Nemény András: Egyetlen politikai erő sem hagyhat figyelmen kívül egy kétharmaddal nyerő polgármestert

ugytudjuk.hu 2025-04-28 14:04:05
Szombathely polgármestere a 444-nek adott interjúban többek között a közelgő parlamenti választásokról is beszélt.

Nagy interjút közölt Nemény András (Éljen Szombathely!) szombathelyi polgármesterrel a 444.hu.
 
A beszélgetés során többek között az is szóba került, hogy Nemény jelenlegi véleménye szerint egyetlen parlamenti képviselő-jelöltet sem fog támogatni. Mint elmondta: 

"Nem gondolom, hogy bárki mellett kampányolnék. Ha lesz olyan jelölt, akit meggyőződésem szerint tudok támogatni, a véleményemet biztos nyilvánosságra fogom hozni. De jelen pillanatban meg sem keresett senki. Úgy nehéz. Viszont megfordítom a kérdést. Ha a kétharmaddal nyerő polgármestert nem veszi figyelembe az, aki indulni akar, akkor arról azért maga is tehet. Mert úgy tudom, hogy a Tisza Párt eddig senkit sem keresett meg."

Szombathely első embere egyébként beszélt a helyi Fideszhez, Hende Csaba (Fidesz-KDNP) leköszönő parlamenti képviselő, és Vámos Zoltán Vas Vármegyei Főispán, a Vas01-es Fidesz-KDNP választókerületi elnökkel való viszonyáról is.

Mint mondta, szerinte a Fidesz megsemmisítő veresége kihatással van az ő önkormányzati munkájukra is, hiszen egy jó ellenzék inspirálóan tud hatni.

Hende Csabával kapcsolatban rámutatott, hogy már régen elveszett a bizalmi viszony köztük. Ezt arra az időre tette, amikor a covid-járvány után a kormány úgy döntött, hogy az ellenzéki városok nem kapnak nagyobb összegű támogatást és Hende Szombathely érdekeit nem tudta képviselni. Az utolsó koporsószög ebben a kapcsolatban pedig az volt, amikor a 2022-es, Hende számára győztes választás után azt mondta, hogy Szombathelynek ügyvezető önkormányzata van.

Az új választókerületi elnökkel, mint főispánnal, jó a munkakapcsolata a szombathelyi polgármesternek. Mint azt Nemény az interjú során elmondta:

“Egyelőre azt látom, hogy a kapcsolatunk működik. Több olyan ügyet tudtunk már átbeszélni az elmúlt hónapokban, amik vagy már jó irányba fordultak, vagy együtt próbáljuk őket sínre állítani. Ez a város érdeke. Engem csak az érdekel, hogy működtessük a várost ebben a nagyon nehéz gazdasági helyzetben, közben pedig fejlesztésekre is szerezzünk pénzt. Ez nem megy anélkül, hogy a kormánnyal ne egyeztetnénk.”

A teljes interjú IDE kattintva olvasható. 

Szólj hozzá!

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.

A fehérjék jelentősége a női élet különböző szakaszaiban

A fehérjék olyan elengedhetetlen tápanyagok, amelyek biztosítják az emberi szervezet működését, az izomépítéstől kezdve az immunrendszer megerősítéséig.

‘gusztus 20, ‘kotmányunk ünnepe: így alakulnak a győri szolgáltatások és nyitvatartások a hosszú hétvégén

A boltok többsége bezár, a hulladékszállítás viszont változatlan marad - összegyűjtöttük az egészségügyi ügyeletekkel és a legfontosabb győri szolgáltatásokkal kapcsolatos tudnivalókat is.

Magyarország úgy válik egyre szárazabbá, hogy közben alig csökken az éves csapadék mennyisége

Az ország fele már most egy melegebb klímaövbe került, 2040 után pedig Magyarország kétharmadán a mainál szárazabb éghajlat lehet jellemző.

Elárverezik a sárvári kisposta épületét

54 millió 229 ezer forint a kikiáltási ára.

Természetes megoldások a mindennapi magabiztosságért

Egyre több férfi kutat megbízható megoldások után, amelyek támogatják a teljesítményüket a mindennapok során.

17 karneválozót kellett a hétvégén kórházba vinni Szombathelyen

Összesen 30 ember kellett ellátniuk a mentőknek.

Lesz mit meggyónni: templomok vörösréz ereszcsatornáit lopták el a Szigetközben

A három férfi közül ketten fiatalkorúak, az ügyészség javítóintézeti nevelést indítványozott velük szemben.

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.

Napozóágy választás okosan: így alakíts ki kényelmes pihenőhelyet a kertben

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.