Szakmai bizottság iránymutatása alapján kellett volna a Haladás focicsapatának tavaszi keretét összeállítani, ám a bizottság még csak meg sem alakult

Farkas Bazsi 2025-04-23 20:02:00
A versenyeztetési jog átadási szerződés szerint a testületnek január 1-től kellene működnie.

A jövő héten szerdán tart közgyűlést a szombathelyi képviselő-testület, a tanácskozáson pedig napirendre tűzik az önkormányzati cégek éves beszámolóját is. Így a tavaly alapított Haladás 1919 Labdarúgó Kft. anyagai is megtalálhatóak a város weboldalára feltöltött dokumentumok között. Így a cég Felügyelő bizottságának 2025. április 9. ülésének jegyzőkönyve is nyilvánosságot kapott.

Ebben többek között szerepel az is, hogy az önkormányzat által korábban megítélt támogatás fennmaradó 25 millió forintja csakis akkor kerül átutalásra, ha a csapat megtartja az NB III-as tagságát.

Keringer Zsolt, ügyvezető

Fotó: Szombathelyi Haladás Facebook-oldal

Ez a pénz egyébként a tavaszi működéshez nem kell.

Ám kiderült az is, hogy továbbra sem működik az a szakmai bizottság, amelynek létrejöttét a versenyeztetési jog átadásakor keletkezett megállapodásban (4/c. pont) rögzítettek a felek (A megállapodás ide kattintva letölthető.), és amelynek 2025. január 1-től kezdve működnie kellene.

Ez a grémium lett volna hivatott arra, hogy a téli váltás után véleményezze, és ilyen módon befolyásolja tavaszi keret kialakítását.

A szerződés szerint a bizottságba a Kft. tulajdonsai (szombathelyi önkormányzat, HVSE, Viktória; Schäfer András neve továbbra sem szerepel a cégkivonatban a tulajdonosok között) egy-egy főt delegáltak volna. Csakhogy a FEB jegyzőkönyv szerint a testület a mai napig nem állt fel.

"A Felügyelő bizottsági tagok egyhangúlag elfogadták az ügyvezető igazgató beszámolóját a szakmai tanácsadó testületről, azzal a kitétellel, hogy az ügyvezető igazgató megkeresi a tulajdonosokat, hogy nyilatkozzanak a delegálandó személyekről" - írja az anyag.

Folyamatos a feszültség a “régi” és az “új” keret között

Korábban már beszámoltunk róla, hogy Vígh Ferenc a Haladás NB III-as csapatának vezetőedzője egy nyilatkozatában bírálta azokat a játékosokat, akik korábban a csapat tagjai voltak, ám tavasszal már nem húzták fel a szombathelyi együttes mezét.

Akkor Szenczi Imre, a HVSE labdarúgó utánpótlás szakmai vezetője megkeresésünkre azt mondta, hogy:

“A Fábián Bálinton kívül mindannyian maradni szerettek volna, de ajánlat hiányában, más választásuk nem lévén Ausztriába igazoltak.” 

Elképzelhető, hogy más lett volna a helyzet, ha a Kft. ügyvezetője a megállapodásnak megfelelően január 1-től összehívja és működteti a szakmai bizottságot, így egy szakmai szűrőn keresztül -  esetlegesen az őszi értékeket megtartva - épülhetett volna fel a tavaszi idényre a csapat. 

A szurkolók egyébként már arról is beszélnek, hogy a hátralévő fordulókra edzőcsere jelenthet esetleges megoldást arra, hogy a Haladás kimozduljon a kieső zónából. Információink szerint Vígh Ferenc lecserélése nincsen napirenden, azonban “külső segítséget” már a legutóbbi meccsen is kapott a tréner. 

Simon Attila, és Simon Ádám a lelátón

Fotó: Szombathelyi Haladás

A szombathelyi labdarúgásban nem ismeretlen Simon Attila, és fia Simon Ádám a hazai kispad mögött helyet foglalva, a bajnoki meccs közben, a lelátóról látták el tanácsokkal a trénert.   

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.