Rács mögé küldenék a győri üdítő és bringa tolvajt

Dömötör Gábor 2025-05-05 12:26:00
A közel 1 milliós kárt okozó férfi tucatnyi alkalommal lopott.

A Győri Járási Ügyészség arról tájékoztatott, hogy 12 alkalommal elkövetett lopási cselekmény miatt emelt vádat egy férfival szemben, aki őrizetbe vételét, majd szabadon engedését követően nem hagyott fel cselekményeivel. Immáron fogvatartása mellett van folyamatban ellene a büntetőeljárás.

A megállapított tényállás szerint a jelenleg 38 éves férfi kilenc alkalommal ment be egy győri sportközpontba, ahonnan egy eset kivételével mindig üdítőitalokat, söröket tulajdonított el a leláncolt hűtőszekrényből. A kilencedik alkalommal a hatóságok őrizetbe vették, de letartóztatására nem került sor.

Három hónappal később eltulajdonított egy lezárt kerékpárt, amit még ugyanazon a napon egy másik kerékpár eltulajdonításánál a helyszínen hagyott. Ezt követően még egy kerékpár eltulajdonítására került sor a részéről.

A férfi a sportcsarnok sérelmére összesen 745.785 forint kárt okozott, a három kerékpár eltulajdonításával pedig összesen 195.000 forint lopási kárt hagyott hátra.

Az ügyészség az elkövetőt hat rendbeli lopással vádolta meg, vele szemben négy és fél évig terjedő szabadságvesztés szabható ki. A végül letartóztatott, jelenleg jogerős szabadságvesztés büntetését töltő férfival szemben az ügyészség arra is indítványt tett, hogy a bíróság a korábbi felfüggesztett szabadságvesztés végrehajtását is rendelje el vele szemben.

Az érdemi döntést az ügyben várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.