Sárváron éppen akkor lett magánterület az Aréna parkolója, amikor azt a helyiek szerették volna használni

Farkas Bazsi 2025-04-02 12:24:00
A közberuházásban épült 173 parkolót a Tisza Párt helyi fórumának idejére zárva tartották.

Vasárnap Vas megyét járta Magyar Péter. A nap során Sárváron is megállt, hogy beszédet mondjon. Már az előzetes programban szerepelt, hogy 12 órakor a Sárvár Aréna parkolójába várja az érdeklődőket.

A parkolóba azonban hiába próbáltak - rendeltetésszerűen - parkolni a fórumra igyekvők, azt ugyanis lezárta az Arénát üzemeltető Sportfólió Kft. Az ügy pedig itt kezd érdekessé válni.

A Sárvár Aréna egy teljesen közpénzből megvalósult beruházás. 3 milliárd 400 millió forint közpénzt emésztett fel, ebből több mint 2 milliárd forintot a kormány a központi költségvetésből utalt át az építkezésre.

Az önkormányzati kiadású Sárvári Hírlap 2020. február 21. számában az átadás apropóján külön kiemelte, hogy a beruházással 173 új parkoló is elkészült. Ezeket azonban a helyiek vasárnap mégsem használhatták.

A Vas Népe megkeresésére közleményt adott ki az Arénát Üzemeltető Sportfólió Kft. A cég ebben többek között azt írja, hogy:

"A Sárvári Sportfólió és Kulturális Kft. március 30-án (a 2023. január 1. napjától hatályos, a piac működésének rendjét szabályozó dokumentum alapján) piacnapot tartott, amellyel párhuzamosan a Sárvár Aréna épületében kézilabda bajnoki mérkőzés zajlott. A szokásos eseményt ugyan az időjárás negatívan befolyásolta, ennek ellenére a napi működési rutin (parkolók lezárása, biztonsági őrök jelenléte) volt életben".

Vagyis a cég vezetőjének álláspontja szerint az eső miatt meg nem tartott piac miatt kellett a parkolót lezárni. Egyébként arra is hivatkozik, hogy a Aréna parkolója magánterület, ezt pedig táblák is jelzik.

Ahogy fentebb már írtunk róla, az Aréna, így a parkolója is közpénzből épült, az üzemeltetést pedig a 100%-ban önkormányzati tulajdonú Sportfólió Kft. végzi el. A cég idén 65 millió forintos önkormányzati támogatást kért a működéséhez. Ám a korábbi évből kiindulva nem biztos, hogy ez elég is lesz.

A 2024-es üzleti évre több alkalommal is soron kívül kapott pénzt a polgármester saját hatáskörben hozott döntése nyomán a cég. 5 millió, majd 25 millió, majd pedig 30 millió forintot utalt át a Kft.-nek az önkormányzat, hogy a működése biztosítva legyen.

Vagyis egy közpénzből épült, közpénzen fenntartott létesítményhez szervesen tartozó parkolót nem használattak a sárváriak.

Az eső miatt sokan érkeztek kocsival, amiket a parkoló lezárása miatt a környékbeli utcákban raktak le, nem kis közlekdési káoszt okozva ezzel a környéken lakóknak.

Fotó: 9600 Facebook-oldal

A Sárváriakért Egyesület által üzemeltetett 9600 Facebook-oldalon megjelent bejegyzés az eset kapcsán arra emlékeztetett, hogy a Sportfólió Kft. ügyvezetője, az a Polgár Endre István, aki Fidesz-KDNP színeiben a Vas megyei közgyűlés tagja. 

Az általa közzéadott nyilatkozatban az is szerepel, hogy:

“A komplexumhoz tartozó területeken reklám-, ügynöki- és politikai tevékenység kizárólag az üzemeltető írásbeli hozzájárulásával folytatható, amely tényállásról a parkolók bejárataihoz kihelyezett információs táblák is egyértelmű tájékoztatást adnak. Miután a társaság irányába megkeresés semmilyen formában és tárgyban nem érkezett, a személy- és vagyonbiztonság, valamint a felelősségvállalás feltételeinek tisztázása hiányában a cég sem mérlegelési, sem döntési helyzetben nem volt.”

Az Egyesület viszont arról ír, hogy korábban volt arra példa, hogy a Fidesz, nem a parkolóban, hanem bent az épületben tartott politikai összejövetelt. Állításuk szerint ez még a város hivatalos Facebook-oldalán, a Sárvár Lendületben oldalon is megjelent. Kerestük a bejegyzést, de nem találtuk. 

Frissítés

Cikkünk megjelense után a Fidesz fórumról készült Facebook-posztot is megtaláltuk.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.

2 millió forintra nőtt a kőszegi polgármester, Básthy Béla fizetése 

Törvényi kötelesség a városvezetők bérét emelni. Az alpolgármester tiszteletdíja is nőtt.

Drágább lesz házasodni Kőszegen

2019 óta nem emelt árat az önkormányzat. Eddig.

A MOHU MOL 18 új kukásautót adott át Győrben

Az átadott új Mercedes típusú kukásautók modern, EURO 6E környezetvédelmi besorolásúak, használatukkal csökkenni fog a károsanyag-kibocsátás és a környezet terhelése.

Az ETO indulhat a konferencia ligában, a DAC nem

Egy tulajdonos csak egy csapatot nevezhet a pontvadászatba.

Elfogták a rendőrök a szombathelyi késelőt

A vita hevében egy személyt életveszélyesen, három másikat könnyebben sebesített meg a fiatal férfi.

Könyörögve kéri a Madártani Egyesület, hogy ne etessük a vízimadarakat!

A vízimadarak etetése nemcsak felesleges, de tömegesen sodorja veszélybe és betegíti meg az állatokat.

Kitette a kölyökkutyát a 81-es út mellett, amely ezt nem élte túl

A kölyökkutyát nem sokkal később a főúton elütötték.

Az iskolában rángatta meg fia osztálytársát egy szombathelyi nő

A gyerekek összeszólalkoztak, anyuka meg ment rendet tenni.

Mindennapos bőrápolás 4 lépésben

A rohanó hétköznapokban sokszor elfelejtjük, hogy a bőrápolás sokkal több, mint pusztán szépségápolás.

A Blikk után a Győr+t fogja igazgatni Kolossváry Balázs

Július 1-től kezdi meg munkáját az új vezérigazgató.

Holnaptól egy hónapig tartó vidámparkot nyitnak Bükfürdőn

Légvár, kisvasút, dodgem, és még sok minden más.

Ropiként törte a fákat Kőszegen a tegnap esti vihar

Balesethez és vihar következtében kilenc fakidőléshez riasztották a Vas vármegyei tűzoltókat tegnap.