Újra magyarországi utakon a Google Utcakép autói

ugytudjuk.hu 2025-04-29 16:21:27
Ismét frissülnek az utcaképek.

Május 6-tól ismét magyar utakon járnak a Google Street View, azaz a Google Utcakép autói, hogy a legfrissebb, 360 fokos felvételekkel bővítsék a Google Térkép kínálatát. A különleges kamerarendszerrel felszerelt járművek bejárják az országot, elsősorban a városokban, azok környékén, valamint a vidéki térségekben található közutakon haladva - beleértve például Budapest, Debrecen, Szeged, Miskolc és Pécs környékét is. 

A Google rendszeresen járja az utakat speciális Street View, azaz Utcakép autóival, hogy a Google Térképen minél pontosabban tükrözhesse a környezetünkben bekövetkezett változásokat, és ezáltal a lehető legjobb szolgáltatást nyújtsa a felhasználóknak. A szolgáltatás 2013-as magyarországi indulása óta a Street View képeket már többször is frissítették. 

A Google nemcsak az utakat, hanem számos magyar város sétálóutcáit és különleges, autóval nem megközelíthető helyeit is bejárta már kameráival. A Street View segítségével virtuálisan végigsétálhatunk Pécs hangulatos belvárosában, felfedezhetjük a Balaton partját, vagy körülnézhetünk az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark környezetében – anélkül, hogy kimozdulnánk otthonról.

A Google számára kiemelten fontos a személyes adatok, a magánszféra védelme. A képek közzététele előtt ezért speciális technológia gondoskodik arról, hogy az arcokat és rendszámokat automatikusan elhomályosítsa, így azok nem lesznek beazonosíthatók. Emellett mindenki számára elérhető a képek jobb, alsó sarkában található „Hiba bejelentése” funkció, amely lehetőséget nyújt további részletek – például házak, járművek vagy személyek – utólagos elhomályosítására is.

Utazás térben és időben

Az Utcakép több milliárd panorámaképből épül fel, melyek egy része a Google saját gyűjtése, másik része pedig a közreműködő felhasználóktól származik. A közös munka eredményeként ma már bárki bebarangolhatja a világot anélkül, hogy elhagyná otthonát. A szolgáltatás emellett nemcsak a világhírű nevezetességek, galériák vagy múzeumok bejárását teszi lehetővé, hanem azt is, hogy az érdeklődők az Időgép funkció segítségével visszaforgassák az idő kerekét, és megnézzék, hogyan változott egy, az évek során többször ,,befotózott” helyszín.

A Street View, vagyis az Utcakép szolgáltatás mára minden kontinensre eljutott, és több mint 100 országot és területet örökített meg, mintegy 280 milliárd képpel. A Street View oldalán keresztül panorámaképeken fedezhetjük fel a világ leglátványosabb vagy legnehezebben megközelíthető helyeit is, például az Amazonas-medencét, az Antarktiszt, a Machu Picchut, a Grand Canyont, Velencét, az Eiffel-tornyot, a Burj Khalifát vagy éppen a Nemzetközi Űrállomást. A szolgáltatás elérhető asztali gépen, mobil eszközökön és a Google Earth-ben is.

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.