Használhatatlanok a szombathelyi Történelmi Témapark lelátói

Farkas Bazsi 2025-04-25 09:36:00
A lelátó megfelelőségi tanúsítványa lejárt. Szerkezeti átalakítás szükséges. 

A kertben álló 1000 fő befogadására alkalmas szabadtéri lelátó megfelelőségi tanúsítványa lejárt. Ahhoz, hogy újra használható legyen szerkezeti átalakítás szükséges, ehhez pedig több tízmillió forintra lenne szükség - írja a Savaria Turizmus 2025-ös üzleti terve.

A dokumentum kitér arra, hogy lelátó statikai vizsgálata, valamint az átalakításhoz szükséges kiviteli tervek elkészültek, a pénz azonban hiányzik. Ilyen mértékű összeg nincs is a társaság számláján, ezt csakis a városi költségvetésből elkülönítve tudnánk megfinanszírozni.

Fotó: Farkas Bazsi

Másik opcióként pályázati forrás bevonásával lehetne ismét használható állapotba hozni a szerkezetet. 

A témapark 2006-ban pályázati forrásból valósult meg. A Savaria Turizmus Nkft. 2021-ben vette át az üzemeltetését. A társaság még ebben az évben kicserélte a lelátó életveszélyes elemeit, majd 2022-ben a szintén életveszélyes pergolák cseréjét hajtotta végre.

Tavaly a vesszőfogó paneleket a Témapark kerítésének teljes hosszán cserélték ki, és felújították a látványmedence gépészetét is. Eközben derült ki, hogy a medence szigetelése megsérült, onnan szivárog a víz. Ennek megoldása még várat magára.

Szintén tavaly kellett egy a Témaparkban található gazdasági épületet újjáépíteni, miután egy viharban kidőlt fa teljesen lerombolta azt. Ennek külső burkolását szponzori segítséggel kapott fával oldják meg.

Fotó: Farkas Bazsi

A Témapark bástyáinak tetején vízszigetelést kell végrehajtani. Ehhez szintén szponzori segítséget várnak. 

A társaság célja egyébként az, hogy amennyiben a parkot sikerült teljesen helyrehozni, úgy ne csak a Savaria Karnevál idején legyen az használva, hanem az év többi napján is élettel legyen teli. Ennek egyik lehetséges módja, hogy a helyi hagyományőrzők nagyobb szerepet kapnak, és szakmai napokat, rendhagyó történelem órákat tartanak.

Már most tervben van egy több állomásos, római tematikájú játék bevezetése. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.

Keselyűket fotóztak Pusztacsó közelében

Akár 2 és fél méteres is lehet a szárnyfesztávolsága ezeknek a ritka madaraknak.

Akár csak 2024-ben, tavaly is veszteséget termelt az SZKKA

A tavalyelőtti -60 milliós eredmény, most -10 millióra mérséklődött. Továbbra is bírósági végrehajtás van a cégen.

Japán napot tartottak Győrben - a távol-keleti ország nagykövete is ellátogatott a rendezvényre

Kulturális programokkal, filmvetítésekkel és japán gasztronómiai különlegességekkel telt meg a belváros.

Késsel támadt anyjára, és nagyanyjára egy fiatalkorú Gönyün

A fiatal úgy érezte, hogy szüleinek a kapcsolata konfliktusokkal terhelt, emiatt már nem akart velük élni, ezért 2025 nyarán elhatározta, hogy megöli őket.

Hamis euróval fizettek Szombathelyen és Vasváron

Az elkövető emellett csekély mennyiséget meghaladó új pszichoaktív anyagot is megszerzett és magánál tartott.

5 tanács a tökéletes kerti bútor kiválasztásához

A kert ma már sokkal több, mint egyszerű kültéri terület.

Egy apró változtatás, ami sokaknál állandósult

Az utóbbi időben egyre többen alakítjuk úgy a mindennapjainkat, hogy azok ne csak kiszámíthatóbbak, hanem tudatosabban felépítettek is legyenek.

A Somogy megyei közgyűlés visszavonta korábbi határozatát és ezzel kimondta, hogy nem létezett a TISZA-adócsomagja

A testület egyhangú szavazással helyezte hatályon kívül a februári döntést.

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?