Felülvizsgálják a győri fizetős parkolórendszert

Dömötör Gábor 2025-04-30 11:47:52
A lakók véleményét is kikérik ebben a kényes témában. 

A győri parkolási rendszer felülvizsgálatáról tartott sajtótájékoztatót szerda délelőtt Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester a Győri Városházán. Elmondása szerint, ahhoz, hogy 2025-ben frissíteni és még inkább a lakosság igényére tudják szabni a rendszert, muszáj megismerni annak eredetét.

2021-ben Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) akkori polgármester, a koronavírus-járvány alatti veszélyhelyzeti felhatalmazással élve, önhatalmúlag és titokban emelte a parkolási díjakat, és bővítette a fizetős zónákat. Ez akkor nem ment át a közgyűlésen elsőre, mert a fideszes országgyűlési képviselő Simon Róbert Balázs nehezményezte, hogy a választási időszakban egy ilyen jellegű döntés nem éppen kampánybarát. 

Dézsi Csaba András ennek kapcsán egy, a városháza által készített közvélemény kutatás adataira hivatkozva vonta vissza, a korábban titokban meghozott döntését. Érdekes adalék, hogy az erről szóló közvélemény kutatás ugyan 1 millió 300 ezer forintba került, de nyoma sincs a városházán, pedig a jelenlegi városvezetés keresi erősen. 2022 nyarán végül mégis megszületett a döntés a parkolási díjemelésről, és a fizetős területek kiterjesztéséről, majd 2023 áprilisában életbe is lépett a rendelet. 

A számos gyerekbetegséggel küzdő új mechanizmusba többször is belenyúltak fentről, ennek következtében pedig kialakult egy nem túl követhető kedvezményrendszer, illetve aggályos az is, hogy a győri piros és kék zóna lakói és dolgozói nem ugyanazt a priorizációt élvezik, mint a sárga zónában érintettek. Ezek alapján felmerül a kérdés, hogy az elmúlt két évben megvalósult-e az eredeti szándék, könnyebben találnak-e parkolót az egyes zónában élők, egyszerűbb és átláthatóbb lett-e a fizetős szolgáltatással a rendszer.

A polgármester választási programjának egyik masszív ígérete volt, a fizetős parkolási rendszer felülvizsgálata, melynek első lépéseként a lakosság véleményére kíváncsi a városvezetés. 

Éppen ezért, május 8-án 17:00 órai kezdettel, a Pálffy iskolába hirdetett fórumot Pintér Bence, ahova a lakókat és az önkormányzati képviselőket is várják. 

A cél, a széles platformú egyeztetés, az időközben felmerült igények felmérése, a rendszer finomhangolása a minél sikeresebb működés érdekében.  

A polgármester elmondta még, hogy előrehaladott, és egyetértő egyeztetést folytatnak a többségi frakcióval a belváros parkolási rendszerének felülvizsgálatában is. Illetve alakulóban van egy szakmai konzultáció is, melynek célja a Rába Quelle élményfürdő parkolólemezének P+R parkolóként való hasznosítása, az év egy bizonyos részében.  

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Repülő rajt helyett zuhanórepülés

2025 I. negyedévében a gazdaság teljesítménye stagnált a 2024. I. negyedévihez képest.

Nem eladó a szombathelyi Szabadidőközpont

A megyei napilap szellőztette meg a hírt, hogy a SZOVA eladná a területet. Maga a polgármester cáfolta meg a híresztelést.

A jövőben tilos energiaitalt eladni 18 éven aluliaknak

Júniusban léphet éltbe az új szabályozás.

Kiégett egy önkormányzati lakás Győrben

Az első hírekkel ellentétben nem történt gázrobbanás.

Hatszor bukott meg a próbavásárláson egy budapesti boltos

A maximális időtartamú üzletzárás mellé maximális mulasztási bírságot is kiszabott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Virágos versenyt hirdettek Győrben

Május 1-től lehet nevezni.

Akkorát ferdített a valóságon a győri Fidesz, hogy a sánta kutya is beleremeg!

Az iskolák támogatása kapcsán sikerült alternatív módon értelmezni az igazmondást. 

Ismét intézményvezetőt vált a szombathelyi MMIK

Csercsics Rita lemondott a posztról.

Nehéz szülés volt, de végre újra nyit a Győrszentiváni Lakossági információs Iroda

Hosszú hónapok vitáját sikerült pozitívan lezárni, jövőbe mutató tanulságokkal.