Kerékpárúttal és rekortán futópályával lesz 100%-ban zöld terület a marcalvárosi kiserdő

Farkas Bazsi 2025-04-17 11:51:00
Így döntöttek a győriek.

Eredménnyel zárult az a győri népszavazás, amit a városvezetés szervezett meg annak érdekében, hogy megtudja, milyen sorsot szánnak a helyiek a marcalvárosi kiserdőnek.

Az eredményeket Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester ismertette a Facebook-oldalán:

A 3857 szavazásra jogosult személyből összesen 953 fő vett részt a marcalvárosi Kiserdő jövőjéről szóló szavazáson. A részvételi arány tehát 24,7 százalék volt.

  • Az első pontban az érvényesen szavazók 73,8 százaléka támogatta, hogy a Kiserdő teljes területe zöldterület legyen. 
  • A második pontban az érvényesen szavazók 71,4 százaléka támogatta, hogy az Önkormányzat a Kiserdőt érintve kerékpárutat építsen ki. 
  • A harmadik pontban pedig az érvényesen szavazók 58,8 százaléka támogatta, hogy a Kiserdőben rekortán futópálya létesüljön.

A Tiszta Szívvel a Városért frakciója és én, polgármesterként a szavazás eredményéhez kötjük szavazatunkat mindhárom kérdésben, ahogy azt előre is bejelentettük. A bicikliút pályázatát a szavazás eredményének ismeretében be is adtuk, a futópálya kiépítését aláírtam, a Kiserdő teljes területének zöldterületté nyilvánításáról pedig a rendezési terv módosításának folyamata végén dönt majd a közgyűlés - összegzett Pintér.

Szólj hozzá!

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Pintér Bence : Több mint 665 millió forint mínuszt „termelt” 2025-ben a Győr+ Média

A polgármester szerint végleg összeomlott a hazug, győri propagandagépezet.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.

A női testbeszéd titkai: kommunikáció az érzelmek által

Az emberi kapcsolatokban, főleg a kezdeti fázisban, a testbeszéd döntő szerepet játszik

Garázsok, üzlethelyiségek és irodák is bérelhetők Győrben

Újabb önkormányzati ingatlanokra lehet pályázni, többféle helyiség szerepel a listán.

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.

Vágányzár jön a Győr–Celldömölk vasútvonalon

Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.

Megújulás: V.Németh Zsolt lett a vasi Fidesz választmányi elnöke

Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.

Az új generáció kiemelkedése a privát egészségügyi szektorban

A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.