Súlyosbították a szombathelyi gyilkossági kísérletet elkövető szeretők ítéletét

ugytudjuk.hu 2025-03-25 14:22:40
A férfi szabadságvesztésének tartamát 13 év 6 hónapra emelték. A közügyektől eltiltást mindkettőjüknél 10 évre súlyosították.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség sikeresen indítványozta a büntetésük súlyosítását annak a párnak, aki hidegvérrel meg akarta ölni a megcsalt férjet - áll az ügyészség szerkesztőségünkhöz eljutatott közleményében.

Az ítélet szerint a tanárként dolgozó nő szerelmi viszonyt létesített a nála 30 évvel fiatalabb férfival. Azt gondolták, hogy a férj nem egyezne bele a válásba, ezért elhatározták, hogy megölik. A nő 2022. december – 2023. március között legalább öt alkalommal kábító hatású szert kevert a férje ételébe, amit a szeretője adott neki. Tervük az volt, hogy a szer hatására a férj rosszul lesz autóvezetés közben és majd balesetet szenved. Ez nem így történt, ezért a pár elhatározta, hogy éjszaka álmában fogják megölni. A szeretők 2023. március 13-án hajnalban támadtak rá az alvó férfira. A feleség lefogta a lábát, a szeretője pedig fóliát szorított az arcára. A férj felébredt, védekezett, mire a férfi ütlegelni, rugdosni kezdte. A zajra a házaspár szomszéd szobában alvó fia felébredt, azonban az anyja a gyereket a szobájába bezárta, hogy ne tudjon segíteni az édesapjának.

Mivel a sértett kitartóan védekezett a vádlottak belátták, hogy a tervük nem sikerült. A férj beleegyezett a válásba és megígérte, nem tesz feljelentést.

A sértett a bántalmazás következtében hónapok alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.

A Szombathelyi Törvényszék a vádlottakat társtettesként, előre kitervelten, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete, továbbá a nőt személyi szabadság megsértésének bűntette miatt is 12-12 év fegyházbüntetésre, 8-8 év közügyektől eltiltásra ítélte, megállapítva, hogy feltételes szabadságra nem bocsáthatók.

Az ítélet ellen az ügyész mindkét vádlott büntetésének a súlyosítása, a vádlottak és védőik a minősítés megváltoztatása és enyhítés érdekében fellebbeztek.

A Győri Ítélőtábla a 2025. március 25-én kihirdetett határozatában egyetértett a Győri Fellebbviteli Főügyészség álláspontjával, a férfi az emberölés bűntettének a kísérletét különös kegyetlenséggel követte el, ezért a szabadságvesztés tartamát 13 év 6 hónapra felemelte. A közügyektől eltiltást mindkettőjüknél 10 évre súlyosította.

Szólj hozzá!

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs. 

TNT-nagykoncerttel, vízi programokkal és fáklyás felvonulással jön a Pinnyédi Hídpiknik Győrben

Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.

Hajtó Péter: másfél év alatt 70-nel nőtt az üres önkormányzati lakások száma Győrben

A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.

Hogyan használhatod ki a Google hirdetések új kampányait?

Az online marketing világában az újítások folyamatos megjelenése állandó kihívást jelent a vállalkozások számára.

Tárlatvezetésekkel és kiállításmegnyitóval folytatódik a Rómer Múzeum augusztusi programsorozata Győrben

Agyagkatonák, modern művészet és a Győri Nemzetközi Művésztelep zárókiállítása várja a közönséget.

Nem csak vetítőterem: a mozi mint városi közösségi tér

A mozi jövőjéről legtöbbször nézőszámok, jegyárak és streamingplatformok kapcsán beszélünk, pedig legalább ilyen fontos kérdés, hogy milyen szerepet tölt be egy mozi a város közösségi életében.

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.

Érmet várnak a kalapácsvető Halász Bencétől a ma kezdőd atlétika Európa-bajnokságon

De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.