Schäfer András egyelőre még nem tulajdonosa a Haladás 1919 Labdarúgó Kft.-nek

Farkas Bazsi 2025-03-21 08:46:00
Két hónapja született meg a döntés, hogy a válogatott labdarúgó tulajdonrészt vásárolhat, eddig azonban nem ment teljesen végbe a folyamat.

Január 30-án egyhangú igen szavazatokkal engedett zöld utat a szombathelyi közgyűlés annak a kérésnek, hogy Schäfer András, Szombathelyen nevelkedett, azóta nemzetközi, és válogatott karriert magáénak tudó labdarúgó 1% tulajdonrészt vásárolhat a Haladás 1919 Labdarúgó Kft.-ben. 

Ez azonban nem jelenti azt, hogy a játékos automatikusan tulajdonos is lett a cégben. Ehhez az önkormányzati Kft.-nek taggyűlést kell összehívnia, ahol a tulajdonosok szintén megegyeznek abban, hogy a jelöltet beengedik a cégbe. Ha ez megvan, akkor a cégbíróságnak kell bejegyezni a tulajdonosi szerkezet változását. Az állami adatbázis, az e-cégjegyzék szerint pedig jelenleg 3 tulajdonosa van a cégnek: a szombathelyi önkormányzat, a Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület, és a Viktória Football Club.

Schäfer Andrásnak megkérdőjelezhetet érdemei vannak abban, hogy az önkormányzat szerepet tudott vállalni a labdarúgásban. 2024 év végén ugyanis 55 millió forintos köztartozással rendelkezett a Haladás VSE, ami így nem tudta volna átadni az NB III-as focicsapat versenyzési jogát a frissen alakult önkormányzati cégnek, a Haladás 1919 Labdarúgó Kft.-nek. Pedig az elképzelés szerint a 2024/2025-ös bajnoki szezonban az ősszel a Haladás VSE, a tavasszal pedig már a városi cég versenyezteti a csapatot.

A játékos 15 millió forintot utalt át az egyesület tartozás rendezésére indított gyűjtésre.

Haladás tulajdonos gólja Törökország ellen! - írta tegnapi posztjában a Szombathelyi Haladás Facebook-oldala, utalva ezzel Schäfer találatára. Bár Schäfer András érdemeit nem vitatjuk, a klub Facebook-posztja nem írt igazat. Ugyanis, ahogy azt már fentebb is írtuk, az adatbázis szerint Schäfer jelenleg nincsen a cég tulajdonosai között.

Jól tudja ezt Keringer Zsolt ügyvezető is, akit néhány hete telefonon kérdeztünk meg, hogy a labdarúgó mikor lehet hivatalosan is bejegyzett tulajdonosa a cégnek. 

Az ügyvezető ekkor azt mondta, hogy amint a Schäfer személyesen jelen tud lenni egy egyeztetésen, és így alkalma lesz ügyvéd előtt aláírni a szükséges papírokat, elindulhat a folyamat, hogy a bíróság is bejegyezze őt, mint tulajdonost.

A szombathelyi szurkolók egyébként már most szívükbe zárták a játékost. A múlt hétvégén a Budaörs (2-5) elleni hazai bajnokin megjelent egy drapéria a B szektorban, miszerint a szektor ezentől Schäfer András nevét viseli ezentúl.

A Szombathelyi Haladás 20 forduló után a 14. kieső helyen van, a labdarúgó NB III Észek-Nyugati csoportjában. 2 ponttal lemaradva a biztos bentmaradást jelentő 13. pozíciótól.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Így viseld a gyűrűidet!

A divat világában villámgyorsan változnak a trendek, és ezen belül az ékszerek, különösen a gyűrűk terén is igazi forradalmat élhetünk meg. Hol egy újdonsült fazon kerül reflektorfénybe, hol pedig valami más ragadja meg a közönség figyelmét.

Segítség a tökéletes körfűrész kiválasztásához

A körfűrész a barkács- és szakipari világ egyik legfontosabb eszköze: szinte mindegy, milyen anyagról van szó, a megfelelő típussal megoldható a precíz és pontos vágás.

Húsvéti hulladék ügyek Győrben

Hulladékszállítás, hulladékudvarok, ügyfélszolgálat info.

Kósa Roland: Nem szeretnék parlamenti képviselőjelölt lenni!

A Győr+ rádió reggeli adásában tisztázott az alpolgármester.

Végrehajtónak adta ki magát egy szombathelyi nő

Pedig nem volt az. 47 millió forintot csalt ki. 44 milliót aztán online el is játszott.

USB töltők a hétköznapokban

Napjainkban az USB töltők nélkülözhetetlen részeivé váltak otthonainknak és irodáinknak.

“Ne csak a választáskor jöjjön “Szalagvágó” Czunyiné! Hol van?”

Lakossági fórumot tartottak Bábolnán. A helyiek a végsőkig el fognak menni, ha ismét marhatetemeket hoznának a településre.

Hivatalos: Ez már a nyár

Kicsit korán jött, de ez van.

Történelmi megállapodás segíti mostantól a győri táncosok jövőjét

Két egyetem és a Győri Balett innovatív együttműködését írták alá a szereplők.

Komoly pénzt zsákmányoltak betörők egy szombathelyi lakásból

Közel 3 millió forintot tartott otthon a házigazda.

A megfelelő munkaruha életeket menthet!

A hírekben számtalanszor olvashatunk olyan munkahelyi balesetekről, amelyek könnyedén megelőzhetőek lettek volna, ha a munkavállaló a megfelelő munkaruházatot viseli, illetve ha a munkáltató valóban komolyan veszi a munkavédelmi előírásokat.

Állandó traffipaxot kap a győri Széchenyi híd

Még idén megvalósul a közlekedésbiztonsági beruházás.