Virágos versenyt hirdettek Győrben

ugytudjuk.hu 2025-04-28 17:18:00
Május 1-től lehet nevezni.

Győr város a szépen gondozott közterületek, a lakókörnyezetük igényes kialakítása iránti természetes igényből merítve az ötletet, Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata ismét megszervezi a „Virágos városunk Győr” környezetszépítő versenyt.

Szeretnénk, ha a mindennapjaink felelősségvállalásából városunk polgárai még nagyobb részt vállalnának, közvetlen környezetük ápolásával, még szebbé tételével. Győr városa Pintér Bence polgármester intézkedései alapján zöldfelület fejlesztési programot folytat, melynek keretében városunk parkjai folyamatosan megújulnak. Fontosnak tartjuk, hogy környezet és természetvédelmi szemléletformálás keretében a környezeti nevelésen és a szelektív hulladékgyűjtésre irányuló tevékenységen kívül motiváljuk a lakosságot arra, hogy tisztán és rendezetten tartsák a környezetüket.

A Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata által - Győr közigazgatási területén belül - meghirdetett versenybe magánszemélyek, lakóközösségek és üzletek jelentkezését várjuk az alábbi kategóriákban:

-    Családi ház,
-    Társasházi / Lakásszövetkezeti lakótömb,
-    Erkély,
-    Üzletek teraszai

A társasházak, lakásszövetkezeti lakótömbök esetében egy háztömb, vagy legalább két lépcsőház lakóinak összefogása szükséges a jelentkezéshez.

A versenybe nevezni 2025. május 1-től 2025. május 31-ig lehet.

Nevezési lapot a Városháza portájáról lehet elvinni, valamint az Önkormányzat www.gyor.hu honlapjáról lehet letölteni.

A nevezést személyesen a Győr Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Településfejlesztési és Városstratégiai Főosztály Városfejlesztési és Városüzemeltetési Osztályára (II. emelet 237. iroda) kell eljuttatni, illetve postai úton az alábbi címre megküldeni: Győr Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala 9021 Győr, Városház tér 1. A borítékon kérjük feltüntetni: „Virágos városunk Győr” verseny. Elektronikus úton az alábbi email címen várjuk a nevezéseket: viragosvarosunkgyor@gyor-ph.hu. 

Csak a 2025. május 1-31. napja között postára adott, elektronikusan megküldött, illetve személyesen behozott nevezéseket tudjuk figyelembe venni. 

Szakemberekből álló szemlebizottság áll fel, akik a zsűrizéseket helyszíni bejárás alkalmával 2025. május-június hónapban végzik, értékelő lapok kitöltésével értékelik a látottakat. Kérjük a helyszíni bejárás lehetőségének biztosítását.

Szólj hozzá!

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben

Vezetés közben bántalmazta, veszélybe sodorva ezzel a többi utast is. 

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.