Továbbra is a Falco korábbi vezetőedzője, Gasper Okorn marad a férfi kosárkapitány

Farkas Bazsi 2025-04-02 19:01:42
Völgyi Péter pedig a lányok szövetségi kapitánya maradt.

A magyar szövetség (MKOSZ) elnöksége a szerdai ülésén határozott úgy, hogy további bizalmat szavaz a két szakembernek.

Az 51 éves Okornt 2023 decemberében nevezték ki szakvezetőnek, a szlovén szakember a magyar-horvát Ivkovics Sztojant váltotta a kispadon. A Falcóval kétszeres bajnok (2019, 2021) és egyszeres kupagyőztes (2021) tréner irányításával a nemzeti csapat februárban utolsó lett selejtezőcsoportjában, és - miután részt vett az előző két tornán - nem jutott ki az idei Európa-bajnokságra. A válogatott legközelebb a 2027-es világbajnokság augusztusi előselejtezőjében lesz érdekelt, ahol az északmacedón és a román csapattal került egy csoportba.

A szintén 51 esztendős Völgyi - aki párhuzamosan a bajnok és kupagyőztes DVTK vezetőedzője - tavaly márciusban lett kapitány. Elődje, Székely Norbert 2009 és 2011 között már ült a válogatott kispadján, második megbízatása során pedig hét évet töltött a poszton, és a vezetésével 2023-ban a női együttes negyedik lett az Európa-bajnokságon Ljubljanában. Völgyi Péter irányításával a magyarok augusztusban megnyerték a ruandai világbajnoki előselejtezőt, és bejutottak a vb selejtezőjébe. Az Eb-selejtezőben azonban 3/3-as győzelmi mérleggel nem kerültek be a négy legjobb csoportmásodik közé, így lemaradnak a júniusi kontinenstornáról.

A szövetség tájékoztatása szerint az MKOSZ vezetése hisz a folyamatosságban és a hosszabb távú közös munkában látja a fejlődés lehetőségét mindkét válogatott szakmai stábjánál. A férfiak esetében fő érv volt a válogatott teljesítményének javuló tendenciája az új kapitánnyal, az Eb-selejtezősorozat végére már bravúros győzelmek is jöttek, miközben Okornék alapvető feladata a nemzeti együttes generációváltásának levezénylése - Hanga Ádám, Eilingsfeld János és Keller Ákos már bejelentett visszavonulásával - és a fiatalabb játékosok beépítése lesz.

A nőknél is csalódás volt, hogy nem jutottak ki az Eb-re, ám eközben Völgyi irányításával a válogatott nagyszerűen szerepelt a ruandai vb-selejtezőkön, nyitva hagyva a csapat előtt egy sporttörténeti siker lehetőségét. A kapitány közben a DVTK vezetőedzőjeként hazai kupagyőzelmet szerzett, a nemzeti együttesnél pedig készen áll a csapategység további fejlesztésére és az Eb-sorozat kisiklásaiból levonható tanulságok hasznosítására. A szövetség állásfoglalása alapján Völgyi személyében a magyar kosárlabdát legjobban ismerő, s legsikeresebb edzők egyike kap lehetőséget további építkezésre.

Szólj hozzá!

Pintér Bencét elmarasztalta az NVB, a polgármester a Kúriához fordul

A győri városvezető szerint abszurd, hogy egy közgyűlés előtti politikai beszéd miatt marasztalták el, miközben a helyi kampányban rendszerszintű az egyenlőtlenség.

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.

Kósa Roland szerint a győri színház ügye is azt mutatja, hogy változás kell

Az alpolgármester úgy látja, hogy a Fidesz évekkel vetette vissza a felújítást.

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.

Éjszakai zajra kell számítani: karbantartási munkák kezdődnek a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonalon

Áprilisban több állomáson is éjszaka dolgozik a MÁV a megyében, a munkagépek zajjal járhatnak.

Rendkívüli képviselő-testületi ülés összehívását kezdeményezte a sárvári ellenzék a fürdőben falból foglalkoztatott munkavállaló ügye miatt

Máhr Tivadar felügyelőbizottsági elnök lemondását követelik. A Sportfólió Kft. felügyelőbizottságában ülő Lágler Pétert is visszahívnák.