváros is szociális bérlakás hiánnyal küzd.

155-re csökkent a valamikori több mint 1000 darab önkormányzati szociális bérlakás Sárváron - erről Strompová Viktória (Sárváriakért Egyesület) önkormányzati képviselő beszélt a 9600 Facebook-oldal legutóbbi videójában.

A Humán Erőforrás Bizottság elnöke kitért arra is, hogy a kérvényezők még mindig többen vannak, mint a szabad lakások.

Fotó: Sárvár Lendületben Facebook-oldal

"Mi a Sárváriakért Egyesület tagjai azon vagyunk, hogy az önkormányzat ne adja el az önkormányzati lakásokat, ráadásul ne a  piaci árhoz képest alacsonyabb áron" - hangsúlyozta.

Sárváron egyébként önkormányzati lakást lehet bérelni szociális, költségelvi, és piaci alapon, emellett pedig léteznek a szakember lakások is. 110 ezer forint az egy főre eső kereset a szociális alapon bérbe adott lakásoknál, azonban 132 ezer forintig a bizottság és a képviselő testület méltányossági alapon eltérhet.

A költségelvi alapja egy főnél 192 ezer 500 forint, a piaci alapon pedig 275 ezer forint.

Azonban mindezeknél is fontosabb, hogy sárvári önkormányzati lakást csak az a személy bérelhet, aki minimum 10 éve rendelkezik sárvári lakcímmel. 5 éven belül pedig semmilyen vagyonnal nem rendelkezhet sem ő, sem pedig a vele költözni kívánó személy.

De mindezek mellett az önkormányzat vizsgálja a kérvényező szociális helyzetét is.

A bizottsági elnök beszélt arról, hogy szerinte a fideszes többség sok esetben akkor is szociális alapon ad ki valakinek egy lakást, amikor az illető költségelven, vagy piaci alapon is ki tudná fizetni a lakbért.

"Egy önkormányzati lakás kiutalásánál jelenleg a rendszer azt vizsgálja, hogy a kérvényezőnek az elmúlt hónapban mennyi volt a keresete. Én a bizottság előtt azt vetettem fel, hogy ez az egy hónapot, toljuk, ki hat hónapra. Ez teljesebb képet adna arról, hogy milyen is a kérvényező anyagi helyzete, milyen konstrukcióban kaphat önkormányzati bérlakást. A már kiutalt lakásoknál pedig rendszeresen kellene ellenőrizni, hogy az ott lakók betartják-e az együttélés alapvető normáit" - húzta alá a képviselő. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Romantikus vígjáték és Star Wars a csillagos ég alatt – újabb két estén vár a szombathelyi Zenés Kertmozi

Két egymást követő estén ismét szabadtéri mozivá alakul az Emlékmű-domb. Július 31-én a friss magyar romantikus vígjáték, a Szenvedélyes nők, augusztus 1-jén pedig minden idők egyik legismertebb sci-fije, a Star Wars IV. rész – Egy új remény várja a közönséget. A vetítések ingyenesek.

Vádat emeltek egy győri nő ellen aki kidöntötte a vasúti jelzőlámpát, majd elhajtott 

A vádirat szerint a baleset után nem állt meg, nem értesítette a hatóságokat, a megrongálódott jelzőberendezés pedig átmenetileg csökkentette a vasúti átjáró biztonságát.

Nagy nap lesz ma a parlamentben: a Vagyonvisszaszerzési hivatalról, és az ügynökaktákról szavaznak a képviselők, valamint elköszönhetünk a vármegyéktől és a főispánoktól is

Az Országgyűlés több jelentős törvényjavaslatról szavaz, miközben megkezdődik az állambiztonsági iratok teljes körű feltárásáról szóló előterjesztés vitája is.

Megújult a Magyar Ispita épülete Győrben - szeptemberben új kiállítással nyitja meg kapuit

Interreg-támogatással rekonstruálták a város egyik legjelentősebb műemlékét, amely a felújítás után korszerű kiállítóhelyként és kulturális központként várja majd a látogatókat.

Hétvégén módosul a vasúti menetrend a Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon

Karbantartási munkák miatt augusztus 1-jén és 2-án több járat a megszokottól eltérő menetrend szerint közlekedik.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

A hét programjain az agyagkatonák titkai mellett kortárs képzőművészeti tárlatok is várják az érdeklődőket Győrben.

Kedden több órára elzárják a vizet Győrszentiván egy részén

Ivóvízhálózat-rekonstrukció miatt az Egysori út, a Lőtér út és a Kisvasúti utca környékén 8 és 14 óra között szünetel a szolgáltatás.

Halált okozó testi sértés miatt vettek őrizetbe egy férfit Szombathelyen

A férfi részletes beismerő vallomást tett a Szent Gellért utcában történtek miatt.

A tökéletes beltéri ajtó kiválasztása: stílus és funkció harmóniája

A belső tér kialakításában az ajtók alapvető szerepet játszanak.

Vadkamerákkal venné fel a harcot Győri Önkormányzat az illegális hulladéklerakók ellen

Kósa Roland alpolgármester szerint évente mintegy 300 millió forintjába kerül a városnak az illegálisan lerakott szemét eltakarítása.

16 éves fiatalt vett rá prostitócióra egy nő Vasban, az aktusokat videóra is vette

Emberkereskedelem bűntette és gyermekpornográfia bűntette miatt emelt vádat vele szemben az ügyészség.

Medián: megtorpant a TISZA Párt erősödése, a Fidesz viszont stabilizálni tudta a támogatottságát

A friss felmérés szerint a kormánypárt továbbra is toronymagasan vezet, ugyanakkor a Polgár Judit-jelölés és az elmaradt társadalmi egyeztetés még a TISZA-szavazók körében is kritikákat váltott ki.

Különleges kulturális sétával ünneplik Loyolai Szent Ignác napját Győrben

A bencések vezetett programján a résztvevők a jezsuiták több évszázados győri örökségével és Magyarország legrégebbi barokk templomával is megismerkedhetnek.

Pliszé szúnyogháló: hatékony védelem a rovarok ellen

Sok gondot okozhatnak a szúnyogok egy nyári estén, amikor a friss levegő miatt szeretnénk nyitva hagyni az ajtót.

Télikert és négyévszakos terasz: melyik illik jobban az Ön életmódjához?

Fontos már az elején tisztázni, amit sokan télikertként keresnek, arra ma gyakran egy modern négyévszakos terasz a korszerűbb megoldás.

Ismét közel ötezer elsőévest vett fel a győri Széchenyi István Egyetem - több szakon jelentősen emelkedtek a ponthatárok

A tavalyi rekordév után idén is csaknem 4700 hallgató nyert felvételt a győri intézménybe. 

A Vasi turisztikában ismert Spilenberg Andrea lesz ideiglenesen a Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője

Augusztus 1-tól december 15-ig szól a megbízatása. A végleges vezetőt pályázaton választják ki.

Technológiai fejlődés a raktározásban: A jövő tárolási megoldásai

Gondolt már arra, hogy milyen nagy átalakulások zajlanak manapság a raktározás terén? A technológia és a logisztika, különösen a raktározási megoldások területén lenyűgöző fejlődést mutatnak.