Pintér Bence: az állam is vegye ki a részét a győri közbiztonság rendberakásából

ugytudjuk.hu 2025-04-07 16:56:37
Cselekvésre kérte Pintér Sándor belügyminisztert a polgármester.

Az elmúlt évtizedben az állam egyre kisebb szerepet vállal a győri közbiztonság fenntartásában, ezért az önkormányzat kénytelen egyre nagyobb szerepet vállalni benne. De a modernkori unitárius államokban a rendfenntartás olyan feladat, amit képtelenség önkormányzati forrásból és eszközökből hosszútávon ellátni.

„Bármennyi pénzt is adunk a győri rendőrkapitányságnak és városrendészetnek az állami elvonásokkal terhelt önkormányzati forrásainkból, bármennyire is fejlesztjük a kamerarendszereket, állami beavatkozás nélkül nem lesz rend Győrben. Ezért polgármesterként levélben fordultam Pintér Sándor Belügyminiszter Úrhoz.” - írja Pintér Bence a Facebookon közzétett posztjában.

Fotó: Pintér Bence Facebook

Pintér Bence polgármester az alábbi levelet küldi Pintér Sándor belügyminiszternek:

Tisztelt Pintér Sándor Belügyminiszter Úr!

Győr polgármestereként fordulok Önhöz. Ön miniszterként a rendőrségért, így a közbiztonságért is felel. Reményemet fejezem ki, hogy nyugállományú rendőr vezérezredesként messzemenőkig átérzi azokat a problémákat, amelyeket a győri polgárok nevében ezúton tolmácsolok Önnek, illetőleg, segít majd azok megoldásában is.

Vitán felül áll, hogy Győrben az elmúlt években a lakosság egyre jobban aggódik amiatt, hogy  elszaporodtak a közterületen elkövetett, olykor erőszakos bűncselekmények. Hivatalba lépésemkor azonnal egyértelmű jelzéseket kaptam: a győriek nem érzik már biztonságban magukat az utcán, különösen sötétedés után. Vannak olyan területek, ahová nem szívesen jár senki, mi több, a belváros is veszélyesebb lett. Az atrocitások, különböző bűncselekmények rendszeresek, gyakran a hírekbe is bekerülnek.

Biztos vagyok abban, hogy nem kell Önnek részleteznem: a győri rendőrség is láthatóan létszámhiánnyal küzd, érezhetően anyagi forrásaik sem elegendőek, a romló közbiztonság miatt megszaporodó feladataikat - önhibájukon kívül - nem képesek maradéktalanul ellátni. A győri önkormányzat és a helyi rendőrség közötti kooperáció kiváló, ugyanakkor a fentiek értelmében a helyzet megoldásához nem elégséges. A győri önkormányzat által biztosított bármilyen mértékű rendkívüli támogatás is csak pillanatnyi tapasz lehet a sebre.

Tisztelt Belügyminiszter Úr!

A fentiekre tekintettel kérem Önt, hogy kezdődjön párbeszéd, melyben közösen megoldást keresünk a győri közbiztonság rendezésének kérdésére.

Kérem Önt, biztosítson plusz anyagi forrást a győri rendőröknek feladataik ellátásához.

Kérem Önt, a helyzet normalizálásáig vezényeljen akár az ország más, rendőri erőre kevésbé rászoruló pontjaiból is rendőröket Győrbe.

Kérem Önt, belügyminiszterként fontoljon meg minden egyéb lehetőséget a győri közbiztonság javítása érdekében.


Tisztelettel:

Pintér Bence
Győr Polgármestere

Szólj hozzá!

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.