Film készül Suzanne Collins új regényéből

ugytudjuk.hu 2025-03-21 14:22:04
Tovább bővül az Éhezők Viadala filmes univerzum. 

Megfilmesítik Suzanne Collins Az aratás hajnala című napokban megjelent könyvét, Az éhezők viadala-trilógia újabb előzményregényét, amelynek főhőse a kamasz Haymitch - számolt be róla a Variety.com.

Az aratás hajnala Suzanne Collins Az éhezők viadala című regénysorozatának ötödik kötete, az eredeti trilógia újabb előzményregénye, amely negyven évvel az Énekesmadarak és kígyók balladája című regény története után játszódik. Az Agave Könyvek gondozásában a héten magyarul is megjelent regény főhőse az ifjú Haymitch Abernathy, az 50. alkalommal megrendezett viadal győztese, aki több mint húsz évvel később, az eredeti trilógiában Katniss és Peeta mentora lesz.

A trilógiából 2012 és 2015 között négy kasszasikert forgattak Jennifer Lawrence-szel, aki Katnisst alakította, és Woody Harrelsonnal a kiégett mentor szerepében. Az Énekesmadarak és kígyók balladájának filmváltozatát 2023-ban mutatták be.

Az éhezők viadala-filmsorozat összességében 3,3 milliárd dollár (1215 milliárd forint) bevételt hozott a Lionsgate stúdiónak.

Nina Jacobson producer a könyv megjelenése alkalmából a Variety magazinnak adott interjújában elmondta, hogy Az aratás hajnalából készülő film 2026 novemberében kerül a mozikba.

Jacobson elmesélte, hogy a film előkészítése teljes titokban folyt, a regény akkor még egyetlen példányát Collins ügynökének a házában olvashatta el, és ott olvasta Francis Lawrence, a film rendezője is. Így viszont most, a könyv megjelenésekor, már nagy előnyben vannak a filmre való felkészülésben, elkészült a forgatókönyv vázlata és megtalálták a forgatási helyszíneket is - fűzte hozzá.

"Woody Harrelsonon kívül senki más nem lehet Woody Harrelson" - hangsúlyozta arra a kérdésre válaszolva, hogy hogyan képzelik el az ifjú Haymitch karakterét. Hozzátette: a hiteles ábrázolásához meg kell érteni, hogy ki volt korábban, és miért vált olyanná, amilyennek Az éhezők viadala-trilógiában láttuk.

Jacobson a regénysorozat sikerét azzal magyarázta, hogy Collins mélyen érti a történelmet, a filozófiát, valamint az aktuális kulturális és globális utalásokat, amit az olvasók nagyra értékelnek. "Szerintem hihetetlen érzéke van a karakterek mély traumáihoz, és olyan gondolatokat hoz a felszínre, amelyek mindannyiunkat foglalkoztatnak" - mondta a producer.

Szólj hozzá!

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.

A Jobbik megnevezte jelöltjét Győr-Moson-Sopron vármegye 2-es választókerületében

A párt önálló indulással készül a 2026-os országgyűlési választásra, a körzetben Pápai Petra lesz az egyéni jelölt.

Közgyűlés helyett össz-bizottsági ülés lesz délelőtt 10 órakor a Győri Városházán

Dolgozni, vitázni tehát lehet munkaidőben, de érdemben dönteni valószínűleg csak este 6 után. 

Havazás és hófúvás várható pénteken - több vármegyére figyelmeztetést adtak ki

A Nyugat-Dunántúlon jelentős mennyiségű hó hullhat, viharos széllel és hótorlaszokkal kell számolni.

Sárkány Péter nem mond le posztjáról, és jelen lesz a győri közgyűlésen - ha lesz közgyűlés

Az elnök-vezérigazgató újra elmondta, hogy megvan a győriek pénze, kiderült, hogy a Győr-Szol a nyár végére forrás nélkül maradhat, és, hogy feljelentette Pintér Bencét. 

Felfrissülve Karintiában: a szaunakultúra ereje

Karintia sokakat nemcsak az Alpok szépségével vonz, hanem az itt található pihenési lehetőségeivel is.

„Totális erkölcsi mélypont” - Magyar Péter szerint minden határt átlépett a Fidesz kivégzős videója

A TISZA elnöke elfogadhatatlannak és megbocsáthatatlannak nevezte a gyerekekkel és fejbelövéssel operáló kampányvideót.

Szombaton indul a nagy aláírásgyűjtés race Szombathelyen is

A Domus és a Vásárcsarnok lesz a két fő kitelepülési placc. Vámos a meleg Fidesz irodában marad.

21 balesetveszélyes fát vágnak ki a győri Erzsébet ligetben

Az önkormányzat döntése szerint az elöregedett példányokat egy éven belül újakkal pótolják.