Elkészült a szombathelyi animasongs zenekar első saját dala és videoklipje

ugytudjuk.hu 2025-03-28 08:33:00
Eljutni hozzád! 

A következő napokban és hetekben remélhetőleg a hallgatók és rajongók füléhez is eljut az animasongs első saját dala az Eljutni hozzád! 

Március 27-én jelent meg a legnagyobb video megosztón a dal, amely magán hordozza a klasszikus Anima időszak dallamvilágát és hangulatát. Nem véletlen ez, hiszen az alkotó Prieger Szabolcs a sokak által ismert Anima slágerek első számú dalszerzője. A dalhoz videóklip is készült, abszolút szombathelyi együttműködésben. A helyi Művészeti Szakgimnázium három mozgókép és animáció – tervező szakos hallgatója Domiter Dorka, Ila Csenge és Bolla Ádám készített a dalhoz animációs történetet középpontban az örök férfi és nő „körforgással, útkereséssel”. A video a Kecskeméti Animaciós Filmfesztiválon és a Magyar Klipszemlén is indul majd!

2024 májusában indította el Prieger Szabolcs, az Anima Sound System alapítótagja és fontosabb dalainak szerzője új projektjét, ez lett az animasongs. A zenekar autentikus módon játssza újra a klasszikus Anima-dalokat. Bemutatkoztak már Budapesten az Akvárium Klubban és Sopronban a Búgócsigában, játszottak már nagysikerű koncertet a Savaria Karneválon a Zsidó Udvarban, a múlt évet pedig hagyományos helyen búcsúztatták Szombathelyen, a Végállomás Klubban december 27-én. E koncert nagy meglepetése volt, hogy színpadra állt az Anima Sound System harmadik alapítótagja és dobosa, Rozmán Zoltán, aki körülbelül 25 évig nem ült dobok mögé, most viszont bevállalta és az animasongs évzáró koncertjén újra játszotta a Shalom lemez emblematikus dalait. És így lesz ez a 2025-ös évben is, hiszen a zenekar a Shalom lemez 30. évfordulóját tartja majd országszerte és a lemez majd összes dalát újra játssza.

A zenekar felállása 2025-ben is változatlan marad. A zenekaralapító Prieger Szabolcs és a volt Anima Sound System tag Dénes Szilveszter és Avas Bendegúz mellett Korponay Zsófi, Szalay Fatima, Doma Bence és Varga György alkotja a csapatot. Mindenkinek vannak és lesznek az AnimaSongS mellett saját projektjei. „Ez számomra rendkívül szimpatikus és inspiráló” – mondta erről Szabolcs.

„Szilveszter és Gyuri közösen csinálják az Arc of Yesod progresszív techno projektet. Fatima saját világzenei projektjét az Amor Fati zenekart viszi, amelyben Bendegúz is játszik. Zsófi saját projektjében akusztikus világslágereket dolgoz fel és Savaria Pop Industry néven tehetséggondozást végez. Bence is járja a saját útját és Bolondok Aranya néven a techno felé kacsintgat. És ez így jó. Közösen is, meg külön is, de együtt.”

Az első saját dalt nemsokára követi egy második, inkább autentikusabb, népzenei ihletettségű, melynek főszereplője a zenekar másik énekesnője Szalay Fatima lesz. Addig is koncerteken találkozhatnak a bandával és az új dallal. Elsőként április 26-án Balatonakarattyán a Peter’s teraszon, ahol a zenekar a népszerű Bagossy Brothers Company vendége lesz. A nyár folyamán pedig több helyszínen is hallatszik az Eljutni hozzád, így Szegeden, Őriszentpéteren, Szombathelyen, Budapesten és Oroszlányban, de a Balaton környékén is több helyen feltűnik a csapat, így a Kőfeszten is.

Szólj hozzá!

Lássuk be! néhány felfestett fehér csík még senkinek nem mentette meg az életét

Egy szombathelyi tragédia kapcsán lángoltak fel az indulatok egy gyalogátkelőhellyel kapcsolatban.

Vigyázat! - már a Magyar Vöröskereszt nevében is megpróbálnak lehúzni a csalók

Telefonon próbálkoznak, a szervezet figyelmeztet, hogy ők sosem gyűjtenek ily' módon. 

Mosonmagyaróváron szinte ingyen lesz a buszbérlet - 100 és 200 forint havonta

Február elsejétől a helyi járatokon diákoknak és felnőtteknek is jelképes havi bérletet vezetnek be.

Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is. 

Íme a hétvégi győri programok

Rengeteg szórakoztató és kulturális esemény várja a kimozdulni vágyókat.

7 új buszvárót telepítenek Szombathelyre

Ne kelljen már ázni, fázni a buszra várva.

Rangos díjakat adtak át a Győri Városházán a Magyar Kultúra Napján

A város kulturális életének meghatározó szereplőit, alkotóit és közösségépítő szakembereit köszöntötték.

Miért hódítanak a gyorsrögzítős biciklis táskák?

A kerékpározás során folyamatosan igény van az innovációra, különösen praktikus megoldások terén.

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.