A megfelelő munkaruha életeket menthet!

ugytudjuk.hu 2025-04-16 07:57:36
A hírekben számtalanszor olvashatunk olyan munkahelyi balesetekről, amelyek könnyedén megelőzhetőek lettek volna, ha a munkavállaló a megfelelő munkaruházatot viseli, illetve ha a munkáltató valóban komolyan veszi a munkavédelmi előírásokat.

Amennyiben szerencsés esetről van szó, akkor könnyebb sérülésekkel megússza a dolgozó, akadnak azonban olyan helyzetek, amelyek végzetesek. Természetesen nem elegendő simán csak gondoskodni a munkaruháról, afelől is meg kell bizonyosodni, hogy az valóban kiváló minőséget képvisel, hiszen csakis ebben az esetben lesz alkalmas arra, hogy maradéktalanul ellássa a funkcióját.

Éppen ezért a mai cikkünkben körbejárjuk azt, hogy mitől is lesz egy ruhadarab biztonságos, illetve kitérünk arra is, hogy mindezt honnan érdemes beszerezni.

Veszélyes szakmákban dolgozóknak kötelező!

Számtalan olyan szakma létezik, amely megköveteli az egyszer használatos védőruha használatát, sőt akadnak olyan foglalkozások is, amelyek alapesetben nem járnak ilyen követelménnyel, de ha a munka olyan helyre szólítja a dolgozót, akkor bizony elkerülhetetlen a megfelelő védőruházat viselése.

Vegyük csak példának az utóbbi idők két veszélyes vírusát, amely újságírókat is arra kényszerített, hogy ilyen jellegű ruhákat magukra öltsenek: a koronavírus és a jelenleg is dúló, haszonállatokat érintő száj- és körömfájás járvány is olyan helyzeteket idéz elő, ahol a saját magunk, embertársaink vagy akár a többi állat védelmében muszáj magunkra öltetünk ezt a fehér overált.

Természetesen nagyon nem mindegy, hogy milyen anyagból, milyen minőségben véd minket, hiszen egy silány minőségű termék csak hamis biztonságérzetet ad, ezzel pedig igen nagy veszélybe sodor minket.

A hő elleni védelemről sem szabad megfeledkezni!

Ha lehet ilyet mondani, itt még nagyobb jelentősége van a minőségnek, hiszen az égési sérülések minden esetben rendkívül fájdalmasak, és a legtöbb esetben életre szóló nyomot hagynak a sérülteken.

Tűzálló munkaruha viselése kötelező, ha nagy hőnek, tűznek kitett helyzetben dolgozunk, azt azonban a kockázatértékelés fogja meghatározni, hogy milyen szintű védelemre szorulunk. Köpeny, kabát, nadrág, sisak, kesztyű és arcvédő állhat a rendelkezésünkre, amennyiben a helyzet úgy kívánja.

A munkavédelmi előírások betartása nem opcionális!

Sajnos sokan túl vakmerően állnak a dolgokhoz, míg egyes munkáltatók hajlamosak minél olcsóbban megúszni a védőruhák beszerzését.

Egyik attitűd sem helyes, hiszen még a legprofibb munkavállalókat is érheti baleset, ha pedig rossz minőségű munkaruhával próbálja védeni a dolgozókat egy-egy cég, az bizony helytelen, hiszen életre szóló egészségkárosodás lehet a spórolás eredménye. Kerüljük el ezeket a helyzeteket – minden esetben, amikor szükséges, viseljünk védőruhát, illetve győződjünk meg arról, hogy valós védelmet nyújt számunkra a megvásárolt darab!

Szponzorált tartalmat olvastál!

Szólj hozzá!

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.