Kontroll alá venné a Haladás VSE labdarúgó utánpótlását Czeglédy Csaba

Farkas Bazsi 2025-03-27 17:11:32
Önkormányzati képviselő munkacsoportot alakítana, amivel ellenőrizhetik a klubban folyó munkát, és javaslatokat fogalmazhatnak meg.

Ma tartotta rendes havi közgyűlését a szombathelyi képviselő-testület. Az előre meghirdetett napirendi pontokon kívül a két közgyűlés közötti beszámolónál szóba került a Haladás ügye is. Egészen pontosan mindhárom Haladásé, a 14 szakosztályt tömörítő HVSE, a Sportkomplexum, és az NB III-as focit üzemeltető Haladás 1919 Kft. is.

Czeglédy Csaba (független) önkormányzati képviselő azzal az ötlettel állt elő, hogy a közgyűlés alakítson egy munkacsoportot, amivel a helyi labdarúgó utánpótlást próbálnák meg terelgetni. Később aztán azt is mondta, hogy kifejezetten a Haladás VSE-nél folyó utánpótlás munkát ellenőriznék, és akár irányítsák is, hogy milyen irányba menjenek.

A képviselő egészen pontosan ezt mondta el:

"Rossz irányba ment el a labdarúgó utánpótlás képzés Szombathelyen az elmúlt 10 évben. Előbb-utóbb úgyis mindenki az önkormányzatra mutogat. A szakbizottság és a városvezetés is vizsgálja meg, hogy jó lenne egy olyan koordinációs csoport, aki ebben részt akar venni az a szombathelyi labdarúgás utánpótlás képzés koordinálja, részben felügyeli. Az érdekeket próbálja egy irányba mozdítani. Aki ebben részt akar venni, az részt vesz. 

Az HVSE sem tud függetlenül működni az önkormányzati többségi tulajdonú Kft-től. A másik 3, akár 4 utánpótlás képző szervezetnek is érdeke, hogy a HVSE, illetve a Haladás 1919 Kft., az az a felnőtt csapat sikeres legyen és nyilván, bármit csinálunk annak 5-10 év múlva lesz hatása. Tehát jó lenne, ha ezeket a különböző szerteágazó, néha egymással ütköző érdekeket valamilyen formális, vagy részben formális formában próbáljuk meg egybe terelni. Közgyűlési szereplőkkel, általunk felkért szakemberekkel, illetve a különböző labdarúgás utánpótlás képző szervezetek bevonásával. 

Ne legyen az polgármester úr, hogy most mi tudjuk, hogy mekkora erőket mozgattunk meg és anyagi terhet vállaltunk a HVSE megmentésében. A HVSE utánpótlás képzés ne menjen ebbe az irányba, miközben lehet másik irányba kellene menni. Nekik is érdekük egyébként, hogy rálássanak arra a szakmai munkára, ami az önkormányzati Kft.-nél folyik. Azt kezdeményezem, hogy ez irányba kezdjünk el egyeztetéseket és próbáljunk meg egy ilyen munkacsoportot létrehozni és a város, az itt élők érdekét ebben képviselni."

Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester annyit reagált erre, hogy életszerű a kérés, végig gondolják, hogy milyen formában tud ez működni, és így fognak javaslatot tenni. 

A Haladás VSE az önkormányzattól függetlenül működő egyesület. A városnak különösebb ráhatása nincsen a működésére. Egyelőre tehát kérdéses, hogyha meg is alakulna egy ilyen munkacsoport, az mi módon tudna hatással lenni az egyesületben folyó munkára.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.

Pintér Bence - „Aki ezt olvassa, vigye hírét: Győr nem nyugszik bele”

A polgármester videóval erősítette meg korábbi felhívását.